Buffalo Sabres vs. Toronto Maple Leafs 00:00 SEČ

První duel od srazu fanoušků Šavle opět vyrazí na led v Buffalské KeyBank Centre. Do města opět zavítá mnoho cizích fanoušků, jelikož do města přijedou Toronto MapleLeafs.

Soupeř:
Poslední vzájemný duel zřejmě Toronto opět nastartoval. Maple Leafs se po sérii porážek ukončených tou se Sabres zvedli a porazili poměrně těžké soupeře (Dallas a Pittsburgh). Maple Leafs jsou v tabulce východní konference na třetím místě s devětaosmdesáti body. Toronto má play-off prakticky jisté. Momentálně hrají u Leafs pouze o to, z jakého místa do play-off postoupí. Momentálně se Toronto nachází pravděpodobně na nejlepší dostupné pozici. Boston se bude dohánět již těžko. Naopak Washington a Pittsburgh na Toronto velmi nepříjemně dotírají. Maple Leafs by tak výhru nad Sabres jednoznačně potřebovali.

Na koho si dát pozor?
Jak si vedou hráči Leafs v bodování jste si mohli přečíst v preview k poslednímu zápasu, který byl nedávno. Toronto od tohoto utkání odehrálo pouze dva duely. Dokázalo v nich ale vstřelit hned 11 branek. Velkou zásluhu na tom má trio Kadri, Marleau a Van Riemsdyk. Kadri s Van Riemsdykem vstřelili v těchto duelech oba po třech brankách, Marleau dokázal vsítit dvě.

Poslední vzájemné duely:
Před pár dny dokázaly Šavle rozsekat Javorové listy 5:3. Velký podíl na tom měl Chad Johnson, který předvedl 38 úspěšných zásahů. Z pěti posledních vzájemných duelech hlavní části sezony vyhrálo Buffalo 3.

Zranění:
Návrat Eichela se velmi blíží. Dnes to však ještě nebude.Stejně tak je to i s Kylem Okposem. Mimo kromě nich bude i Jake McCabe, Zach Bogosian a Kyle Criscuolo. Menší zranění si přivodil také Marco Scandela, který dnešní duel vynechá.  Torontu by pak měli scházet Nathan Horton, Joffrey Lupul, Auston Matthews, Frederik Anderssel a pravděpodobně i Johnsson se Zaitsevem,

Sestava:
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Pouliot-Larsson-Pominville
Girgensons-Rodrigues-Baptiste
Nolan-Josefson-Bailey

Gorges-Ristolainen
Guhle-Nelson
Beaulieu-Antipin

Lehner