Buffalo Sabres vs. Detroit Red Wings 01:00

Ano, Buffalo je v tankovacím módu na posledním místě NHL s naprosto otřesnou formou. Přesto dnes bude něco jinak. Ochozy v Key Bank Centre nebudou až tak prázdné. Aréna totiž přivítá svou novou naději, nové Buffalské číslo 37 – Casey Mittelstadta.

Soupeř:
Detroit je na tom podobně jako Buffalo. Red Wings dávno ztratili šanci na play-off, a tak přešli do tankovacího módu, kdy zápasy poměrně lehce prohrávají. Stejně jako Sabres ale dokázali svůj poslední vyhrát, když přehráli Penguins 5:2. Detroitu patří čtrnáctá příčka tabulky východní konference se ziskem 67 bodů, což je o sedm bodů více než mají Sabres. Z posledních deseti duelů vyhráli Red Wings pouhé dva. Šavle tak před více zaplněnou halou proti špatně hrajícím Red Wings rozhodně mají šanci na body.

Na koho si dát pozor?
Red Wings momentálně nemají v sestavě nějakou hvězdu, která by byla extrémně nebezpečná. V posledních duelech se však poměrně bodově daří triu Darren Helm, Luke Glendeling a Tyler Bertuzzi.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo se s Detroitem tuto sezonu utká počtvrté a naposledy. V předchozích třech se spíše radovaly Šavle, které dokázaly na svým soupeřem dvakrát zvítězit, když první vzájemný duel sezony ovládly těsným výsledkem 1:0 a ten poslední zase zvládly poměrem 3:2 po prodloužení. Žádný hráč z kádru Sabres se proti Red Wings tuto sezonu neprosadil dvakrát. Buffalo vstřelilo svému soupeři celkem pět branek a jejich autory jsou Pouliot, O’Reilly, Ristolainen, Kane a Scandella. Slušná čísla měl ve všech duelech i Robin Lehner, jenž celkem zlikvidoval 89 z 94 na něj vypálených projektilů.

Zranění:
Kromě klasické marodky Sabres, kterou tvoří Zach Bogosian, Jake McCabe, Kyle Criscuolo a Jacob Josefson se budou muset Šavle stále obejít bez Ullmarka. Ten se pomalu dává do kupy, avšak není důležité, aby se navrátil co nejrychleji. Buffalo jeho služby tento rok již nepotřebuje. Rochester jej však bude chtít v play-off naplno využít. Detroitu by měla scházet pouze dvojice Franzen – Green.

Sestava:
No a teď to na co všichni čekáte. Kam Housley postavil Mittelstadta? Je to třetí formace, avšak věřím, že prostoru dostane poměrně dost. Navíc Mittelstadt figuruje i v přesilovkové formaci.

Girgensons-Eichel-Pominville
Wilson-O’Reilly-Okposo
Rodrigues-Mittelstadt-Reinhart
Nolan-Larsson-Baptiste

Guhle-Ristolainen
Scandella-Nelson
Beaulieu-Falk

Lehner v brance