Buffalo Sabres vs. Vancouver Canucks 01:00 SEČ  Nova Sport 1, Nova Action

Soupeř:
Vancouver stejně jako Buffalo neprožívá zrovna povedený start do sezony. Ze šesti utkání vytěžili Canucks pouze pět bodů, když porazili Ottawu, Edmonton a jednou prohráli s Ottawou po prodloužení. Hlavním problémem Kosatek se zdá být brankoviště. Po odchodu Ryana Millera měl roli jedničky plně převzít Jacob Marsktröm, který se však trápí a Vancouver není ani o moc jistější, když jim stojí za zády další bývalý brankář Sabres Anders Nilsson. Markström zatím nastoupil do pěti utkání a má z nich průměr 2,88 branek na utkání a pouze 90,1 % úspěšnost. Anders Nilsson naskočil do dvou utkání, Jednou sice čistým gólem vychytal Ottawu avšak proti Bostonu byl po čtyřech inkasovaných gólech během první periody střídán. Nilsson má průměr 3,38, jeho úspěšnost zásahů 91,8 % však již vypadá lépe. Dnes bych očekával, že se proti Sabres postaví právě on.

Na koho si dát pozor?
Canucks se nepotýkají se zrovna ideální střeleckou formou. První lajna se Sedinovcema a Granlundem je neproduktivní a zatím se jí vůbec nedaří. Největší nebezpečí hrozí od druhé a třetí lajny ve složení Boeser-Burmistrov-Beartschi a Vanek-Horvat-Gagner. Brock Boeser je nejproduktivnějším hráčem Canucks s pěti body. Thomas Vanek a Bo Horvat jsou s třemi brankami zase nejlepší střelci a je jisté, že Vanek bude mít o motivaci postaráno. V obraně zase velmi dobře diriguje hru Michael Del Zotto a nebezpečná je také střela zadáka Chrise Taneva, který již má dva přesné zásahy na kontě.

Poslední vzájemné zápasy:
V nejposlednějších třech duelech se vždy z výhry radovali Canucks, kteří tedy drží třízápasovou vítěznou šňůru. Předtím zase dvakrát vyhrály Šavle. V úplně posledním duelu zvítězili Canucks 4:2. Dvěma zásahy se blýskl Chaput. Branku zaznamenal také Bo Horvat. Za Buffalo se pak prosadil Ennis s Okposem.

Zranění:
Tahle rubrika začíná být pro Buffalo katastrofální. Mimo hru bude stále Zach Bogosian. Justin Falk je stále week-to-week ale začal již bruslit s týmem, což je pozitivní zpráva. Jacob Josefson je také brán jako week-to-week a jeho návrat chvíli potrvá. Zemgus Girgensons a Josh Gorges jsou bráni jako day-to-day a zatím není jisté, zda nastoupí. Mimo hru byl taky Robin Lehner, který je nemocný. Na tréninku jej zaskočil Ryan Vinz, který již proseděl 60 minut na lavičce Sabres, když Buffalo nemělo druhého brankáře v moment, kdy vyměnilo Ryana Millera. Pokud se však Lehner neuzdraví, bude zřejmě povolán Ullmark.

Sestava: 
Díky zranění Gorgese vytvořil v tréninku obranou dvojici s McCabem Phil Housley. Toho ale v utkání nečekejte. Sestava by mohla vypadat takto, záleží však na zraněních:

Kane-Eichel-Pominville
Bailey-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Reinhart-Griffith
Moulson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson
McCabe-Antipin

Johnson