Los Angeles Kings vs. Buffalo Sabres  21:30 SEČ

Buffalo čeká druhý ze tří zápasů v horké Kalifornii. Tentokrát se postaví celku s aktuálně nejhorší formou ze všech kalifornských týmů. Dokáží Šavle s pozměněnou sestavou zabrat a nabudit se proti Králům z Los Angeles?

Soupeř:
Pryč jsou ty časy, kdy byly Kings obrovskou hrozbou a jasným aspirantem na zisk Stanley Cupu. Výkony Los Angeles mají postupně klesající křivku, což potvrzuje i start do této sezony. L.A. dokázalo vyhrát pouze dvě ze sedmi odehraných utkání a s pěti získanými body jim patří třinácté místo v tabulce západní konference. Jedním z hlavních problémů Kings je počet inkasovaných branek. V posledních tří duelech museli Králové lovit kotouč ze sítě hned šestnáctkrát! Sedm branek inkasovali L.A. od Islanders, čtyři od Toronta a pět od Ottawy. Pro mě osobně je to trochu záhadou. Los Angeles se vždy pyšnili skvělou obranou. Vždyť jména jako Doughty, Martinez či Muzzin by chtěl mít v týmu snad každý GM. Navíc máte v sestavě jednoho z nejlepších defenzivních hráčů ligy Anže Kopitara. No, evidentně je cosi shnilého ve městě kalifornském.

Na koho si dát pozor?
Hráčem s patrně největší motivací a zároveň v momentálně nejlepší formě je Alex Iafallo. Rodák z Edenu (nikoliv toho slavistického, avšak Buffalského) posbíral již šest bodů za dvě branky a čtyři asistence a je nejlépe bodujícím hráčem Kings. Pro osvětlení „Buffalského Edenu“. Jedná se o městečko, které je vzdálené zhruba 35 kilometrů jižně od Buffala, což je v U.S.A. jako nic. Dá se tedy s klidem říct, že Iaffalo je buffalským rodákem, který má vždy když hraje v Buffalu obrovskou podporu rodiny a příbuzných, když zařizuje cca 70 lístků na zápas.

Anže Kopitarovi se na startu sezony příliš nedaří, avšak nastartovat se na Buffalu je oblíbenou zálibou nejednoho hráče. Navíc Kopitar vsítil Buffalu v posledním utkání dvě branky. Stejně to se podařilo i Michaelu Amadiovi, který tak bude jistě mít speciílní motivaci.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalu se proti L.A. Příliš nedařilo. Z posledních pěti odehraných utkání vyhrály Šavle pouze jediný. V uplynulé sezoně podlehl tým z Queen City Králům dvakrát shodně 4:2. V posledním odehraném duelu se za Šavle prosadili pouze obránci, konkrétně Marco Scandella a Rasmus Ristolainen. V předposledním klání se pak za Šavle prosadili Girgensons a Eichel.

Zranění:
Kromě tradiční dvojice Scott Wilson – Matt Hunwick visí obrovský otazník nad startem dvojice Beaulieu-Bogosian. Jejich start je tzv. Game-Time Decision. Na cestě do L.A. by mě být obránce Rochesteru Lawrence Pilut. Ten zažívá snoví start v AHL, když nastřádal již deset bodů v šesti duelech a je na celkově čtvrtém místě bodování této soutěže (a bodování vede Victor Olofsson, k tomu se však dostanu v připravovaném prospect reportu). Pilut je zdraví, avšak nenastoupil k nočnímu duelu Rochesteru, a proto je pravděpodobně na dlouhé cestě do L.A.

Los Angeles pak budou postrádat Jonnyho Brodzinskiho, Gabriela Villardiho a Dustina Browna.

Sestava:
Kouč Housley se rozhodl promíchat lajny. Jsem z nich poněkud vystrašený. Přijde mi, že byl Housley snad opilý, když ty lajny skládal, ale uvidíme večer. Snad se pletu. Zároveň se promíchaly také formace na přesilovou hru. Zde máte přehled, jak by mělo Buffalo nastoupit.

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Sobotka-Reinhart
Rodrigues-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

McCabe-Ristolainen
Scandella-Nelson
Dahlin-Pilut*

Hutton/Ullmark  (brankáře zatím s jistotou nevíme)

* Předvídám, že dorazí. Pokud ne, stihne se vrátit někdo z dvojice Bogosian -Beaulieu. Na tréninku hrál obránce Remi Elie, ale nepředpokládám, že by tak nastoupil i v utkání.

Změnily se i formace přesilových her. Ty momentálně vypadají takto:

PP 1 – Eichel, Skinner, Mittelstadt, Pominville, Dahlin
PP 2 – Sheary, Reinhart, Okposo, Rodrigues, Ristolainen