Boston Bruins vs. Buffalo Sabres 01:00

Opět tu máme herní den a Šavle se budou muset zase zvednout, aby nezapříčinili infarkt leckterým fanouškům. Problémem je již značně rozšířená marodka v obraně, kterou bude chtít Boston patřičně využít. Pojďme se podívat na našeho dnešního soupeře.

Soupeř:
Že by na tom byl Boston jó dobře, to teda ne. Bruins zatím vyhráli tři utkání ze šesti odehraných a dvanácté místo tabulky není to, kde by chtěli Medvědi hrát. Boston je tak nějak na půli cesty. Počet inkasovaných a vstřelených branek je tak nějak v průměru a trochu to vypadá, že Boston někomu buď nasází hafo branek, nebo takřka žádnou nevsítí. Naposled se utkali Bruins s našim posledním soupeřem z Vancouveru a smetli ho 6:3.

Na koho si dát pozor?
Brad Marchand je nebezpečný hráč, který to na nás umí a obecně ho má člověk tak nějak plné zuby. Tento zarputilý forward je také nejlépe bodujícím hráčem týmu s devíti body. Za ním je pak česká raketa David Pastrňák se šesti kanadskými body. V duelu s Canucks vystrčil růžky také Anders Bjork, kterého Boston draftoval před třemi lety. Nesmí se také zapomínat na Davida Krejčího či Patrice Bergerona. Obranu pak vede dvojice v podání Zdeno Chára a Charlie McAvoy. Chára si klasicky plní více defenzivní povinnosti, McAvoyovi se daří více ofenzivně.

Poslední vzájemné zápasy:
Pomalu by se dal říkat onen starý vtip, který kdysi dávno říkali fanoušci Senators na úkor fanoušků Sabres. Dnes by zněl nějak takhle. „Lidé v Bostonu mají v životě jisté jen tři věci. Smrt, daně a výhru Bruins nad Sabres.“ Abych to uvedl na pravou míru, v posledních sedmi vzájemných duelech zvítězili vždy Medvědi z Bostonu. Ten úplně poslední duel odehráli oba celky na silvestra a z výhry se radovali Bruins 3:1. Za Buffalo se prosadil Okposo.

Zranění:
Na straně našeho soupeře je stále nejistý start Tuukky Raska, což by bylo pro Bruins obrovské oslabení. Mimo hru bude pravděpodobně i David Krejčí, Adam McQuaid a Ryan Spooner. Buffalu pak bude chybět Zach Bogosian, Justin Falk, Josh Gorges, Nathan Beaulieu (ano, všichni obránci), Jacob Josefson, Evan Rodriguez a možná i Zemgus Girgensons.

Sestava:
Vzhledem ke zranění Beaulieuho povolalo Buffalo z farmy Zacha Redmonda, který by měl plnit roli sedmého beka. Co se týče lajn je to stále otazník, jelikož se jedná o back to back utkání, které jsou bez ranního rozbruslení. Typoval bych to takhle:

Kane-Eichel-Pominville
Bailey-O’Reilly-Reinhart
Moulson-Pouliot-Okposo
Nolan-Larsson-Griffith

Scandella-Ristolainen
McCabe-Tennyson
Antipin-Fedun

Lehner v brance