Soupiska Rochesteru pro aktuální sezonu:

Gólmani:

Linus Ullmark, 24 let
Adam Wilcox, 24 let

Obránci:
Connor Allen, 27 let
Talor Fedun, 29 let
Barry Goers, 31 let
Brendan Guhle, 20 let
Andrew Macwilliam, 27 let
Casey Nelson, 25 let
Nathan Peatsch, 34 let
Zach Redmond, 29 let

Útočníci:
Nicholas Baptiste, 22 let
Colin Blackwell, 24 let
Eric Cornel, 21 let
Kyle Criscuolo, 25 let
Hudson Fasching, 22 let
Sahir Gill, 25 let
Adam Krause, 26 let
Sean Malone, 22 let
Steve Moses, 28 let
Alex Nylander, 19 let
Kevin Porter, 31 let
Garret Ross, 25 let
C.J. Smith, 22 let
Dalton Smith, 25 let

Důležitá jména z ECHL:

Gólmani:
Jonas Johansson, 22 let
Jason Kasdorf, 25 let

Obránci:
Arvin Atwal, 21 let
Anrhony Florentino, 22 let
Brycen Martin, 21 let
Devante Stephens, 20 let

Útočníci:
Václav Karabáček, 21 let
Daniel Muzito-Bagenda, 21 let

To, co jste si přečetli výše, je seznam jmen hráčů Americans a Cyclones. Ti, kteří nás budou zajímat jsou tučně zvýraznění. To abychom si na úvod ujasnili, proč se bavíme o tom či onom hráči. Začněme v Cincinnati a bude to pouze krátká návštěva. Cyclones zatím odehráli jediné utkání, jehož výsledky nám sami o sobě nic moc neřeknou. Spíš si objasněme to, co je vidět na sestavách.

Rochester se rozhodl jít cestou mladého útoku a zkušené obrany s tím, že se vylepší ofenzivní práce rochesterských mladíků a zkušení mazáci za nimi budou hlídat, aby se to neobrátilo v masakr a jeden brejk za druhým, což by Rochester mohlo dostat na vlnu porážek, a to by hráčům rozhodně nepřidalo.  Mladá obrana až na superhvězdu Brendana Guhleho dostala spíše prostor se vyhrát v Cincinnati. Tohle je celkem solidní plán a mám pocit, že by mohl fungovat. Čekal bych, že se postupem času tito mladíci dostanou i do AHL.

Když se nahlédneme do Rochesteru, můžeme zde již poněkud lépe hodnotit. Rochester zatím odehrál tři utkání s poměrně jasnou rétorikou. První lajnu vedou zkušení borci doplnění o jedno mladé křídlo. Doteď tomu byl Bailey s Porterem a Mosesem. Druhá lajna je již plná dravých hokejistů. C.J Smith-Criscuolo-Baptiste je velmi nebezpečná trojice, která má opravdu velký drive. Ve třetí lajně jsou spíše takzvaní „underdogs“, čili hráči s ne tak velkým jménem doplněné o tvrdého bulldoga (Ross-Gill-Fasching). A ve čtvrté lajně se točí hráči s talentem, kteří jsou poněkud na hraně, šikovní, avšak nehodí se do konceptu třetí lajny (D. Smith-Blackwell-Cornell).

Chris Taylor společně s Randym Saxtonem mají jasnou vizi, a i když se někteří hráči vrátí s marodky, očekával bych dosti podobný systém lajn. Na marodce jsou momentálně převážně Alex Nylander a Sean Malone, kteří jsou považování za jedny z nejvíce kvalitních hokejistů, které může Rochester nabídnout.

Rochester načal svou sezonu sedmého října. Hned na úvod čekal Rochester těžký oříšek v podobě farmy Tampy, která uplynulou sezonu prohrála až ve finále Calder Cupu. Skvělý výkon předvedl Linus Ullmark, jež předvedl 28 úspěšných zákroků a dopomohl tak Amerks k výhře 3:1. Dalším důležitým aspektem byl také výkon Justina Baileyho, který vstřelil dvě branky a byl na ledě hodně vidět.

Hned den poté se tyto celky utkaly znova a byli to opět Americans, kteří se těšili z výhry. Hlavním hrdinou zápasu byl C.J. Smith, který jeden gól vstřelil a na jeden přihrál. Hodně byli vidět i Bailey s Guhlem, kteří se snažili zaměstnávat brankáře Ingrama. Do branky Americans se postavil Adam Wilcox, který si také nevedl vůbec zle, když pochytal 24 z 26 střel. Pochvaly se dostává také Hudsonu Faschingovi, který sice neboduje, přesto je pro tým platný v roli znamenitého hráče třetí lajny. Amerks tyto utkání vyhráli, avšak vždy byli přestřílení. To byl také hlavní bod výtek kouče Taylora, jelikož 38 střel ve dvou utkáních bylo vážně málo.

Tento problém vyřešili Amerks hned další utkání proti Utice, záložnímu celku Canucks. Celkem vypálili na brankáře Tkatchera Demka třiatřicet pokusů, přičemž Guhle s Baptistem jich dohromady zaznamenali hned 13. Obrovský talent Canucks je však dokázal všechny do jednoho polapit. Rochesteru nepomohl ani další skvělý výkon Ullmarka, který pochytal 28 z 30 střel. Nebýt jeho, mohlo to dopadnout s Rochesterem daleko hůře.

Co si z toho všeho vzít? C.J. Smith je momentálně z forwardů nejvíce se rozvíjející hokejista. Nick Baptiste se musí dostat na střeleckou vlnu pohod, Hudson Fasching se adaptoval na roli typického hráče třetí lajny a Brendan Guhle se snaží a je otázkou času kdy mu tu tam začne také padat. Linus Ullmark je připravený na NHL a nebýt smluv Lehnera a Johnsona, klidně by se mohl pokusit o místo jedničky.