Přiznám se, že jsem měl poněkud velké oči a myslel si, jak vše budu krásně stíhat. To se nepovedlo, přednost přeci jen musela dostat škola, a já jsem prospect reporty zanedbal. Pojďme se však podívat na vše podstatné. Nejprve začneme Rochesterem.

V Rochesteru je několik jmen, které patří do centra naší pozornosti. Jsou jimi tito hráči:

Brankář: Linus Ullmark
Obránce: Brendan Guhle
A útočníci: Justin Bailey, Nick Baptiste, Eric Cornell, Alex Nylander, Sean Malone a C.J. Smith.

V Rochesteru je situace zcela jiná než momentálně v Buffalu. Amerks se nacházejí na čtvrtém místě východní konference a patřičně jim k tomu dopomáhají i mladí talenti, které mají v sestavě. Justin Bailey a Nick Baptiste se již pokusili o ustálení v Buffalu, avšak jim to stále ne a ne klapnout. Baileyho stále trápí zranění, a tak se zatím za Amerks představil pouze ve čtyřech utkáních, které však odehrál na startu sezony. Nick Baptiste sice pravidelně nastupuje, o nějaké gólové extázi se ale mluvit taka úplně nedá. V patnácti odehraných duelech vstřelil rodák z Ottawy čtyři branky, ke kterým přidal šest asistencí.

U Erica Cornella nemůžeme mluvit o zklamání. Cornell si svědomitě plní svou roli ve třetí formaci, sem tam se bodově prosadí, pomáhá týmu v oslabeních a hraje disciplinovaně. Zatím se během patnáti duelů usadil na trestnou lavici pouze dvakrát. Na kontě má pět kanadských bodů za tři branky a dvě přihrávky. Obdobně je na tom i Sean Malone. Ten si musí zvykat na profesionální hokej a zranění v úvodu sezonu mu zrovna jeho premiérovou sezonu neulehčilo. Malone zatím nastoupil k devatenácti zápasům s bilancí 2+2.

Alex Nylander je také hráčem, kterého dlouho trápilo zranění. Buffalská volba v prvním kole draftu 2016 je už ale necelý měsíc fit a stačil tak nastoupit k osmi duelům. Zatím však nepodává žádné světoborné výkony. Vsítil jednu branku a u třech dalších asistoval. Pojďme ale už k nějakým pozitivnějším zprávám. Mezi ně rozhodně patří Brendan Guhle. Nadějný dvacetiletý zadák hraje mezi profesionály svou premiérovou sezonu a patří k nejlepším bekům celé AHL. Jeho čtrnáct bodů za pět branek a devět asistencí z něj dělá jedenáctého nejlépe bodujícího obránce ligy. Ofenzivně je na tom Guhle velmi dobře a příliš nezaostává ani směrem dozadu. Zbytečně se nenechává vylučovat a obecně to vypadá, že příští rok by měl být rozhodně top 4, ne-li top 2 obráncem v Buffalu. Botterill jej zatím nechává v Rochesteru, aby se nenakazil tou buffalskou nemocí. Není se čemu divit. Do Guhleho se budou vkládat velké naděje.

No a konečně se zastavme u C.J. Smitha. Buffalo podepsalo tohoto třiadvacetiletého Američana v březnu tohoto roku. Smith zářil na své univerzitě U-Mass Lowell, když jí dotáhl k titulu s jednapadesáti body v jednačtyřiceti duelech. C.J. Smith si na konci sezony zkusil ještě odehrát dva zápasy za Buffalo, a připsal si v nich jeden bod. Tuto sezonu začal Smith v Rochesteru a vede si více než dobře. Sbírá zatím více než bod na zápas, když nastřílel již sedm branek, ke kterým přidal šestnáct asistencí, a to celé v třiadvaceti duelech.

Konečnou pro nás bude brankoviště a konkrétně výkony Linuse Ullmarka. Ten potvrzuje své kvality i za ne příliš kvalitní obranou Rochesteru. Průměr obdržených branek na utkání 2,80 jistě není žádnou skvostnou perlou, avšak procentuální úspěšnost zákroků 91,9 % vypovídá o tom, že Ullmark je prostě strašně vytěžován a nevede si vůbec zle. Navíc to má všechno v hlavě v pořádku, je to srandista, je tak trošku divný… no prostě typický gólman. Rochesterský trenér brankářů při medailonku o Ullmarkovi prohlásil: „Je v něm kus Ryana Millera.“ Kéž by. Takového brankáře Buffalo potřebuje jako sůl.