V době psaní tohoto reportu zbývá v podstatě pouze pár minut do momentu, kdy bude vhozeno úvodní buly světového šampionátu juniorů do dvaceti let věku, který se koná po sedmi letech opět v Buffalu. Tehdy jsme mohli ze současných buffalských tváří vidět v akci Johana Larssona a Robina Lehnera. V akci tehdy byla i Buffalská želízka Marcus Foligno či Joel Armia. Nejlépe bodujícím hráčem šampionátu byl Brayden Schenn. Zlato však získali Rusové, které vedlo duo Tarasenko – Kuznetsov.

Dnes startuje nová kapitola a Buffalo by mělo mít v akci přeci jen více želízek, než v roce 2011. Mohlo by to být ale lepší. Přeci jen se šušká, že hráčů draftovaných Buffalem mohlo být na draftu více, ale naše výběry nebyly úplně ideální. Představí se nám tedy kvintet našich hokejistů. Začněme s představováním ve Švédsku.

Team Sweden 

Marcus Davidsson, C/W, Draft 2017  #37 celkově

Davidsson si vysloužil svou nominaci výkony ve švédské nejvyšší soutěži. Davidsson dostal šanci a pravidelně hraje ve třetí lajně Djurgardens. Navíc není rozhodně špatně. Devět bodů ve dvaadvaceti duelech sice není zázrak, nutno však říci, že na nováčka to není vůbec zlý výkon. Mezi juniory by se měl předvést ještě více. Příležitost pravděpodobně dostane v první či druhé lajně. Mohl by si zahrát i po boku Alexe Nylandera. Jak říkal Kris Baker, sledujte Davidssoma a určitě si ho zamilujete.

 

Alex Nylander, RW/LW, Draft 2016  #8 celkově


Nylander prostě potřebuje oživit. Po zranění se ne a ne dostat do formy. V Rochesteru mu to nešlape. V patnácti duelech vstřelil pouze dvě branky ke kterým přidal čtyři asistence. Není divu, že se jej rozhodli v Rochesteru pustit na Mistrovství světa juniorů. Doufají, že se zde šikovný hráč probere k tomu, k čemu jej předurčovali skauti. Pro Nylandera to bude již třetí mistrovství do dvaceti let. Před dvěma lety získal devět bodl v sedmi duelech, loni dokonce 12 bodů. Doufejme, že Nylander v Buffalu zazáří.

Team Finland
Ukko-Pekka Luukkonen, Draft 2017  #54 celkově

I Luukkonen má zkušenosti se seniorským hokejem. Chytá totiž ve druhé nejvyšší finské soutěži, což je ideální místo pro mladé hokejisty, kteří mají více než na juniorský hokej, ale ten zcela seniorský je pro ně stále ještě příliš brzký. Luukkonen chytá v LeKi. Tuto sezonu zatím nastoupil k osmnácti duelům. Pochytal celkem 91,4 % všech střel a průměrně obdržel 2,78 branek na zápas. Na ne příliš kvalitní obranu LeKi nejde o špatná čísla. Luukkonen by měl být finskou jedničkou na šampionátu, nebo se alespoň o toto místo porvat.

Team Czech Republic
Vojtěch Budík, Draft 2016  #130 celkově

Vojta by měl český nároďák v Buffalu vést. Zná to tam, je to jeho domácí prostředí. Mnoho očí na něj bude upřeno a patří ke služebně nejstarším. Vojta se tento rok ve WHL snaží hrát důraznější hokej, občas se to podepíše na trestných minutách, avšak celkově to na jeho hře jen přidalo. Uvidíme, kde pro něj bude místo v českém nároďáku. Nejspíše půjde o první, popřípadě druhý obranný pár. Budík zatím vstřelil dvě branky, ke kterým přidal devět asistencí ve třiadvaceti duelech.

Team U.S.A.
Casey Mittelstadt, Draft 2017  #8 celkově

Mittelstadt hraje prvním rokem v NCAA a hned patří k nejlepším hráčům. Minnesotská univerzita si jeho služeb cení. Je vidět, že se Casey snaží pracovat na své síle a jeho šikovnost je vidět každý zápas. V devatenácti duelech vstřelil Casey pět branek a u dvanácti dalších asistoval. Navíc hraje slušný hokej, prakticky není vylučován a v hodnocení plus mínus má šest kladných bodů. Mittelstadt by měl patřit k hlavním hvězdám turnaje.