Jednotlivé týmy již začínají podepisovat hráče, kteří zkusí své štěstí a budou bojovat o místo u svých nových potencionálních zaměstnavatelů. Bývalý hráč Sabres Cody Franson se pokusí získat místo u Blackhawks. Buffalo se zase rozhodlo vyzkoušet sedmadvacetiletého obránce Codyho Goloubefa, se kterým podepsalo ATO – tedy zkušební smlouvu.

 

 

Goloubef byl draftován Blue Jackets ve druhém kole draftu roku 2008 pro svou oboustrannou hru, velmi solidní bruslení a tvrdou práci tělem. U těchto atributů však nějak zůstalo a Goloubefovi chybí něco navíc, co by jej přehouplo do plnohodnotné NHL úrovně. Rodák z Oakvillu v Ontariu od svého debutu v sezoně 2011/12 neustále pendloval mezi NHL a AHL. To se lehce změnilo až devětadvacátého listopadu loňského roku, kdy byl Goloubef vyměněn z Columbusu do Colorada.

Za bídné Avalanche odehrál Goloubef třiatřicet utkání, v nichž posbíral 5 asistencí. Suma sumárum pak Goloubef nastoupil ke 129 utkáním v nejlepší lize světa s celkovou bilancí dvou vstřelených branek, jednadvaceti asistencí, mínus čtyř bodů v tabulce pravdy a šestašedesáti trestných minut. Poměrně zajímavé je hodnocení +/-. Když si vzpomeneme, v jakém srabu hrál Columbus před Tortorellou a jak si loni vedli Avalanche, není to až tak špatné číslo.

Buffalu chybí adekvátní šerif, může se jím stát Goloubef?

 

Důležité také je, že když na to přijde, nebojí se tento Kanaďan zahodit i rukavice. Po odchodu Foligna chybí Buffalu šerif. Deslauriers v minulé sezoně napáchal více škody než užitku, takže by nebylo od věci přivést hráče, který by nebyl postrachem pro vlastního brankáře a mohl vypomoci ve vyhrocených duelech. Je ale otázkou, zda by se pro něj našlo místo v již celkem přeplněné obraně.Co myslíte, má Goloubef šanci?