Buffalo Sabres vs. Montréal Canadiens 2:3sn

1. třetina
BUF – 8:30  Jason Pominville (Griffith)
MON – 17:56  Max Pacioretty (Drouin, Gallagher)
2. třetina 
BUF – 20:22  Jason Pominville (Eichel, Kane)
3. třetina
MON – 48:01  Philip Danault (Weber, Alzner) SH

Prodloužení

Samostatné nájezdy:
BUF – neuspěli  Josefson, Pominville, Reinhart
MON – neuspěl Byron
MON – uspěl Drouin

Lehner 40/38      Price 45/43

 

Takový vstup do utkání si od Buffala hodně dlouho nevybavuji. Šavle hrály nesmírně aktivně, velmi dobře bruslily, hrály s plným nábojem energie. Přesně byl vidět Housleyho rukopis, který toto po svém týmu vyžaduje. Na ledě byl snad kromě Pouliota vidět úplně každý. Čtvrtá lajna předváděla výkon, že by se nemusela stydět ani za označení druhá.

Kane dostal Buffalo do oslabení poté, co si nepohlídal nové pravidlo, při kterém nesmíte dvakrát po sobě pokazit vhazování. Šavle hrály oslabení velmi aktivně, Jordan Nolan předvedl, proč je pro tým daleko platnější, než Deslauriers. Následně se dostalo do přesilové hry Buffalo a Montréal zažil matějskou pouť naživo.

Při druhé přesilové hře perfektně zapracoval Seth Griffith, který vybojoval kotouč pro Jasona Pominvilla, jež bekhendem opět zvýšil populaci města Pominville. Tomu se říká comeback. Boužel ke konci třetiny předvedl O’Reilly nesmírně zbytečnou minelu, díky které se Canadiens dočkali vyrovnání.

Nemá cenu popisovat každou gólovou akci, vše vidíte na highlightech. Pojďme se spíše zaměřit na věci, které nejsou na první pohled zřejmé. Ve druhé třetině dominovala třetí lajna ve složení Girgensons-Reinhart-Griffith. Obecně vzato si myslím, že takhle lajna může být velmi nebezpečná, jelikož má v podstatě kvality top 6, ale nastupuje proti většinou o něco horším hráčům. Všichni tři výtečně bojovali u mantinelu, získavali puky a každou chvíli zadělávali Priceovi na velké problémy.

Okposo se místy trochu hledal. Dalo by se říct, že lajna s O’Reillym a Pouliottem byla asi jediným menším zklamáním. Obránci skvěle doplňovali útok, Ristolainen, Beaulieu a Antipin byli chvílemi přesně podle Housleyho představ čtvrtými útočníky a spoluhráči se za ně skvěle vraceli. Výtečnou práci v obraně odváděl Marco Scandella, jež I přes svůj defenzivní pud několikrát dobře doplnil útok.

Celkově bych na utkání těžko hledal mnoho negative. Buffalo hrálo nejkrásnější hokej za poslední roky. Aktivní, útočný, líbivý. Nebýt Careyho Price v brance Canadiens, mohl duel klidně skončit debaklem. Vždyť Šavle vypálily hned 45 střeleckých pokusů. Montreal jich měl take 40, avšak ne z tak nebezpečných pozic, jako Buffalo.

Robin Lehner předvedl svůj, no dejme tomu klasický “řeznický” výkon. Často měl více štěstí, než-li rozumu. Jeho statistiky sice vpadají velmi dobře, obecně vzato mě však příliš nenadchl. Vyrážel puky do nebezpečných míst a pomalu se přemisťoval od tyče k tyči.

Plusy z utkání:
+ Buffalo hrálo nádherný ofenzivní hokej
+ 3. Lajna létala po ledě, byla všude první, ovládala mantinely
+ Pokud hrála čtvrtá lajna proti sobě rovné, dominovala. Naopak elitní útoky Montrealu solidně bránila
+ Populace města Pominville roste!
+ Hodně střeleckých pokusů, Buffalo se nebojí střílet odkudkoliv
+ Obránci výtečně doplňovali útok a útočníci se za ně v případě potřeby bezproblémů stáhli
+ Scandella je v obranných činnostech velmi jistý
+ Ristolainen se fyzické hry rozhodně nebojí a předvedl dva obrovské hity
+ Dobré přesilovky, kvalitní oslabení
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Několik zbytečných malých individuálních chyb nás stálo vítězství
– Pokud je skrumáž před naší brankou, občas příliš zbytečně zmatkujeme
– Lehner měl několikrát vice štěstí, než rozumu
– Druhá lajna nebyla úplně přesvědčivá, Pouliot nebyl příliš vidět, Okposo se hledal
– Velmi špatné provedení samostatných nájezdů

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Griffith
Larsson-Josefson-Nolan

Ristolainen-Beaulieu
McCabe-Antipin
Scandella-Tennyson

Lehner

Video: