BOS – 06:33  Zdeno Chára (Marchand, McAvoy)
BOS – 15:34  Ryan Donato (Marchand, Bergeon) PP
BOS – 36:16  David Pastrňák (Krejčí, Marchand)
BOS – 59:48  Patrice Bergeron (Marhcand) SH EN

Brankáři:
Carter Hutton 23/26
Jaroslav Halák 32/32

Tak jestli se někomu tento duel nepovedl, tak to byl jednoznačně Jack Eichel. Ten odehrál snad nejhorší zápas své kariéry. Na ledě byl pro Buffalo spíše přítěží. Nedokázal přihrát jediný puk přesně. Když se teda rozhodl, že místo přihrávek to raději bude zkoušet sám, tak vždy ztroskotal na prvním bránícím hráči. Jeho výkon se nakonec podepsal na obrazu celé první lajny. Ta byla na ledě prakticky neviditelná a v moment, kdy se proti ní postavila Marchandova formace, dostávala naloženo asi jako Mia Khalifa v dobách své největší slávy.

Stejně tak se nedařilo ani druhé formaci. Thompson byl nervózní a až moc se snažil vymýšlet zázraky s pukem. Sheary se sice skvěle a rychle pohyboval, avšak bylo mu to prd platné, když jej nikdo nepodporoval. Berglund se zase šoural po hřišti jako důchodce po obchodním centru. Solidní byli pouze výkony třetí a čtvrté lajny, které si odpracovali to, co se od nich očekávalo. Takto to platilo první dvě třetiny.

Lenost, nedůslednost a možná i nervozita zapříčinily tři úvodní branky utkání. Všechny tyto góly totiž pramenily z jedné jediné chyby. Nedostatečná výpomoc útočníků v obraně a nepokrytí nájezdů z druhé vlny. Nejprve se díky tomu trefil nikým nehlídaný Zdeno Chára, kterého našel svou přihrávkou Marchand. O chvíli poté se zase nepochopili Scandella s Eichelem. Bergeron poslal kotouč na Marchanda. Scandella si pokryl Bergerona, avšak taktéž učinil i Eichel, který si již nevšímal najíždějícího Ryana Donata. Ten dostal od Marchanda pěkný pas, který Donato uklidil za záda bezmocného Huttona.

A ano, stejně tak se ve druhé třetině prosadil i David Pastrňák, kterého jaksi úplně zapomněl hlídat Tage Thompson. V prvních dvou periodách tedy suma sumárum – katastrofální výkon prvních dvou formací, nedůslednost forvardů při bránění, ale také slušná obrana od prvních dvou obranných párů a skvělý Hutton. Nebýt totiž jeho, mohl Boston vést již klidně 6:0. Rasmus Dahlin sem tam tropil nějaké hlouposti, jinak hrál ale velmi kvalitní hokej. I Jake McCabe předvedl velmi slušné utkání. Pouze jedinkrát výrazněji zachyboval, a to když se rozhodl pro střelu ve špatný moment. Jeho rána byla zablokována, což vyústilo v samostatný únik Kurelyho, který však ztroskotal na svělém Huttonovi.

Do třetí třetiny ale nastoupilo zcela jiné Buffalo. A to myslím vážně. Housley totiž proházel lajny, což mělo za výsledek diametrálně odlišný herní projev Šavlí. Eichelovi to sice stále nešlo, avšak dokázal jej nahradit Reinhart, který vytvářel zajímavé příležitosti. Vladimír Sobotka byl za svou práci v utkání oceněn posunutím do druhé lajny, a i ta s ním razantně ožila. Šavle konečně začaly střílet na branku, avšak Halák jaksi zuby nehty udržel puk od brankové čáry svatyně Bruins. Sabres to nakonec ještě zkusili bez brankáře, a to hned pět minut před koncem utkání. Ač si Šavle vytvořily několik pěkných šancí, branka Bostonu byla začarovaná.

Na závěr bych nechtěl prozatím přespříliš kárat. Po prvním, i když jasně prohraném duelu se budeme snažit udržet pozitivní atmosféru, a tak vyzdvihnu některé plusy, které bylo možno pozorovat. Kyle Okposo je ve skvělé kondici. Bojoval o každý puk, rval se, byla na něm vidět obrovská chuť a síla. Zdá se být skvěle připraven. I Casey Mittelstadt odehrál velmi slušný duel. Občas byl příliš měkký u mantinelu, avšak jinak ukazoval svou šikovnost a zvedal tím výkon třetí formace. O Dahlinovi s McCabem jsem již mluvil, stejně tak ale slušný zápas odehrál Scandela a hlavně Ristolainen. O Beauliem raději psát ani nebudu. A jak jsem již psal výše, velkou pochvalu zaslouží také čtvrtá lajna. Všichni tři borci nechali na ledě vše, dohrávali vše u hrazení, zaměstnávali Haláka. Opravdu slušný výkon.

Nezbývá než doufat, že Buffalo naváže na výkon ze třetí třetiny, který byl opravdu solidní. Pokud chtějí Šavle totiž hrát jako v prvních dvou třetinách, můžeme začít hledat, kdo že to má být jednička draftu 2019.