Buffalo Sabres vs. Montréal Canadiens 4:3

1. Třetina
MTL – 01:17 – Max Domi (Lehkonen)
2. Třetina
BUF – 31:22 – Jason Pominville (Skinner, McCabe)
MTL – 36:08 – Joel Armia (Kotkaniemi, Oullet)
BUF – 37:42 – Jason Pominville (Skinner, Mittelstadt) PPG
3. Třetina
MTL – 46:34 – Max Domi (Petry, Niemi)
BUF – 53:07 – Samson Reinhart (McCabe, Sheary)
BUF – 58:59 – Kyle Okposo (Dahlin, Skinner) PPG

Carter Hutton 19/22
Anti Niemi 38/42 – 1 asistence

Místo toho, abych tu krásu v poklidu sledoval, trápil jsem se na pražské zubní pohotovosti. Přesto mě však ranní probuzení velmi potěšilo a zpětné zhlédnutí zápasu obzvlášť. Šavle opět dokázaly být lepším týmem v utkání, a to i přesto, že musely třikrát dotahovat náskok svého soupeře.

Ač bylo Buffalo v úvodu utkání aktivnějším celkem, z branky se radovali hosté. Montréal je rychlý celek, a s tím měla po celou dobu zápasu značný problém dvojice Scandella-Bogosian, jenž příliš mladým puškám nestačila. To bylo vidět i na první brance utkání. Max Domi projel mezi hráči Sabres, jako by to snad byli Phaneufové (rozuměj kužely) a naprosto luxusní trefou do šibenice nedal Huttonovi sebemenší šanci.

Sabres se pak snažili vyrovnat stav utkání, byli daleko aktivnější, ale Niemi byl první třetinu proti. Branky se podařilo vsítit až v prostřední periodě. McCabe (mimo jiné momentálně asi nejlépe hrající bek Sabres) skvěle vypíchl kotouč na půlící čáře a vyslal tím do brejku Skinnera s Pominvillem. Trochu bych čekal, že hráč typu Skinnera bude zakončovat sám, avšak šestadvacetiletý forward ještě přihrál zkušenému veteránovi, který sice kotouč absolutně nezpracoval, ale přihrávka to byla natolik přesná, že se Pominvillovi puk několikrát odrazil od bruslí, až mu přistál před odkrytou brankou na hokejce.

Opětovného zaváhání dvojice Scandella-Bogosian pak využil bývalý prospekt Šavlí Joel Armia. Scandella nebyl důsledný v souboji o odpískání zakázaného uvolnění, následoval zmatek kolem Huttonovi branky, čehož využil Armia, který našel kotouč ve skrumáži, objel s ním branku a zasunul jej do domácí svatyně. Na to však dokázalo Buffalo znovu odpovědět. Nebyl to nikdo jiný, než veterán Jason Pominville, který stál opět ve správný čas na správném místě, když se k němu odrazil kotouč po souboji Skinner vs. Niemi. Pominville pak pouze poslal kotouč za záda lehce dezorientovaného brankáře. Canadiens si ještě vzali challange, který byl dle mě nepochopitelně neuznán. Konečně se tak jednou štěstí otočilo čelem k Buffalu.

Ve třetí třetině pak Max Domi zopakoval prakticky to stejné jako v prvních minutách utkání, když projel kolem hráčů Sabres a svou ránu poslal za záda Huttona. Tentokrát nemohl mít brankář Sabres úplně čisté svědomí. Šavle ale v poslední části hry drtily svého soupeře, což nakonec přineslo své ovoce. Nejprve prolomil střeleckou smůlu Sam Reinhart, jenž nasměroval krásnou McCabeovu střílenou přihrávku do branky marně se ohlížejícího Niemiho. Poté Buffalo dále tlačilo a nakonec si díky rychlonohému Shearymu vybojovalo přesilovou hru v závěru utkání. Šavlím se nakonec povedlo tuto nabídku zužitkovat. Dahlin na pozici rozehrávače vybídl k dobré střelecké pozici Okposa (všimněte si, jak Eichel ukazuje Dahlinovi, že má přihrát právě Okposovi. Super komunikace!), jenž konečně netrefil prvního blokujícího hráče, ale prostřelil vše co mu stálo v cestě a rozjásal KeyBank Center. Šavle již poslední minutu ubránily a společně s fanoušky se tak mohly radovat z třetího vítězství v řadě.

Pozápasové komentáře:

„Speciální týmy dnes sehrály hlavní roli. Ve třetí třetině jsme dovolili soupeři pouze čtyři střely. To ukazuje charakter tohoto týmu… … Atmosféra v hale mi připomíná rok 2006, když jsme tu hráli s Millerem, Vankem, Drurym či Brierem. Je to super.“ Jason Pominville

„Myslím si, že Sam i jeho lajna předvádí velmi dobrou hru. Vytváří hodně šancí, panuje mezi nimi dobrá chemie. Je dobré vidět, že byl konečně odměněn. Phil Housley

3 hvězdy utkání:
*** Jason Pominville
** Jake McCabe
* Jeff Skinner

Sestava:
Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Sobotka-Reinhart
Rodrigues-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Nelson

Hutton

Highlights: