Buffalo Sabres vs. Detroit Red Wings 1:0

BUF – 29:45 Benoit Pouliot (Antipin, Fedun)
3. třetina
—-

Lehner 32/32 Howard 31/32

Když pomineme výpadek zhruba mezi druhou a desátou minutou první třetiny, kdy Šavle nachvíli přestaly hrát a Detroit měl daleko více ze hry, hrálo Buffalo opravdu velmi dobře. Šavle dokázaly často dostávat Detroit pod tlak, výtečně se praly u mantinelů a celkově po hokejové stránce navázaly na poslední tŕetinu duelu s Bostonem.

Jak jsem již avizoval v preview, duely s Detroitem bývají vyrovnané a série utkání mezi Sabres a Red Wings, které skončily jednobrankovým rozdílem, se protáhla na šest klání. Ristolainen opět párkrát nesmyslně zazmatkoval a nalil soupeři, avšak vzhledem k jeho ice-timu se není skoro čemu divit. Finský zadák strávil na ledě takřka polovinu zápasu, když jeho ice-time činil neuvěřitelných 29 minut a 25 sekund. Pozadu nezůstal ani Marco Scandella, který dává čím dál tím více najevo, že výměna s Wild byla dobrým tahem. Scandella strávil na ledě sedmadvacet a půl minuty.

O jedinou branku tohoto utkání se postaral Benoit Pouliot. Ten si našel Howardem vyraženou střelu Antipina, obtočil se kolem branky a s nutnou dávkou dostal kotouč přes hokejku jednoho z obránců Detroitu do Howardovy brusle, od niž se puk dostal až za brankovou čáru. Housley před utkáním hlásal, že tým zapracoval na přesilových hrách. K první přesilové formaci se přidal Viktor Antipin, který ji sice zrychlil, takže se puk pohyboval z hráče na hráče o poznání rychleji, avšak tíženou efektivnost to nepřineslo, jelikož nebylo Buffalo schopné vyslat na Howarda nějakou nebezpečnější střelu.

Co je však důležité, Buffalo dokázali vyhrát dvě utkání po sobě a přiblížit se na dotek pozicím zajišťující play-off. Na hráčích byla vidět úleva a patřičná pohoda. Vítězný element je to, co je třeba do týmu přenést. Bude zajímavé sledovat, kam se zařadí vracející se Girgensons. Ač hrál Nolan ve třetí lajně velmi dobře, tipoval bych ho právě tam. Obecně důležitým aspektem toho, jak se Buffalo zvedlo, je práce 3 a 4 lajny. Ty konečně podpořily první dvě formace a Buffalo teď hraje nebezpečně jako celek.

Plusy z utkání:
+ Navázání na výkon z poslední třetiny s Bostonem
+ Kompaktní výkon celého týmu
+ Třetí lajna je setsakra nebezpečná
+ Obrovská bojovnost. Všichni hráli na 120 %
+ Lehner v tomto utkání eliminoval své dvě nejlepší slabiny – orientaci v předbrankovém prostoru a krytí tyček. V obou dvou těchto disciplínách dnes vypadal velmi jistě, což také zapříčinilo jeho čisté konto.
+ Dvě vyhraná utkání v řadě
+ Ristolainen a Scandella nepotebují defibrilátor, i když tráví na ledě takřka půlku zápasu.