Columbus Blue Jackets vs. Buffalo Sabres 5:1

CBJ – 12:00  Oliver Bjorkstrand (Milano, Jones) PP
CBJ – 35:20  Seth Jones (Dubinsky, Atkinson)
CBJ – 38:19  Matt Calvert (Nutivaara, Murray)
3. třetina
BUF – 57:26  Seth Griffith (Nolan, Larsson)
CBJ – 59:21  Josh Anderson (Panarin, Wennberg)

Bobrovski 37/36     Johnson 26/31

Čert vem to, že Buffalo prohrálo první třetinu 1:0. Opět šlo o hokej, který hladil na srdci. I silný tým Columbusu se po většinu času bránil náporu Buffala, které i se zápasem v nohách dominovalo na ledě. Kontroverzní postavou byl rozhodně Zach Redmond. Ten předvedl jednu obrovskou minelu, když špatně rozehrál a založil tak velmi nebezpečný útok Columbusu, který skončil brankou, která však nebyla správně uznána pro nedovolené bránění brankáře. Poté se nechal Redmond trochu hloupě vyloučit, čehož Blue Jackets využili a vsítili první branku utkání. Celkově co se týče defenzívy byl Redmond slabý. Do útočné stránky toho však vnesl hodně. Během první třetiny vyslal na branku hned čtyři střely a celkově byl jeho ofenzivní projev naopak velmi silný.

Ve druhé třetině bylo znát, že Buffalu docházejí síly. Opět šlo o poměrně pěkný hokej, avšak hráči Šavlí toho již mají plné zuby. Šlo totiž už o jejich jedenáctý zápas v sezoně, což je nejvíce co zatím některý tým z NHL odehrál, navíc hned čtyřikrát muselo Buffalo zkousnout nepříjemní back to back utkání, tedy dva duely ve dvou dnech. Los NHL byl v tomhle pro Sabres hodně nemilý. S docházejícími silami přišly brejky Columbusu, které Blue Jackets bez milosti využívali. Navíc v nejlepší formě dnes nebyl ani Chad Johnson.

Třetí perioda byla hrána již jen na půl plynu s cílem nikoho si nezranit. Bylo vidět, že oběma týmům je jasné, jak tento zápas dopadne a oko diváka bylo často raději přivíráno. Čestný a nutno říct že zasloužený zásah přidal pár minut před koncem utkání Seth Griffith. Hvězdou utkání byl jednoznačně Sergej Bobrovski, který pochytal i nemožné, a hlavně díky němu se dnes Columbus radoval z výhry. Nebýt jeho, mohl zápas skončit zcela jiným výsledkem.

Plusy z utkání:
+ První třetina a takřka tři čtvrtě té druhé hrálo Buffalo stále ten velmi líbivý hokej, který jim vyhrál poslední dvě utkání.
+ Hodně střel
+ Skvělý forčekink. Ten dnešní utkání zdobil a Buffalo v něm opravdu vynikalo.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– NHL a její rozpis. Ano, hráči jsou profesionálové ale odehrát nejvíce utkání z celé NHL, z čehož hned osm bylo v rámci tzv. back-to-back a k tomu všemu náročný trip po západním pobřeží… to je na start trochu moc drsné.