Buffalo Sabres vs. Calgary Flames 1:2pp

1. třetina
BUF – 16:30 – Jack Eichel (Pominville)
2. třetina

3. třetina
CGY – 59:04 – Matthew Tkachuk (Lindholm, Monahan)
prodloužení
CGY – 62:40 – Johny Gaudreau (Giordano, Monahan)

Carter Hutton 36/38
David Rittich 28/29

Jako by snad Šavle trochu zpohodlněly po dobrých výkonech a podcenily svého soupeře. Jinak se příliš onen výkon nedá vysvětlit. Buffalo vstoupilo do první třetiny ne příliš důrazně a poněkud laxně. Přesto měli Sabres první obrovskou šanci. Larsson zachytil mizernou rozehrávku Flames, vyslal do úniku Berglunda, který si však nemastnou-neslanou střelou na českého gólmana nepřišel. Calgary se následně dařil jejich plán, tedy rozkouskovat hru a omezit tak rychlost Šavlí. Ten byl navíc podtržen naprosto zbytečnými vyloučeními Beaulieho a Shearyho. V ten moment bylo obrovské momentum na straně Flames, avšak Buffalo mělo v brance Huttona, který byl prostě neprůstřelný. Ať se Calgary snažilo jak chtělo, na Huttona nevyzrálo.

Zmar Plamenů mohl být o to větší, když tři a půl minuty před koncem první třetiny využil Pominville nedorozumění v rozehrávce Flames, poslal kotouč na Jacka Eichela, jenž pak nechytatelnou bombou nedal Rittichovi sebemenší nárok. Místo toho, aby se Šavle od tohoto momentu odrazily,  nechaly Flames zase vrátit do utkání. Calgary bylo nebezpečnějším celkem, více střílelo, obrana však zvládala pokrýt dorážky, které sem tam Hutton zanechal. Díky skvělému výkonu našeho brankáře jich však bylo minimum. Hned v úvodu prostřední periody se museli všem fanouškům i hráčům sevřít půlky. Elias Lindholm měl před sebou zcela odkrytou branku, avšak Carter Hutton naprosto nepochopitelně a fenomenálně stihl vystrčit do prostoru odkryté sítě hokejku, kterou kotouč udržel před brankovou čarou. Následně pak při nás stáli všichni svátí, když se rozhodčí předčasně upísknul, čímž Gaudreauova dorážka nemohla být uznána.

Flames druhou i třetí třetinu jasně přestříleli Sabres, avšak Hutton se držel zuby nehty. Kdyby jej Donald Trump o přestávce vzal a naklonoval, měl by konečně vyřešenou svou zeď na hranicích s Mexikem. Celozápasové štěstí se k Buffalu otočilo zády až necelou minutu před koncem. Lindholmovu střelu nejprve nešikovně tečoval Ristolainen, od něhož se kotouč ještě otřel o hokejku Tkachuka, na což už Hutton opravdu neměl sebemenší nárok. Po obdržené brance předvedly Šavle nejvíce dominantní výkon v utkání. Těch 45 sekund jim stačilo alespoň na vymodlení si přesilové hry. Jenže tu v prodloužení Sabres nezvládli, a když se později do úniku kupředu vydal Rasmus Ristolainen, bylo mi jasné, že to nedopadne dobře. Ristolainen zazmatkoval, nesmyslně ztratil kotouč, a to vše navíc v moment, kdy se Reinhart nešťastně rozhodl mu jít na pomoc, čímž se eliminoval ze hry a nechal tak Calgary ujet do brejku dva na jednoho. Při něm se zase zapomněl Eichel, který patrně považoval situaci již za ztracenou a nezůstal navázaný s Gaudreauem, jenž si vyměnil puk s Giordanem a rozhodl tak o výhře Flames po prodloužení.

3 hvězdy utkání:
*** Carter Hutton
** Johny Gaudreau
* Jack Eichel

Pozápasové komentáře:

„Lidi, hodně jste mě kritizovali kvůli jedné nebo dvěma brankám. I v utkáních, které jsme prohráli v Kalifornii si myslím, že jsem byl rozdílovým faktorem pozitivním slova smyslu. Vy máte svůj názor a já mám svůj,“ tak reagoval Hutton na novinarskou kritiku, která je dle něj přes čáru.

Nejde o nic šokujícího (prohra v OT). Nehrali jsme dobře. Měli jsme jednobrankové vedení a nedokázali jsme jej udržet do konce. Není to překvapivé, když nedokážete dostat puk z obranného pásma včas. Týmy vám to zúčtují.“ Carter Hutton

„I když jsme nehrali náš standard, měli jsme šanci vyhrát zápas. Bohužel kotouč odskočil Ristolainenovi od hokejky. Měli jsme šanci v prodloužení během přesilovky. Hutton nám dal šanci na výhru.“ Phil Housley

Sestava:

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Mittelstadt-Reinhart
Thompson-Sobotka-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

Dahlin-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Beaulieu-Nelson

Hutton

 

Highlights: