Muselo to tak bolet? Šavle vedly nad svým soupeřem 5:1, jenže naprosté podcenění celé situace vedlo k zoufalému bouchání do stolů, židlí či obrazovek příznivců klubu od Niagarských vodopádů, marně doufajících ve skončení zápasu.

Všechno to nezačalo zrovna slavně. Buffalo jako by ještě spalo a nebýt Lehnera, mohlo to být po první třetině 4:0 a výsledek by se těžko otáčel. Naštěstí se dokázal prosadit pouze Oliver Ekman-Larsson, který poslal přihrávku od Domiho za Lehnerova záda. Nutno dodat, že Ristolainen měl švédského zadáka bránit daleko lépe. Ke konci druhé třetiny začala vláda Buffala. Pouhých devět setin před koncem první třetiny dokázal Kyle Okposo v pozici klečícího střele propálit Raantu. Pro Okposa to byl první gól v sezoně a doufejme, že právě tohle rodáka ze St. Paul v Minnesotě nastartuje.

Druhá perioda patřila Buffalu a převážně Ryanu O’Reillymu. Ten byl na ledě všude vidět a byl vskutku nebezpečný. Poprvé předal puk v obranném pásmu Tennysonovi, následně si ho na útočné modré čáře opět přebral od Okposa, a díky své rychlosti vytvořil takřka z ničeho přečíslení dva na jednoho, při kterém našel přesným pasem Pouliota, jež měl již jednoduchou práci. O pár minut později to mohlo dopadnout naprosto stejně. Griffith skvěle zachytil pas Mermise v útočném pásmu, předal kotouč O’Reillymu,který zcela totožně našel Pouliota, na kterého Raanta tentokrát vyzrál.

Griffith si pak spravil chuť, když ho Reinhart vyslal do takřka samostatného úniku, který muž s pětadvacítkou na zádech zakončil jako zkušený mazák. Šavlím se dařilo i na startu třetí třetiny. V oslabení se dostali do samostatného úniku dva na nikoho Kane s Eichelem. Ač mohl Eichel střílet, opět spíše volil nahrávku na Kanea, který se svými střeleckými zkušenostmi prázdnou bránu neminul. Chvíli poté dobře zapracoval McCabe, který vypíchl kotouč Domimu. O’Reilly pak bekhendem vyslal Pouliota vstříc Raantovi a vzhledem k tomu, že Luke Schenn podklouzl se Pouliotovi otevřel patřičný prostor, kterého jednatřicetiletý Kanaďan náramně zužitkoval.

Potom ale přišla ona hrůzná desetiminutovka. Buffalo přestalo hrát a nechalo se zamknout ve vlastním obraném pásmu. Coyotes nastartoval šťastný gól Rinalda. Šest minut před koncem se prosadil také Nick Cousins a když necelou minutu před koncem snížil na 5:4 Dvorak, začala se hala v Glendale otřásat převážně díky zrychlenému tepu buffalských fanoušků, kterých bylo zřejmě více než těch arizonských. Buffalo mělo však štěstí a i přes nebezpečné situace před brankou se kotouč za brankovou čáru nedostal.

Buffalo vyhrálo zaslouženě, ale takový výpadek se nesmí stát. Snad se z toho hráči poučí. Buďme rádi, že si Šavle odvezly povinné dva body.

Plusy ze zápasu:
+ Konečně šlo o zápas, který táhla druhá lajna. Byla nebezpečná, agresivní, sebevědomá. Takhle to musí být i nadále.
+ Kane vstřelil třetí gól v oslabení a ukazuje se, že jeho rychlost a zarputilost je účinná v této herní disciplíně.
+ Vyházeli nám brejky. Je to část hry, na kteoru Housley poměrně sází a Buffalu se dnes dařilo do těchto situací dostávat i je patřičně využívat.
+ Konečně jsme zvládli vstřelit dost branek. Koncovka nás v posledních duelech trápila.
+ Lehner několikrát čelil své neoblíbené disciplíně – samostatnému úniku. Dnes obstál na jedničku.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy ze zápasu:
– Na prvním místě nemůže být nic jiného, než zkrat v posledních deseti minutách. Tohle se nesmí stávat.
– Obrana spala snad celý zápas. V hlavní roli nedůraz v osobních soubojích a nedůraz v předbrankovém prostoru. Následky: Arizona se několikrát dostala do samostatných úniků. To je setsakra špatně. Dalším následkem byly několikačetné dorážky a hráči Coyotes stojící před Lehnerem, který tak měl často zakrytý výhled.
– První formace byla ve hře pět proti pěti poměrně neviditelná
– Stejně tak čtvrtý útok nebyl dnes zcela platný
– Ristolainen se stále hledá. Důkazem je i to, že mu Housley zmenšil ice-time. Rasmus odehrál „pouze 24 minut a 24 sekund. Marco Scandella byl nejvíce vytíženým bekem se sedmadvaceti minutami.