Buffalo Sabres vs. Florida Panthers 1:4

1. třetina
BUF – 13:02  Kyle Okposo (Antipin, Kane) PP
2. třetina 
FLA – 26:52  Evgenii Dadonov (Barkov, Huberdeau)
3. třetina
FLA – 43:50  Ian McCoshen (Huberdeau, Dadonov)
FLA – 58:28  Alexandr Barkov (Huberdeau, Sceviour) EN
FLA – 58:45  Vincent Trochek (Ekblad) EN

Lehner 31/29     Luongo 24/25

Jak to již pomalu bývá tradicí, vstup do utkání měly Šavle solidní. Donutili hrát Panthers jejich hru, drželi je u mantinelů a když už se Florida do něčeho dostala, nebyla to pro Lehnera žádná těžká práce. Floridě nevyhovovala hra podél mantinelů, čehož se snažili hráči jako O’Reilly využívat. Přineslo to dvě přesilové hry a v těch jsme konečně ukázali, že jsou od toho, aby se v nich dávali branky. Antipinovu povedenou střelu tečoval skvěle postavený Okposo, kterému ještě sekundoval Beaulieu. Luongo nic nevyděl a i kdyby, tuhle teč by lapit nestačil.

Po první třetině tak mohli být příznivci Buffala poměrně spokojení a natěšení na další průběh zápasu. Druhá třetina však začala ohromným trápením. Scandella byl poslán na trestnou lavici hned v úvodu periody a od té doby převzali taktovku Panthers. Puk se neustále nebezpečně motal v předbrankovém prostoru, Lehner skákal sem a tam jak žába po extázi. Dlouho mělo Buffalo štěstí, pak se ale prosadil Dadonov, který poslal kotouč za záda ležícího Lehnera.

Šavle se ještě chvíli vzpamatovávali z tohoto momentu a pak začali hrát opět slušný hokej. Měl však jednu vadu. Příliš komplikovaný. Florida hrála jednoduše. Pokaždé když dostala puk do útočného pásma prostě jej nahodila na bránu. Jedno takové nahození od modré se povedlo a Florida se ujala vedení, které udržela až do konečné sirény. Dvě branky do prázdné branky pak jen pojistili výhru Floridy. Jak řekl Rob Ray po zápase: Buffalo hrálo velmi dobře první třetinu, druhá se vůbec nepovedla a ve třetí se jim nepodařilo Luonga nějakým způsobem překonat.

Plusy z utkání:
+ Těžko se dnes něco hledá. Nolan se skvěle zastal spoluhráče a předvedl Buffalu konečně solidní bitku.
+ Beaulieu vypadal po návratu poměrně solidně, aspoň co se týká ofenzívy
+Trefili jsme se v přesilovce
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Buffalo je strašně nekonzistentní. Po skvělé a zasloužené výhře nad Caps sice vstoupili do utkání s Pantery poměrně dobře, jenže jako by měli nos příliš nahoře, což si nemohou dovolit.
– Přílišná komplikovanost. Všechny střelecké pozice jsme se snažili mít vyšperkované a skoro do prázdné brány. Takhle to hrát nejde. Přímočarost přišla až v posledních deseti minutách, a to bylo pozdě.
– Zas a znova nedůraz před vlastní brankou. Nejlepšími obránci dnes byli Fedun s Falkem a i ti dělali zbytečné chyby. Scandella si dnes vybral slabší den a za to, co předvedl Antipin by se měli stydět i junioři v maďarské druhé lize. Antipin snad nedal jedinou přesnou přihrávku a minimálně třikrát odevzdal kotouč přímo soupeři. Příšerný výkon.
– Třetí lajna jako by neexistovala. Reinhartem to ale není. Čtvrtá lajna si dnes odehrála svoje a může být i pochválena. Když si Nolan odpykával trest za Šarvátku, nastupoval místo něj Reinhart a i s ním se tato lajna prosazovala v útočném pásmu. Housley by měl zamíchat trochu těmi spodními dvěma sestavami. Girgensons-Larsson-Reinhart předváděli solidní výkon a aspoň by snad pozvedli neviditelnost třetí formace.
– Je toho hodně a začínáte mě kamenovat, že některé věci přehlížím. To je dost možné. Zaprvé nejsem člověk, zadruhé bych si udělal díru do notebooku. Zbývají nám pouze dvě možnosti. 1. Začněme se modlit, abychom se konečně probrali a začali být konzistentní, 2. Začněme se modlit v to, aby k nám byla loterie hodná, my získali Dahlina a pak se znovu začali modlit, aby nám pomohl.

Pozápasové komentáře:

Odehráli jsme solidní první třetinu, pak jsme ale udělali několik špatných rozhodnutí, které vedly ke hře v oslabení. Tím jsme sešli z cesty, kterou jsme chtěli hrát a naše defenzíva uvadla.“ Phil Housley

„Dneska jsem vůbec nehrál dobře.“ Jack Eichel

„Chci chytit každý gól. Dnes jsme si výhru nezasloužili.“ Robin Lehner

„Je frustrující, že nedokážete uhrát dva zápasy po sobě. Oni na to prostě vlítli a válcovali naší obranu celý večer. Musíme jim jako útočníci více pomáhat… … Potřebujeme se naučit být konzistentní Špatně tvoříme s pukem, necháváme naší obranu pod tlakem celé utkání. Pořád se něco učíme tenhle rok. není to zábava.“ Kyle Okposo

Sestava:

Kane-Eichel-Pominville
Pouliott-O’Reilly-Okposo
Baptiste-Reinhart-Griffith
Girgensons-Larsson-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Fedun
Beaulieu-Antipin

Lehner