MTL – 16:26 – Andrew Shaw (Drouin, Domi)
BUF – 25:34 – Jeff Skinner (Eichel, Pominville)
MTL – 38:03 – Nicholas Deslauriers (Peca) SH
BUF – 61:38 – Rasmus Ristolainen

Carey Price 25/31
Linus Ullmark 27/32
Carter Hutton 5/5

Myslím, že kdyby se tento duel odehrál zcela bez přítomnosti obránců, nevypadalo by výsledné skóre nějak víc odlišně. Jak obrana, tak oba brankáři neměli úplně nejlepší den, a tak jsme mohli vidět hromadu přečíslení, nebezpečných situací a hlavně gólů.

Šavle měly zcela tragický start do utkání, když se musely hned v úvodu bránit přesilovce Canadiens. Na trestnou lavici putoval Skinner, který však svým faulem zastavil nebezpečný samostatný únik jednoho z hráčů Montréalu. Situace však byla ještě horší, když se o 40 sekund později pakoval na trestnou lavici také Girgensons, který trefil vysokou holí Drouina, jehož reakce na faul byla dosti opožděná. Nic to neměnilo na tom, že sudí tento moment odpískal a Sabres se tak museli přes minutu bránit ve třech. Obrana Šavlí však zapracovala skvěle, což tým evidentně povzbudilo. V počátku sedmé minuty se pak Šavle ujaly vedení. Evan Rodrigues hrál fenomenální zápas a svým výkonem strhl i Vladimíra Sobotku. Tohle duo ujelo dvakrát během asi tří minut do přečíslení dva na jednoho. Poprvé Rodrigues neúspěšně střílel, avšak napodruhé se rozhodl přihrát českému forwardovi, který kotouč zavěsil mezi tři tyče.

O tři minuty později bylo srovnáno. Tentokrát pláchli do přečíslení dva na jednoho hosté, Domi nalezl přesným pasem Drouina, který měl situaci již velmi jednoduchou. V čase 14:40 to opět bylo Buffalo, které se ujalo vedení. Znovu to byla lajna ve složení Rodrigues-Sobotka-Reinhart, která dokázala vsítit branku. Reinhart zavezl kotouč do útočného pásma, předal jej Rodriguesovi, který vystřelil na Price, jenž kotouč nešikovně vyrazil přímo na hůl Sobotky, čehož slavistický odchovanec dokázal využít. Ukázkový byl hlavně pohyb Sobotky, který vyjel na pomoc spoluhráčům hluboko z obranného pásma, po celou dobu nezastavil nohy a nakonec za to byl odměněn. Jenže uběhlo sotva deset sekund a Bell Centre opět hlásila vyrovnaný stav. Matt Peca (snad nejsem sám, pro koho je hrozně divné číst jméno Peca a vědět, že nejde o Buffalo) přebral kotouč od Deslaurierse, naznačil obkroužení branky, na což mu Ullmark skočil i s navijákem, čehož Peca využil a o Ullmarkovu brusli poslal kotouč do branky Sabres.

Minutu na to se opět ujaly vedení Šavle. Mittelstadt získal kotouč za brankou Price a poslal milimetrově přesnou přihrávku mezi tři hráče Canadiens na Conora Shearyho, jenž svižným projektilem nedal kanadskému brankáři nárok. Jenže tenhle zápas byl prostě šílený, a tak Montréal opět dokázal srovnat krok. Drouinova střela Ullmarkovi propadla a Andrew Shaw se ujistil, že kotouč prostě doklouže do hostující sítě. Úvod druhé třetiny přinesl klidnější pasáž, kterou však nabourala branka Skinnera. Při signalizovaném vyloučení mačkaly Šavle domácí jako citrón na řízek. První střelu kanadského ostrostřelce ve službách Sabres Price ještě vyrazil, následně se však k puku dostal Eichel. Ten vypálil kotouč do tyčky, od které se však kus gumy odrazil tak příhodně, že opět skončil na holi Skinnera, jenž měl dostatek času si puk zpracovat a poslat jej za záda absolutně dezorientovaného Price.

Zhruba v polovině prostřední periody dokázali Canadiens opět ujet do dalšího brejku. Byl to zase Domi, který zvolil přihrávku přihrávku na najetého Tomáše Tatara, který uklidil kotouč nad beton Ullmarka. Aby toho nebylo málo, v 39. minutě se Montréal ujal vedení. Matt Peca zachytil během oslabení tragickou rozehrávku Sabres, vyslal do brejku Nicholase Deslaurierse, jenž propálil mezi betony špatně vyspaného Ullmarka. Hra se pak celkově uklidnila. Housley se rozhodl do třetí třetiny vyslat do brankoviště Huttona, což se ukázalo jako klíčový tah. Šavle totiž dokázaly v úvodu třetí třetiny vyrovnat, když se dvojici Eichel-Skinner náramně povedla nacvičená akce po buly. Eichel posunul kotouč mezi nohama hráče Canadiens, který proti němu stál na vhazování, na což zareagovali dva postranní hráči Montréalu, kteří proti Eichelovi vyjeli. Kapitán Sabres však v ten moment poslal puk na již najetého Skinnera, a ten poslal kotouč do zcela odkryté branky domácích. No prostě nádhera. Nová akvizice v brance Sabres pak udržela všechny pokusy hostů před brankovou čarou, což mělo za následek prodloužení.

V něm jsem opět málem dostal infarkt. Ristolainen totiž OPĚT nesmyslně ztratil kotouč za brankou domácích, což mělo za následek brejk Canadiens tři na jednoho. Zakončení se ujal Lehkonen, který však minul branku. Od mantinelu se kotouč odrazil k Ristolainenovi, který s ním osamocen vyjel směrem k Priceově brance. Jelikož ho již dojížděl první hráč Montréalu, rozhodl se napřáhnout ke stropu haly a prostě puk vypálit směrem k domácí svatyni. K udivení všech kotouč propadl za záda Montréalského gólmana, což Buffalu přisoudilo bod navíc. Celý tento moment by se dal popsat krásnou americkou frází: From Zero to Hero – tedy Z nuly hrdinou.