Montréal Canadiens vs. Buffalo Sabres 2:1pp

1. třetina
BUF – 19:54  Ryan O’Reilly PP
2. třetina

3. třetina
MON – 41:01  Andrew Shaw (Drouin, Pacioretty) PP
prodloužení
MON – 63:08  Max Pacioretty (Danault)

Lindgren 34/35     Johnson 27/29

Dnes se mi zase těžko píše. Buffalo odehrálo povedené utkání, většinu zápasu bylo lepším týmem, jenže produktivita opět potrápila Šavle a prohrála jim zápas. První třetina jednoznačně patřila Buffalu. Šavle přestřílely svého soupeře sedmnáct ku sedmi. Buffalo hrálo aktivně a pálilo ze všech možných pozic. Předvádělo přesně ten hokej, jaký jsme měli vidět i proti Floridě.

Ač měl brankář Montréalu místy neskutečnou kliku, bylo Buffalo odměněno za svůj výkon brankou šest sekund před koncem, kdy se jako jediný zorientoval v prostoru Ryan O’Reilly, který nachytal na holičkách celou defenzívu Canadiens včetně brankáře Lindgrena. Druhá třetina byla o něco vyrovnanější, přesto to bylo spíše Buffalo, které mělo více ze hry. Největší šance Montréalu nastali po individuálních chybách našich hráčů. Chad Johnson ale chytal bezchybně.

Problémy Buffala nastali až ve třetí třetině. V jejím úvodu se prosadil během přesilové hry Andrew Shaw. To opět odstartovalo nejhorší období Buffala v utkání. Jak to tak již u nás bývá obdržená branka přenese na tým špatnou desetiminutovku, kterou ještě podpořila evidentní únava z back-to-back utkání. Zpátky do formy se Šavle dostali v posledních sedmi minutách zápasu. Při Lindgrenovi ale stáli všichni svatí.

Prodloužení prostě nebylo dobré. Do skvělé příležitosti se dostal Jack Eichel,kterému opět chybělo pár centimetrů. Gól Canadiens pak vznikl po skrumáži několika špatných rozhodnutí a také smůly. Nejprve prasklá hokejka při přihrávce v útočném pásmu, pak O’Reilly zazmatkoval ve středním pásmu a namísto toho aby jen nahodil kotouč za Montréalskou branku a šel střídat, vrátil se směrem k vlastní brance, kde jej o kotouč obral Danault. Ten už jen vyslal Paciorettyho tváří v tvář Johnsonovi, který čtvrtý nájezd v utkání již nedokázal polapit.

Plusy z utkání:
+ Je dobré, že se Buffalo po utkání s Floridou nesložilo a dokázalo předvést zase podstatně lepší výkon.
+ Justin Falk se adaptoval ve své roli a hraje nejlepší hokej kariéry. Blokuje střely, dobře hituje, drží si svou pozici před brankou a když je puk volný v předbrankovém prostoru, zaváže se se soupeřovým útočníkem a nepustí jej k dorážce. Hodně mi připomíná Jaye McKeeho, starší ročníky mě snad pochopí. S těmito výkony si Falk takřka jistě pojistil místo v sestavě.
+ I Josh Gorges předvedl parádní výkon. Je smutné, že začal konečně hrát dobře až poslední rok smlouvy. Na druhou stranu kdyby mu to mělo vydržet, klidně bych s ním za menší peníze smlouvu o rok prodloužil.

 

 

+ Dvě parádní bitky dva dny po sobě. Je dobře, že se o sebe umí hráči postarat.
+ Chad Johnson byl skvělý. Není jisté, zda mu to vydrží, každopádně když porovnám dobrý zápas Johnsona a dobrý zápas Lehnera, Johnson vypadá daleko klidněji. Kdybych měl porovnat Johnsona a Lehnera, v rychlosti bych to shrnul nějak takhle. Johnson vypadá daleko klidněji. Puky nevyráží zdaleka tolik, jako Lehner a když už, většinou do rohů, nikoliv před sebe. Nestrhuje na sebe zbytečně pozornost. Naproti tomu  Lehner jako by více zmatkoval. Často bývá u zákroku pozdě a poté musí vytáhnout něco extrémního, aby zabránil brance. Dalo by se říci, že je Lehner více zábavný brankář, jenže přidělává týmu zbytečné nervy a obráncům více práce. Ano, jsou z toho pak krásné záběry do highlightu, ve kterých Johnson není, protože situaci vyřeší lépe již předem a nemusí onen highlight reel předvádět.
+ Sam Reinhart pozvedl lajnu s Eichelem a Kanem. Pominville nebyl špatný, ale té lajně něco začalo chybět. Reinhart jí dodal větší drive a dělal něco, co těmto dvěma chybělo. Chodil před branku, nepříjemně stínil brankáři ve výhledu, snažil se tečovat. Tohle složení vypadalo na ledě velmi dobře.
+ Nikdo se nezranil.

Mínusy z utkání:
– Na druhou stranu je třeba pokárat dva obránce. Nathan Beaulieu zavinil minimálně dva samostatné nájezdy Canadiens, když se naprosto zběsile snažil podpořit útok, přičemž po sobě zanechal díru na modré čáře. V obrané práci byl Beaulieu průměrný a jeho nesmyslné výpady nám mohli prohrát zápas.
– Ani Taylor Fedun neprožil povedený zápas. Často chyboval, také zavinil jeden brejk a nebyl příliš důrazný. Jinak vypadala obrana dobře. Kdyby ještě Bogosian nahradil právě Feduna a Beaulieu si uvědomil, že není útočník, začal bych si myslet, že tam máme nějakou kvalitu.
– Produktivita, produktivita, produktivita. Buffalo se potřebuje střelecky probrat, Jack Eichel je z formy a Kane nemůže střílet tři góly každý zápas. Baptiste je střelecky neviditelný a zraněný Bailey zanechával na ledě daleko větší impakt.

Pozápasové komentáře:

„Příliš moc bruslím okolo a nic nedělám.“ Ryan O’Reilly

„Je to zklamání. Hráli jsme dobrý zápas a předvedli jsme dobrý výkon. Bohužel nezískáváme tolik výher, kolik bychom chtěli.“ Chad Johnson

„Nemohu kluky hanit za jejich předvedený výkon. Přestříleli jsme je, měli jsme více šancí, mnohokrát jsme se mohli dostat do dvougólového vedení.“ Phil Housley

„Dnes jsme měli dobrý začátek, hodně jsme pálili na branku. Pokud budeme pokračovat v takovém výkonu, zlomíme ten jednobrankový problém,“ Phil Housley v reakci na jednobrankovou bídu

„Chad byl skvělý. Nemůžeme vinit své brankáře za ztráty bodů. Dávají nám naději na výhru.“ Phil Housley

Sestava:

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Moulson-Larsson-Pominville
Nolan-Girgensons-Baptiste
Scandella-Falk
McCabe-Fedun
Gorges-Beauleu
Johnson
Video: