BUF – 16:53  Samson Reinhart (Scandella, Okposo) PP
PIT – 19:41  Patrick Hornqvist (Sheahan)
PIT – 24:28  Conor Sheary (Hornqvist, Maata)
PIT – 37:15  Sidney Crosby (Kessel, Shultz) PP
BUF – 39:53  Benoit Pouliot (Reinhart) PP
PIT – 53:49  Phill Kessel (Malkin, Cole)
prodloužení
PIT – 60:16  Conor Sheary (Crosby, Letang)

Murray 28/32     Lehner 40/45

Nojo? Co k tomu dodat? Zápas jsme si zase prohráli více méně sami. Jednou se nedaří útoku, podruhé zas obraně. Tentokrát obrana poměrně chybovala a navíc se nenaplnilo ono předzápasové poselství, tedy hrát celých 60 minut. Třetí třetina byla v podání Sabres příšerná a nakonec můžeme být rádi za bod.

Utkání bylo od počátku nesmírně hektické. Tučňáci měli více ze hry, avšak Buffalo se dostávalo do přečíslení, které měli hráči Sabres v první třetině minimálně čtyři. Jedno takové skončilo úspěchem, když Eichel našel milimetrovou přihrávkou Kaneovu hůl, a nejlepší střelec týmu zvýšil svůj brankový účet na 10. Nutno pochválit Reinharta, který celou akci založil svou bojovností u mantinelu. Další gól pak vstřelil „Reino“ sám. Tečovaná střela Scandelly se odrazila od zadního mantinelu přímo na Reinhartovu hůl a mladý Kanaďan dokázal kotouč dostatečně nadzvednout, aby zaplachtil nad Murrayho betonem do pittsburghské sítě.

Na samém konci první třetiny si vybral svou slabou chvilku jinak skvěle chytající Lehner, který špatně odehrál kotouč zpoza branky, ke kotouči se dostal Hornqvist a ten se štěstím poslal ze stejného místa kotouč o O’Reillyho brusli do buffalské svatyně. Trochu jsem se bál, co to s týmem provede v kabině. Naštěstí nic zlého.Úvodní sekundy prostřední části hry přinesli Buffalu opět dvoubrankové vedení. Crosby totiž našel perfektním pasem za vlastní brankou Jacka Eichela, který využil Murrayho dezorientovanosti a poslal puk za brankovou čáru.

Pittsburghu se ale podařilo vyrovnat. Nejprve hrozivě zaspal Beaulieu, který si zase dnes více hleděl útoku než obrany. Maata našel z vlastní červené čáry krásným dlouhým pasem Hornqvista, který pláchl Gorgesovi s Pominvillem. Z ničeho nic se tak vytvořila akce dva na nikoho, jelikož na druhé straně najel Hornqvistovi Sheary (kterého měl střežit právě Beaulieu,jež lelkoval někde u půlící čáry), který poslal kotouč pod betonem přemisťujícího se Lehnera. V přesilové hře necelé tři minuty před koncem druhé části pak srovnal na 3:3 kdo jiný, než Sidney Crosby.

Buffalo si však opět vzalo své vedení zpátky. Během přesilovky vyybojoval Reinhart společně s Eichelem kotouč u mantinelu. První jmenovaný jej nádhernou zadovkou poslal na Benoita Pouliota, který si tak trochu po O’Reillyovsku bekhendem poradil s Murraym. Jenže pak přišla ona strastiplná třetí třetina. Penguins zamkli Buffalo v podstatě na dvacet minut do obraného pásma a hráči mohou děkovat Lehnerovi, že nakonec utkání neprohráli úplně. O vyrovnání se postaral po skvělé pasu Malkina Phil Kessel.

Utkání se tedy dostalo až do prodloužení. V něm zaspal Jack Eichel, který si nepohlídal Connora Shearyho, jež zcela odkrytý u levé Lehnerovi tyčky poslal Crosbyho přihrávku z první do branky. Suma sumárum – špatný výkon to rozhodně nebyl, je dobře, že se tým zdá se definitivně probral v přesilovkách. Eichel se trefil, což mu snad pomůže. Jen by to prostě chtělo nedělat tolik chyb v té obraně.

Plusy z utkání:
+ Už poslední zápas jsem chválil Reinharta v prvním útoku. Dnes má slova potvrdil nejlepším výkonem v sezoně. Ti tři si náramně sedí a dýchají jeden za druhého.
+ Načež hned navážeme. Když Cole sestřelil Reinharta ve středním pásmu, Netrvalo Eichelovi ani sekundu aby zahodil rukavice a vrhl se na Colea. To už byl naštěstí nastartovaný i Evander Kane, který Colea přebral a nedovolil tak Jackovi ukázat co dovedou jeho paže také v pěstním souboji. Každopádně je vidět, že se tihle kluci mají rádi i mimo led a snaží se navzájem chránit.

+ Je dobře, že nám tam padly více jak dvě branky.
+ Lehner několikrát zachraňoval na první pohled ztracenou situaci. Za bod se může vděčit hlavně jemu.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Obrana hrubě nezvládala dlouhé pasy od obránců na útočnou modrou čáru. Několikrát tam takhle naši zadáci propadli a jeden gól je ještě malý počet.
– Celkově si dnes obrana příliš nevěděla rady. Penguins hodně tlačili a střel na naší branku by bylo daleko víc, kdyby Lehner „klasicky“ vyrážel. Dnes ale držel kotouče v náručí,a tak musel čelit „jen“ 45 projektilům. Problém zdaleka nebyl v tom, že by Buffalo neblokovalo, naopak. Hokejisté Šavlí si připsali hned 20 bloků. Jenže hráči Penguins byli pokaždé odkrytí a měli dostatek prostoru pro střelu. Zde byl kámen úrazu.
– I když jsme vstřelili 4 branky, mohlo jich být klidně 8. Šance na to byly.
– Viděl někdo spodní dvě lajny?
– Další prohra po prodloužení. Buffalo by mělo hru ve třech více trénovat.

Pozápasové komentáře:

„Nemyslím si, že jsem na své hře něco změnil. Měl jsem tam pár dobrých odrazů, které vedly k úspěchu. Musíme doufat, že to bude pokračovat,“ Sam Reinhart ohledně jeho výkonu.

Změnili jsme naší hru a neměli jsme k tomu jediný důvod,“ Reinhart ohledně proměny kádru ve třetí třetině.

„Jde to za mnou. Nestihl jsem dostatečně rychle pokrýt Shearyho. Crosby si toho všiml a poslal rychlou přihrávku, kterou jsem nečekal. Má vina,“ Jack Eichel ohledně gólu v prodloužení.

„Jsou dobrý tým, ale pořád jsme prohráli, a to je na prd. Přál bych si, abychom odehráli třetí třetinu jako ty předtím.“ Robin Lehner

„Nehodláme se vzdát. Víme, kde se v tabule nacházíme. Pokud vyhrajeme jeden, dva, tři zápasy, všechno může být jinak. Musíme si z toho vzít ponaučení.“ Robin Lehner