Detroit Red Wings vs. Buffalo Sabres 3:1

1. třetina

2. třetina
DET – 29:05  Luke Glendening (Helm)
3. třetina
BUF – 45:50  Ryan O’Reilly (Okposo, Antipin)
DET – 48:36  Tomáš Tatar (Abdelkader)
DET – 55:54  Dylan Larkin (Oullet, Abdelkader)

Howard 19/20     Lehner 30/33

Máme za sebou přesně to utkání, kdy ani vlastně nevím, co do review napsat. Všechno je to stále ta samá písnička, kromě Lehnera,u kterého nikdy nevíte, zda vám zachytá či nikoliv. To se proti Detroitu stalo. Nebýt jeho, dostalo Buffalo od Red Wings výprask. Nebo taky možná ne. Výprask mohli dostat i Red Wings. Utkání totiž nabídlo neskutečné množství chyb vedoucích v brejkové situace.

Od samého začátku mělo utkání parádní atmosféru. Asi jako když se střetnou ženské hokejové výběry Kataru a Severní Koreji v Pchjongjangu, přičemž Kim Čong-un nakázal držet hrobové ticho. Trošku se mi postesklo po staré Joe Louis aréně. Kdybychom si měli popsat herní projev podobou procent, vypadalo by to nějak takhle: 70 % času se bojovalo o kotouč u mantinelu, 15 % času patřilo brejkům na obou dvou stranách a 15 % času patřilo přihrávkám během přesilových her. To je asi nelepší možný sumář zápasu a myslím si, že jsem jej zcela vystihl. Pojďme se tedy podívat na klady a zápory.

Plusy z utkání:
+ Dobrá práce Buffala v oslabení. Detroit je jedním z nejlepších týmů na přesilové hry, ale Buffalo je dokázalo vynulovat, ač se i více jak půl minuty bránilo ve třech proti pěti.
+ Je dobře, že se hráči Buffala dostávali do brejků. Jejich proměňování již pak náleží druhé kolonce.
+ Skvělý Robin Lehner

Mínusy z utkání:
– Však ono už to ani nemá cenu moc psát. Zase katastrofa v zakončení, jedna individuální chyba za druhou. Na Bogosiana a Ristolainena se čeká jako na smilování. Šavle postrádá ofenzivního beka. Rádoby ofenzivním bekem je sice Beaulieu, ale ten každý zápas napáchá daleko více špatností než užitku. Občas se probere Antipin, ale ten má stále problémy se zámořskou rychlostí hry. Jinak v noci byl Antipin jediný bek, který dokázal bruslařsky držet krok s Nyquistem. Jinak to ale byla nesmírná ostuda, jako například když Larkin zhruba v půlce první třetiny vyrazil s pukem cca ze středu kruhu ve svém obraném pásmu, Beaulieu startoval bez puku od modré čáry, a Larkin přebruslil našeho beka o parník a trefil tyč za Lehnerovými zády.
– Speciální kolonku si zaslouží Nathan Beaulieu… další katastrofální výkon, který zapříčinil dvě branky a nebýt štěstiny, mohlo jich být i více. Nesmyslná rozhodnutí, nedůraz, podpora útoku v moment, kdy je na místě se spíše zatáhnout. Hrůza a děs.
– Opět koncovka. Pominville, Nolan, Larsson, Kane, Griffith a to jsem ještě na někoho zapomněl. Ti všichni stáli tváří v tvář Howardovi, nebo dokonce zcela odkryté kleci. Prd z toho.
– Eichel odešel během druhé třetiny předčasně do kabin po hitu Glendelinga. Ve třetí třetině se sice vrátil, ale takové věci se mohou ozvat i později. Doufejme, že bude v pořádku
– Dám si sám sobě mínus, že nemám náladu vypisovat dalších milion jednotlivých chyb… ale najdete je v minulých review. Ony se opakují.

Pozápasové komentáře:

„Na rovinu, jsme v rozpacích. Vyloučení to utkání zabila. Měl bych být vůdcem tohohle týmu a dostat kluky do hry.“ Ryan O’Reilly

„Byli jsme příliš měkký, chyběla nám síla. Občas potřebujete dostat je na zadek.“ Evander Kane

„Je těžké vytvářet něco v ofenzívě, když nemáte puk. Potřebujeme zabrat individuálně.“ Evander Kane

Sestava:
Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Griffith-Larsson-Pominville
Girgensons-Criscuolo-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Beaulieu
Antipin-Gorges

Lehner