New York Islanders vs. Buffalo Sabres 6:3

1. třetina
NYI – 01:50  John Tavares (Eberle)

2. třetina
NYI – 25:13  John Tavares SH
NYI – 26:03  Cody Cizikas (Ladd) SH
NYI – 27:00  Josh Bailey (Ho-Sang, Chimera)
BUF – 30:09  Evander Kane (Eichel) SH
BUF – 35:26  Evander Kane (O’Reilly) SH

3. třetina
NYI – 45:39  Anthony Beauvillier (Leddy, Cizikas)
BUF – 56:16  Jack Eichel (Ristolainen, Kane)
NYI – 59:34  Cody Cizikas (Tavares, Bailey) EN

NYI: Halák 26/29
BUF: Lehner 12/16, Johnson 15/16

 

Představte si utkání mezi Kobrou Praha a Sušicí, kdy si oba týmy vezmou extázi a jdou na věc. Takhle nějak by v kostce mohl vypadat popis utkání, a hlavně druhé třetiny. Šavle neměly dobrý start do utkání. Tropily zbytečné chyby a po jedné takové pláchl Eberle s Tavaresem, přičemž se druhý jmenovaný po prvním zaváhání Lehnera v duelu, prosadil. Šavle pak dále v první třetině sehrály dvě velmi povedené přesilovky, během kterých stáli všichni svatí při Jaru Halákovi.

Ač byla první třetina podprůměrná, stále se jednalo o hokej, který nebolel oči jako ten v uplynulé sezoně.To se již nedalo říct o třetině prostřední, která byla naprosto šílená. Všechno to odstartovalo zajímavým momentem. Lehner měl díru na bližší tyči, kam po skrumáži procpal puk jeden z Ostrovanů. Puk se odrazil od tyčky do další skrumáže, když v tom bum, rána. Mayfield zbořil Ristolainena společně s Lehnerem a Buffalo tak získalo dvouminutovou výhodu, jelikož Mayfield dostal 2+2 minutový trest a Ristolainen za bránění své a Lehnerovi cti pouze dvouminutový. Lehner byl lehce otřesen, avšak hlava naštěstí nekolidovala s ledem.

Ristolainena nahradil v přesilovkové lajně Beaulieu. Ten při zakládání útoku vyzval nádherným ‚no look‘ bekhendovým pasem k nájezdu Johna Tavarese, který vyzrál na Lehnera. Gól v oslabení. Stane se… i když druhý zápas po sobě je to ostuda. Neuběhla ani minuta, když se po ztrátě puku v útočném pásmu dostal ke kotouči Cizikas, který z poměrně velkého úhlu napřáhl až ke stropu a vyslal střelu, jež Lehner sice lapit mohl, avšak nestalo se. Aby toho nebylo málo tak chvíli po konci oslabení se ujali domácí čtyřbrankového vedení.

Reakce byly jednoznačné. Jak může tým dvakrát během utkání inkasovat během své přesilovky? Islanders si zřejmě řekli, že to fanouškům názorně předvedou, a tak do konce druhé třetiny vstřelil Evander Kane taktéž dvě branky v oslabení. Nutno dodat, že mu k nim v obou případech velice dopomohl Jaroslav Halák. V poslední periodě se Šavle dlouho trápily, svou první střelu vyslaly na Haláka až po třinácti minutách hry. Nakonec ještě skóre korigoval Eichel a k většímu vzruchu chyběly Reinhartovi asi dva centimetry.

Buffalo narazilo na soupeře, který je na tom bruslařsky ještě lépe, než oni samotní, a to se na hře podepsalo. Buffalo nestíhalo, hráči zmatkovali, ztráceli zcela  zbytečně kotouče a Ostrovanům tak zbylo jen se rychle pohybovat a nedělat chyby, což se jim také povedlo a proto utkání dotáhli k vítězství. Vzhledem k tomu, že byli hráči všude druzí, málo se i střílelo. Místo Nolana naskočil Moulson, který byl vidět pouze tehdy, když dostal pukem do obličeje.

Pouliot byl opět neviditelný. Také proto byl během duelu přemístěn do čtvrté formace. Jeho místo nahradil ve druhé lajně Girgensons, který tuto lajnu sice pozvedl, avšak třetí lajna postrádala svůj náboj, jelikož Larsson není tím výbušným energickým typem hráče. Celkově to chce tento duel hodit za hlavu a nepřemýšlet nad ním. Opravdu se to nepovedlo.

Plusy z utkání:
+ Ač byl stav vážně bídný, Buffalo to zcela nezabalilo a ještě duel zdramatizovalo
+ Kane s Eichelem se prosadili, což by jim mohlo přidat na psychické pohodě
+ S Johnsonem to vypadalo v brankovišti poměrně jistě
+ Oslabení jsme sehráli na výbornou
+ Vzestup druhé lajny
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Obrana tropila jednu minelu za druhou. Scandella špatně rozehrával, Beaulieu dělal špatně skoro vše.
– Příliš mnoho odevzdaných puků na hole soupeře
– Lehner mohl lapit 3 ze 4 inkasovaných branek
– S rychlostně stejně vybaveným týmem jsme byli bezzubí
– Kromě přesilových her nebylo takže vidět pohledné a nebezpečné akce
– Pád čtvrté lajny (převážně zapříčiněný nevýrazným Moulsonem

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Griffith
Larsson-Josefson-Moulson

Beaulieu-Ristolainen
Antipin-McCabe
Scandella-Tennyson

Lehner (od 27. min Johnson)

Video: