Minnesota Wild vs. Buffalo Sabres 2:3

1. třetina
MIN – 04:00 – Zach Parise
MIN – 07:45 – Matt Dumba (Niederreiter, Koivu) PPG
BUF – 14:52 – Jake McCabe (Dahlin, Okposo)
2, třetina
– – –
3. třetina
BUF – 52:58 – Rasmus Dahlin (Eichel, Pominville)
BUF – 58:30 – Jason Pominvile (Eichel, McCabe)

Devan Dubnyk 26/29
Linus Ullmark 36/38

To prostě musí být nějaká taktika, to jinak není možné. Buffalo předvedlo v podstatě výkon dost podobný tomu z Winnipegu. Dalo by se říci, že taktika je taková, že necháme soupeře vstřelit branku a vyskotačit se na našem brankáři, jako by snad za něj zaplatil ve vykřičeném domě. Následně postupně zvýšíme tlak a nakonec soupeře okrademe o body. Nechápu, jak to celé Housleymu vychází, ale prostě klobouk dolů.

Minnesota se ujala vedení po naprosto hloupé chybě čtyř hráčů Sabres. Největší podíl na brance měl Bogosian, který nezvedl hlavu, poslal kotouč na Dahlina, který střídal a kotouč neviděl. Místo Dahlina měl na led naskočit patrně Ristolainen, který se však bál skočit na led, aby se nehrálo v šesti. Dahlin zase koukal na střídačku a čekal, až za něj někdo naskočí, aby mohl on sám skočit na střídačku. Všemu přihlížel zpovzdálí i Jack Eichel, který situaci také evidentně nechápal a nereagoval na ní. Nakonec tento rozímajícně čučící kvartet probudil Zach Parise, který si sebral volný kotouč, rozjel se na Ullmarka a nekompromisní ranou rozjásal domácí arénu.

V osmé minutě se Wild mohli radovat z druhé branky. Matt Dumba dostal nalito během přesilové hry, pořádně se napřáhl a vyslal na nic nevidícího Ullmarka jedovku, která se zastavila až o síť jeho svatyně. Od té doby měla Minnesota ještě mnoho nebezpečných šancí, které však Ullmark s grácií likvidoval. Nejdůležitějším faktorem je, že i přes nejrůznější chyby a zmatky v obraně dokáží obránci Sabres být u vyražených kotoučů, což je alfou a omegou těchto výsledků. Máme natolik kvalitní brankáře, kteří dokáží zlikvidovat první ránu a k žádné dorážce se již protihráči nedostávají. Perfektní práce. Do konce první třetiny se ještě Buffalu podařilo snížit stav zápasu. Rasmus Dahlin hrál nejlepší zápas v NHL své prozatímní kariéry.

Dost tomu pomohlo jeho přesunutí po bok Bogosiana, který sice může být místy sebevětší kopyto, ale svou práci v obraně si odehraje, čímž dává Dahlinovi prostor k ofenzivním výpadům, které tento šikovný bek rozhodně umí. Beaulieu i Nelson, se kterými Dahlin dříve hrál, chtějí oba více podporovat útok, což trochu brzdilo Dahlina, který se jakoby bál něco vymýšlet směrem kupředu. S Bogosianem se mu dostalo jistoty do hole, a to bylo vidět i u již zmíněného snižujícího gólu. Dahlin převzal kotouč od Okposa, najel s ním směrem k mezikruží, kličkou zesměšnil obránce Wild a následně poslal puk na útok podporujícího McCabea, který trefil poloodkrytou klec domácích.

Prostřední perioda byla bohatá na šance na obou stranách, avšak brankáři drželi svůj tým nad vodou, a to i v nejrůznějších brejcích. Nejprve Ullmark chvíli po startu prostřední části musel likvidovat samostatný únik, později pak zase Dahlin perfektním pasem poslal Shearyho tváří v tvář Dubnykovi, avšak Sheary domácí branku minul. Šavle ale soupeře tlačily a nakonec se dočkaly vyrovnání. Housley poslal do třetí třetiny opět Pominvilla do první lajny, aby nějak namotivoval svůj celek. To se opět ukázalo jako senzační tah, když právě Pominville s Eichelem vytvořili tlak na Dubnyka, který nedokázal udržet kotouč ukrytý pod vyrážečkou, čehož si všiml akci skvěle podporující Dahlin, který kus gumy rychle zametl do branky Minnesoty. Když už se zdálo, že si opět zahrajeme prodloužení, vybojoval kotouč u hrazení Jack Eichel, ten jej poslal směrem na Pominvilla, který byl sice zády k brance, avšak rozhodl se kotouč nahodit někam směrem na zadní tyč Dubnykovy branky, a puk plachtil tak šťastmě.že o tyčko dopadl za brankovou čáru Wild. To vše zhruba minutu a půl před koncem utkání.

Minnesota se ještě snažila zvrátit utkání, avšak odpor byl marný. Buffalo vyhrálo již pátý zápas a skalpovalo tak dalšího elitního soupeře NHL. Když nebudou kluci zbytečně ztrácet body proti horším týmům, měl by být boj o play-off velmi reálný (klep klep). Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet dál. Jedna věc je jistá. Thompson do týmu momentálně nepatří a modleme se, aby jej už pro příští duel nahradil solidně hrající Rodrigues.

Pozápasové komentáře:

„Ofenzivně si myslím, že to byl můj dosud nejlepší zápas v NHL. Obranně pak musím ještě eliminovat různé chyby, ale suma sumárum to byl pro mě dobrý zápas. Miluju hrát za tenhle tým.“ Rasmus Dahlin

Jsme neunavní. Snažíme se hrát celý zápas to, co chceme. Držíme se plánu, a to je na téhle partě nejlepší. Celá tahle soudržnost. Urvat v těchto back-to-back utkáních dvě výhry je něco fenomenálního.“ Jake McCabe

„Minulý rok jsme prostě někam přijeli a nehráli jsme tak, jak bychom chtěli. Je to prostě vidět, že máme jinou partu, jiné nastavení mysli. Měli jsme náročný plán včetně nočního tripu z Winnipegu. To dost vypovídá o tomhle týmu.“ Jason Pominville

3. hvězdy utkání:
* Linus Ullmark
** Rasmus Dahlin
*** Devan Dubnyk

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart (od 3. třetiny Pominville)
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Thompson -Sobotka-Pominville (od 3. třetiny Reinhart)
Berglund-Larsson-Girgensons

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scandella-Nelson

Ullmark

Highlights: