Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets 2:3

1. třetina

2. třetina
CBJ – 24:14  Pierre-Luc Dubois (Bjorkstrand, Nutivaara)
3. třetina
CBJ – 45:47  Artemi Panarin (Nutivaara)
CBJ – 49:24  Boone Jenner (Atkinson, Dubinsky)
BUF – 49:37  Samson Reinhart (Antipin, O’Reilly)
BUF – 56:28  Evander Kane (Eichel, Scandella)

Lehner 26/29     Bobrovsky 30/32

Žádný zázrak se nekonal, Buffalo prohrálo šesté utkání v řadě a v tabulce celé NHL je na předposledním místě o pouhý bod před Arizonou. Výhra plná smíšených pocitů. Nelze rozhodně říci, že by Buffalo hrálo špatně. Kdyby takhle zápolili Šavle každý zápas v sezoně, rozhodně se nenacházejí tam, kde se teď pohybují.

Trochu to vypadalo, že si vzal Housley do parády obranu a probral s nimi jejich největší problémy. Buffalo bránilo od počátku velmi slušně. Columbus se sice dostával do střeleckých pozic, avšak nebylo z toho nějaké velmi vážné ohrožení Lehnera.Na druhé straně se Buffalo také ofenzivně hledalo. Bobrovsky nemusel čelit ohromnému nebezpečí, spíše obyčejným střelám. Přesto nové složení lajn nevypadalo až tak špatně. O’Reilly potřebuje čas, aby se sehrál s Kanem a Reinhartem. Mysllím si, že po chvíli  by jim to mohlo klapat. Girgensons s Eichelem a Pominvillem si také sedli. Girgensons vybojovával puky u mantinelů pro Pominvilla a Eichela, kteří se mohli více soustředit na útok.

Druhá třetina přinesla ofenzivní zlepšení na obou stranách. Oba brankáři museli vytasit pár dobrých zákroků. Z první branky se však radovali Blue Jackets. Šlo o trochu kuriózní trefu. Nutivaaraově nahození na branku došlo ke střetu Bjorkstranda a Lehnera. Buffalský brankář byl zasažen do hlavy projíždějícím Bjorkstrandem, který zpoza branky rychle poslal puk na hůl Duboise, jež překonal ležícího brankáře. Trenérský tým zkoumal, zda si nemá vzít challange a nakonec tuto možnost zavrhl. Proč? Zaprvé – Ke kontaktu mezi Lehnerem a Bjorkstrandem došlo po pošťouchnutí Falka, který se ve snaze, aby se nedostal šikovný Dán ke kotouči, uchýlil k malému krosčeku, po kterém Bjorkstrand trefil Lehnera do hlavy. Rozhodčí by to tedy pravděpodobně brali jako natlačení útočícího hráče do brankáře bránícím hráčem. Zadruhé – Lehner předvedl herecký výkon z hodně špatného bollywoodského trháku. Inkasoval ránu do hlavy, čekal, čekal, a pak sebou mrskl jak kapr na pultu vánočních prodejců.

Druhou branku Colubusu vstřelil ve třetí třetině Artemi Panarin. Ten se rychlým pohybem zbavil Scandelly a z pravého kruhu propálil Lehnera. Na jednu stranu by se tento gól chtěl trochu Lehnerovi zazlívat, jelikož měl zcela čistý výhled a nějaký úhel tam byl, jenže to taky byla ohromná pumelice, která se těžko chytá. Když přidal třetí branku Jenner, již ti vypadalo, že je zase ámen. Jenže kde se vzali tu se vzali Victor Antipin a hlavně Sam Renhart. Třináct sekund po Jennerově brance nahodil Antipin kotouč směrem na Bobrovskiho branku a Sam Reinhart dokázal ve své oblíbenépozici před brankou tečovat tento kotouč za záda brankáře Blue Jackets.

Ještě větší plamen naděje vykřesal po nádherné Eichelově přihrávce Evander Kane, který propálil Bobrovskiho. Buffalo se pak zuby nehty snažilo vyrovnat.Kane si na sebe vykoledoval faul a Šavle to zkoušely 6 na 4. Na stranu Columbusu se však postavila i štěstina. Ránu Eichela těsně zastavilo břevno branky hostů a při šílené skrumáži před brankou, po které Buffalští hráči zvedali ruce, chyběly pouze centimetry. Na videu totiž nebylo prokazatelné, že puk zcela přešel přes brankovou čáru. Výhled všech kamer totiž zastínili ležící hráči. V poslední možný moment, kdy bylo kotouč vidět, scházelo ke kompletnímu přechodu brankové čáry asi 15 milimetrů.

Plusy z utkání:
+ obrana rozhodně nebyla dokonalá. Přesto však dostála jistému zlepšení.
+ nově sestavené lajny dodaly trochu energie skomírajícímu týmu. Nakonec bohužel marně.
+ Eichel hrál opět o level výše, než tomu bylo doposud. Snažil se střílet a byl šikovně drzí.Navíc příliš nechyboval.
+ Ať má Kane sebevíc chyb, směrem kupředu je prostě skvělý.
+ Reinhart má své nejhorší období také zjevně za sebou. I když se teď Buffalu nedaří,Samson dostál od startu sezonu značného zlepšení, našel si svou pozici a i když hraje lehce pod svým očekáváním, pořád je na tom velmi slušně.
+ Antipin předvedl jeden z nejlepších zápasů sezony, ne-li nejlepší.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:

– Není duelu, kde by nepřišla ona pěti-šesti minutová pasáž, kdy nás soupeř drtí a často nám to prohrává zápas.
– Obrana sice zacelila nejhorší rány, stále ale krvácí. Hráči se nacházejí mimo své posty a stává se, že dva hlídají jednoho. Mistrem této disciplíny je převážně – hádejte kdo – Nathan Beaulieu.
– Střelecká impotence trvala opět strašně dlouho. Tým se jako většinou probral na posledních deset minut. Takhle to nejde.
– I přes slušný výkon přišla další prohra, a ta deka po takovém výkonu prostě těžkne a těžkne

Pozápasové komentáře:

„Tohle jsou těžké časy. Nejen pro fanoušky Buffala ale i pro kluky v kabině a trenéry. Nepředstavovali jsme si, že budeme tam, kde teď jsme. Prověřuje nás to po psychické stránce. Musíme zabrat,“ Phil Housley

„Hokej nesmí být tak těžkopádný. Je to prostě o tom nastavit se tak, aby se hrálo přímočaře a dát nějaké ošklivé góly.“ Evander Kane

„Vím, že máme na to hrát přesně takhle. Zatím se nám ale nedaří, abychom to konzistentně udrželi po celý zápas. Nemáme co ztratit. Nechápu ty naše starty. Musíme se prostě naučit být přímočařejší,“ Evander Kane ohledně posledních deseti minut utkání.

Sestava:
Kane-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Eichel-Pominville
Pouliot-Larsson-Okposo
Griffith-Criscuolo-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Beaulieu
Gorges-Antipin

Lehner

Video: