Dámy a pánové, ano – vidíte správně. Nepřeklikl jsem se. Je to tak, jak jsem napsal. Raději si to ještě jdu zkontrolovat… ano je to vážně pravda. Buffalo VYHRÁLO! Zázrak nastal a Šavle ukázaly, že trápící se Edmonton není pro Šavle soupeřem! Dobře, nebudeme nadsazovat. Nutno však se vší objektivností říct, že ač šlo v podstatě o velmi nudný zápas, Buffalo nedovolilo Edmontonu nějak výrazně ohrozit Lehnera. Ano, sem tam nějaká šance byla, ale aby se Edmonton dostal do toho obrovského tlaku, kdy bude kotouč poletovat obraným pásmem Šavlí s tím, že Lehner bude předvádět jeden fenomenální zákrok za druhým.

Po první třetině měli Oilers na kontě pouze čtyři střeli na branku. Nakonec jich sice vyprodukovali třicet, avšak nedalo se říct, že by to byly nějaké opravdu nebezpečné projektily. Klíčovým faktorem, který dotáhl Buffalo k vítězství byl jednoznačně Rasmus Ristolainen. Ten při svém návratu ukázal, jak Buffalu nesmírně chyběl bek, jako je on. Důrazný před brankářem, šikovný s hokejkou… a i když předvede pár chyb, stále je daleko platnější, než všude se motající Beaulieu.

Plusy z utkání:
+ Ristolainen musí být na prvním místě. Obranu Buffala zvedl minimálně o tři levly a k tomu přidal hned i dvě asistence. Na jeho hře bylo mnoho pozitivních aspektů. například i jeho hra tělem a výtečná práce v zneškodnění hráče typu Kassian.
+ Několik zápasů po sobě teď dokázalo Buffalo vyprodukovat více jak 30 střel za zápas. To není samo o sobě nikterak impozantní ale nahrává to tomu, aby nám tam padalo více branek. Takže jen tak dál.
+ Čtvrtá lajna je teď fenomenální. V podstatě se dá s klidem říci, že je to taková druhá lajna momentálně. Josefson je sice nenápadný hráč, ale do týmu přináší klid v defenzívě společně s šikovností a silou na mantinelu. Nolan hraje pravidelně velmi slušně a i Okposovi se toto složení líbí. Já bych ho v té „čtvrté“ nechal. Daleko lepší, když bude hrát tak jak hraje v té čtvrté a bude sbírat body, než aby se trápil ve druhé a vlastně nic nevymyslel.
+ Lehner se opět vytasil s parádním výkonem.
+ Viděl jste někdo McDavida?
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Ale zase tam byly ty pasáže, kdy Buffalo přestalo poměrně bruslit a vypouštělo hru. Jenže Edmonton toho nedokázal vůbec využít. Kotouč se v této části hry motal hlavně kolem mantinelů a i když Šavle přespříliš nebruslily, Edmonton u mantinelů přetlačovaly.
– Přesilovky už zase vypadají naprosto otřesně.
– O’Reilly zase uvadá a s ním i celá jeho lajna. Reinhart je sem tam vidět, ale jinak druhá lajna příliš nepředvádí.
– Kromě Reinharta se skoro nikdo necpe před brankáře, aby mu stínil výhled. Tam musí vždy někdo automaticky chodit.

Pozápasové komentáře:

„Myslím si, že jsme pracovali celých šedesát minut. Drželi jsme se plánu, a to nám přineslo ovoce.“ Jacob Josefson

„Mohl bych jít hned na další zápas. Cítím se dobře, udržoval jsem si nohy ve formě. Opravdu se cítím skvěle,“ Rasmus Ristolainen ohledně jeho návratu.

„Musíte být důrazní a nenechat mu příliš prostoru. Byl to solidní výkon,“ odpověď Rasmuse Ristolainena na otázku, jak vynulovat McDavida.

„Je to jeden zápas, kdy vidíte, jak můžete hrát. Mělo by to pro nás znamenat povzbuzení. Když děláte věci tak jak máte, budete za to odměnění. Je dobré vyhrát. Hned zítra hrajeme s Montréalem. Rád bych tam šel a získal další dva body.“ Jack Eichel

„Myslím, že každý dnes hrál dobře.“ Phil Housley

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Girgensons-Larsson-Criscuolo
Okposo-Josefson-Nolan

Ristolainen-Scandella
McCabe-Antipin
Beaulieu-Falk

Video: