Montréal Canadiens vs. Buffalo Sabres 3:0

1. třetina
MON – 12:54  Jeff Petry (Drouin, Galchenyuk) PP
2. třetina
MON – 33:58  Alex Galchenyuk (Byron, Drouin)
3. třetina
MON – 48:27  Paul Byron SH

Price 36/36     Lehner 23/26

Lehce nabyli, lehce pozbyli. Buffalo bylo proti Montréalu lepším týmem, avšak stále se opakující střelecká mizérie znemožnila týmu uhrát lepší výsledek. Montreál hrál přesně to co potřeboval. Do ničeho se příliš nehrnul. Hrozil pouze v přesilovkách a v brejcích, což mu bohatě stačilo na výhru, protože Buffalo marně bušilo do Price. A když už Šavle Price překonaly, Toronto přeci nemohlo dopustit již připravené titulky na nhl.com – Král je zpět. Price se vrátil shutoutem… komu by se to chtělo přepisovat, že?

Tento duel bych nenazval nějakým propadákem či tak podobně. Taková blbá utkání se prostě stávají. Důležité je se z toho nepodělat a pokračovat v podobném hokeji i nadále… jen k tomu přidat přesnější koncovku.

Plusy z utkání:
+ Pozitivní je, že Buffalo vážně bylo lepším a daleko nebezpečnějším týmem. Montréal po většinu času tahal za kratší konec provazu.
+ Opět jsme překročili hranici třiceti střel na utkání, konkrétně jich bylo 36. A to ještě nepočítáme číslo střel, které Montréalští hokejisté zablokovali – hned 30!
+ Ač se to podle počtu brejků nezdá, Buffalo příliš puk neztrácelo. Jediné čtyři ztráty klubu zaznamenali Scandella (3) a Ristolainen (1).

Mínusy z utkání:
– Asi bych mohl používat CTRL C – CTRL V.
– Mizerná koncovka. Jack měl několik příležitostí Price překonat, nevyšlo to.
– Scandella dnes neměl svůj den. Jeden z nejhorších výkonů.
– Zranění Josefsona je setsakra velké mínus. Nolan a Okposo s ním tvořili opravdu nebezpečnou a komplexní trojici. Snad bude brzy zpět.
– Přesilovky opět katastrofální. Zase žádná branka vstřelená a navíc sedmá inkasovaná v sezoně.

Pozápasové komentáře:

„Musím se z toho poučit. On je nejlepší brankář na světě a je pro to důvod. On si prostě vyleze ven pro nějaký kontakt. Musím být lepší.“ Sam Reinhart ohledně neuznaného gólu.

„Nepracovali jsme dost tvrdě a selhali jsme v koncovce. Oni naopak využili těch pár šancí, které měli.“ Evander Kane

„Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Udělali jsme mnoho dobrých věcí. Občas se to prostě stane, ale škoda je, že jsme tuhle výhru potřebovali.“ Robin Lehner

„Myslím, že kluci makali opravdu tvrdě. Dnes jsme za to nebyli odměněni. Narazili jsme na brankáři, který byl celý žhavý při svém návratu. Nemůžu ale klukům vytknout jejich výkon.“ Phil Housley

„Jacob si „“vylepšil““ své poslední zranění. Zatím je day-to-day.“ Phil Housley ohledně Jacoba Josefsona.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Reinhart
Nolan-Josefson-Okposo
Girgensons-Larsson-Griffith

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Beaulieu-Gorges

Lehner

Video: