Buffalo Sabres vs. San Jose Sharks 3:2pp

1. třetina

2. třetina
BUF – 34:42 – Rasmus Ristolainen (Thompson, Okposo)
3. třetina
BUF – 44:14 – Nathan Beaulieu (Reinhart, Nelson)
SJS – 51:29 – Joe Pavelski (Burns, Meier)
SJS – 56:42 – Joe Pavelski (Couture, Labanc)
prodloužení
BUF – 61:41 – Jeff Skinner

Carter Hutton 36/38
Martin Jones 28/31

Klubový rekord vyrovnán! Tým Buffala Sabres dokázal potřetí ve své existenci dosáhnout na metu deseti vyhraných utkání v řadě. Stalo se tak pouze v sezonách 2006/07 a 1982/83. Čekal by někdo před startem sezony, že se tohle povede i partě kolem Phila Housleyho?

Abych řekl pravdu, zhruba v šesti z těch deseti duelů jsem si myslel, že Sabres prohrají. Avšak vždycky je něco nakoplo. Nevím, zda v tom má prsty Housley, nebo někdo hlasitý v kabině, ale Šavle vždy dokázaly zabrat ve správný moment, aby ještě stihly otočit nepříznivý stav. Absolutorium zaslouží také oba brankáři, kteří tým pokaždé podrželi. Utkání proti San Jose bylo však výjimkou. Ne že by nemusel Hutton místy čarovat, ale rozhodně nevypotřeboval tolik magické energie, jako v jiných duelech.

Buffalo bylo po většinu zápasu lepším týmem, Martin Jones v brance Sharks musel být podstatně více pozorný, a kdyby to Šavlím lepilo tak, jako již nespočetněkrát v jiných duelech, mohli jsme mít jasno již po první třetině. To se ale nestalo, útočníci neměli svůj střelecký den, a tak museli převzít otěže obránci. Konkrétně to byl Rasmus Ristolainen, který si udělal z Burnse dobrý den, poslal jej do čekárny k holiči a nádherným manévrem poslal kotouč za Jonesova záda. Za tohle by se pěla óda i na McDavida, natož na zadáka Šavlí. Suverénní výkon potvrdilo v úvodu třetí třetiny také duo Beaulieu-Reinhat. Druhý jmenovaný vymyslel geniální přihrávku na skvěle najetého Beaulieuho, který tímto skvostným pasem nepohrdl a vsítil svůj třetí gól v sezoně. Šavle pak přespříliš nepolevily a furt hrály lepe než soupeř, který sice častěji střílel, avšak nikterak extrémně nebezpečné to pro Huttona nebylo.

Žraloci začali s blížícím se koncem zápasu o něco vice kousat, což vyústilo také v první branku. Burns nabídl kotouč Joe Pavelskimu, jenž trefil puk naprosto dokonale a ten pak proletěl milimetrovým prostorem nad ramenem Huttona až do domácí svatyně. Šavle se pak sice nenechaly nějak extrémně zatlačit, avšak zbytečný faul Rodriguese dal San Jose možnost další přesilové hry. Tu proměnil kapitán Žraloků Joe Pavelski, v jehož prospěch opět hrály centimetry. Utkaní tak „překvapivě“ dospělo do prodloužení. V něm bylo opět více nebezpečné Buffalo, což zhruba po 100 sekundách přineslo své ovoce. Sobotka s Dahlinem a Skinnerem skvěle mačkali trojici Žraloků. Na krásný pas Sobotky nejprve těsně nedosáhl Skinner, poté se kotouč různě motal před Jonesem, který se nakonec rozhodl pro něj vyjet a odpálit ho, jenže za Buffalo hraje jistý Jeff Skinner. Ten se kotouče zmocnil, svou kličkou poslal Jonese do sedadla u okýnka letadla do San Jose, a přiřkl tak bod navíc Buffalu.

Pozápasové komentáře:

„Chtěl jsem dneska dát gól a věnovat ho dědovi, který umřel na rakovinu…… Snažil jsem se dostat puk na branku, měl jsem před Burnsem náskok a se štěstím to šlo do branky.“ Rasmus Ristolainen

„Mé nohy se dnes cítily dobře. Chtěli jsme hodně útočit a Sam vymyslel fenomenální přihrávku. Já to tam jen musel doťuknout.“ Natham Beaulieu

„Ta Ristova oslava gólu byla strašně trapná a příšerná. Úplně tím pokazil ten krásný gól (smích).“ Nathan Beaulieu

3 hvězdy utkání:
* Rasmus Ristolainen
** Jeff Skinner
*** Joe Pavelski

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Thompson-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Berglund-Pominville
Elie-Larsson-Rodrigues

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton