Tampa Bay Lightning vs. Buffalo Sabres 5:4

1. třetina
TBL – 02:59 – Dan Girardi (Killorn, Hedman)
BUF – 08:42 – Zemgus Girgensons (Ristolainen, Elie)
BUF – 09:45 – Samson Reinhart (Eichel, Bogosian)
TBL – 10:28 – Alex Killorn (Miller)
TBL – 15:55 – Nikita Kucherov (Point, Černák)
2. třetina
BUF – 25:39 – Samson Reinhart (Eichel, Nelson)
3. třetina:
BUF – 42:29 – Tage Thompson (Mittelstadt)
TBL – 44:12 – Steven Stamkos (Hedman, Kucherov) PPG
TBL – 54:19 – Cedric Paquette (Sergachyov, Palát)

Louis Dominigue 18/22
Carter Hutton 32/37

Tak jsme u konce. Šavle nedaly na mou předzvěst, dovolily Tampě vstřelit více než tři branky, což se nakonec stalo šňůře vítězství osudným. Oba brankáři neměli svůj den, šlo o hodně ofenzivní hokej a přeci jen trochu větší kvalitu ukázal celek z Floridy. Svou roli v tom mohlo sehrát i zranění McCabea, jenž v zápase odehrál pouze sedm minut a poté led kvůli blíže nespecifikovanému zranění opustil. Pro Šavle je to velká ztráta, ale do hry se tak patrně konečně podívá Lawrence Pilut. Lightning se dostali do vedení takřka po třech odehraných minutách. Hutton při snaze o vyražení puku přišel o hokejku, nepohlídal si pořádně bližší tyč, kudy mu pak nadvakrát Girardi prostrčil kotouč do branky.

Šavle se ale rozhodně nesložily a hrály poměrně solidní a ofenzivně aktivní hokej. Čtvrtá lajna opět odehrála velmi dobrý duel, za což byla také nakonec odměněna. Elie poslal pěknou přihrávku o mantinel na Rasmuse Ristolainena, ten z první vystřelil na Dominiguea, před kterým stál skvěle zaparkovaný Zemgus Girgensons, jenž Ristolainenovu střelu ještě lehce tečoval do sítě. Takřka po minutě hry se Sabres dokonce ujali vedení. První lajna zatlačila Lightning, kotouč se dostal až před branku k Reinhartovi, který byl sice svázaný s obráncem Tampy, avšak přesto dokázal vyprodukovat jakousi kachnu na branku Dominiguea, která domácímu brankáři s nutnou dávkou štěstí propadla až za záda.

V šílené pasáži hry pak pokračovali Lightning. J.T. Miller se hnal na Huttona, ten proti němu agresivně vyjel a jeho pokus zneškodnil. Avšak kotouč se od něj odrazil, buffalský brankář byl již hodně mimo branku, a tak se k dorážce do odkryté klece dostal Alex Killorn, jenž měl již jednoduchou situaci. Čtyři minuty před koncem první části hry ujeli hráči Tampy do přečíslení tři na jednoho. Hlavního slova se ujal Nikita Kucherov, jenž se rozhodl nepřehánět to s kombinací a poslal kotouč přímo pod břevno Huttonovi branky. Šavle vyrovnaly až po necelých šesti minutých hry prostřední periody. Eichelův pas trefil Reinharta šťastně do bruslí, a jelikož nešlo o žádný kopající pohyb, byla branka uznána.

Buffalo se později i ujalo vedení. Hned v úvodu třetí třetiny skvěle zapracoval Casey Mittelstadt, jehož střela sice Huttona nepřekonala, avšak dvacetiletý mladík získal vyražený kotouč, šikovně jej podržel a předal jej Thompsonovi. Ten pak využil své výšky rychle si najel do střelecké pozice a po krátké kličce vyslal kotouč na Dominigueovu branku. Brankář Tampy nebyl zrovna ve formě a kotouč mu tak propadl mezi betony. Jenže Lightning se nevzdali a do dvou minut vyrovnali. Larssonovo vyloučení zužitkoval Steven Stamkos, který ze své obvyklé palebné pozice prostřelil Huttona. O vítězství Blesků rozhodl necelých pět minut před koncem utkání Cedric Paquette. Nebylo to z žádné nebezpečně vyhlížející akce. Hráči Lightning si prostě několikrát šikovně předali kotouč, který se dostal až na hůl Paquetta, jenž se s ním nemazlil a ideálně jej trefil do šibenice brankáře Sabres.

Všechno hezké jednou končí. Buffalo ale nedalo svou vítěznou šňůru zadarmo. Je potřeba před hráči Sabres smeknout. Opravdu si to zaslouží. Asi nikdo z nás nepočítá s tím, že by Šavle skončily mezi třemi nejlepšími týmy východní konference. Za úspěch budu stále považovat klidný postup do play–off. Přesto takové výsledky dávají pošilhávat po skvělé sezoně a hlavně ještě lepší budoucnosti. Vždyť celý tým je stále velmi mladý.

3. hvězdy utkání:
* Cedric Paquette
** Nikita Kucherov
*** Samson Reinhart

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Thompson-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Rodrigues-Pominville
Elie-Larsson-Girgensons

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Scandella
Beaulieu-Nelson

Hutton