Chicago Blackhawks vs. Buffalo Sabres 3:2pp

1. třetina:
BUF – 19:42  Jason Pominville (Eichel, Kane) PP
2. třetina:
CHI – 28:30  Alexander DeBrincat (Sharp, Forsling) PP
BUF – 31:00  Kyle Okposo (Wilson, Rodrigues)
3. třetina:
CHI – 56:38  Tommy Wingels (Forsling,Rutta) SH
Prodloužení
CHI – 64:55  Gustav Forsling (Saad, Toews)

Před utkáním by člověk bod proti Chicagu bral. Vzhledem k vývoji se dá tento bod považovat za ztrátu i zisk.Rob Ray po skončení tohoto utkání prohlásil: „Buffalo odehrálo lepší zápas, než v Coloradu.“ Tato věta je zcela mimo mísu. Chicago nás přejelo jako parní válec, Přesto bylo na hře hned několik pozitiv a výhra byla opravdu velmi blízko.

Plusy z utkání:
+ Ač Chicago drtilo Šavle jak jen to šlo, tým ukázal velmi slušný defenzivní výkon. Hlavně bylo důležité, jak všichni nesmírně bojovali. Má slova potvrzuje počet zablokovaných střel. I když na Lehnera prošlo hned 51 střel, dokázali jich hráči Buffala zastavit neuvěřitelných 31! Pěkný počet modřin museli mít hlavně obránci. McCabe, Bogosian a Ristolainen si připsali po pěti blocích. Scandella zablokoval 4, Antipin 3. Z Útočníků měl největší počet Wilson, Rodrigues a Fasching s dvěma bloky.
+ Nebýt prodloužení, vystřelili hráči Buffala na Crawforda pouze 22 ran. To sice není moc. Pozitivní však je, že i přes tento fakt jsme dokázali vstřelit alespoň ty dvě branky. Zatím to vypadá, že Scott Wilson pomáhá Buffalu velmi slušným a poctivým hokejem. Jeho přihrávka na Okposa byla znamenitá.
+ Lehner se po ne úplně jistém výkonu s Coloradem opět trochu sebral a předvedl velmi solidní výkon. Jen si to udržet chlapče!
+ Přesilovky začali zase vypadat trochu nebezpečně… když teda pomineme tu ke konci třetí třetiny.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Vedete 2:1. Máte pět minut do konce, dostanete přesilovku. Hlavním úkolem je nechat odpočinout defenzivní formace a ideálně dát gól. Ofenzíva však rozhodla fanoušky zbavit nervů o vyrovnání v posledních sekundách a pro jistotu nechala Wingelse vstřelil gól během přesilovky. Kdy už ty branky v našich přesilových hrách skončí?
– Buffalo se po té inkasované brance ve vlastní přesilovce složilo. Stáli při nás všichni svatí, když puk v posledních sekundách skončil místo odkryté branky pouze na její tyči.
– Jacku, Jacku. Nájezd v prodloužení, to musí být gól!
– Malá rozhodnutí tvoří zápas. Rasmus Ristolainen byl v prodloužení dlouho na ledě. Hra byla zaseknutá u střídaček. Stačili dvě tempa ke střídačce a na led už naskakoval čerstvý obránce, který by byl daleko platnější. Ristolainen však vzal situaci na sebe a rozhodl se zůstat na ledě. Bohužel se tam pouze ploužil a spíše překážel, což nakonec vyústilo i v onen vítězný gól Forslinga, jelikož Lehner nic neviděl.
– Špatné jsou v poslední době i oslabení. Prakticky každý zápas teď inkasujeme. Možná tady trochu chybí Girgensons. Uvidíme, co Housley vymyslí.

Video: