Colorado Avalanche vs. Buffalo Sabres 2:4

1. třetina

2. třetina
BUF – 25:32  Benoit Pouliot (O’Reilly) SH
COL – 32:22  Nathan MacKinnon (Kerfoot, Rantanen) PP
BUF – 38:59  Jake McCabe (Pouliot, Larsson)
3. třetina
COL – 49:58  Nathan MacKinnon (Barrie, Kerfoot) PP
BUF – 51:54  Evander Kane (Eichel, McCabe)
BUF – 59:27  Jack Eichel (O’Reilly)

Varlamov 32/35     Lehner 35/37

Tak já nevím. Byl to sen, pohádka, nebo Botterill dokázal z toho týmu přeci jen něco vykřesat? To se zřejmě dozvíme až po dalších utkáních tripu, každopádně je nutno říct, že i když Šavle nepředvedly ultra podívanou pro oči, jejich herní projev se zvedl. Na jak dlouho?

Poté, co Botterill vyměnil páté kolo draftu za Scotta Wilsona, zlý jazykové si ťukali na čelo, k čemu takový hráč vlastně je. Nevím, jak moc kdo zápas sledoval pozorně, ale já bych řekl, že jedním z hlavních strůjců této výhry je právě Wilson a společně s ním Hudson Fasching. Proč? Dívejte se pozorně, jak kluci stíní brankáři při střelách svých spoluhráčů. To se do teď prakticky vůbec nedělo. Sice jsme vypálili na brankáře 30 – 35 střel, ale on na všechny pohodlně viděl. Naši obránci se snažili a vypálili kolem 8 projektilů za utkání. Přesto byli jediní, kteří tento rok ještě nevstřelili branku. To vše se konečně dnes změnilo a lví podíl na tom mají právě Fasching s Wilsonem.

Scott Wilson byl tím mužem, který perfektně zaclonil Varlamovi při střele McCabea a zajistil tak důležitou branku Šavlí. Ano, jedná se pouze o střípek z mozaiky, ale je nesmírně důležitý. Eichel si odpočinul a opět hrál s o něco větší chutí, což se hned na celé hře podepsalo. Kane sice nedal dvě tutovky, své si ale splnil, když vstřelil vítězný gól utkání. No a co dodat na adresu brankářů? Dle mého názoru to ani jeden svému týmu zrovna neulehčovali.

Plusy z utkání:
+ Jak jsem již psal, velké pozitivum bylo, že jsme se konečně cpali před branku. Díky Faschingu a Wilsone.
+ A díky patří i Botterillovi, i když nevíme na jak dlouho. Eichel,O’Reilly i Pouliot se poměrně nakopli. Furt je tam to ale a ta řada otazníků.
+ To že nenastoupil Beaulieu týmu hodně pomohlo. Kéž by si to ti papaláši ve vedení konečně uvědomili.
+ Počet individuálních chyb se zásadně zredukoval. Konečně byl na únosném množství.
+ Obránce dal gól, opakuji, obránce dal gól!
+ A celý tým dal vlastně gól? A hned čtyři? Booože co se děje.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Někdo mě za to možná sežere, ale Lehner prostě opět nepředvedl výkon hodný dlouhodobé jedničky a opory týmu. Ano, pochytal 35 střel. Ale nebýt jeho zbytečných vyrážení puků, mohlo jich být o dobrých deset méně. Asi třikrát či čtyřikrát se tam motal puk kolem brankoviště, Lehner tam někde ležel otočený zády k brance. Na gólech MacKinnona měl také své procento zásluhy. Uvidíme co v Chicagu.
– Proti týmu, který má čtvrtou nejlepší přesilovku na domácím ledě se prostě nesmíte nechat sedmkrát vyloučit, a ještě ke všemu většinou zbytečně. Disciplinovanost je potřebná.
– Zase tam bylo pár pasáží, kdy Buffalo na chvíli přestalo hrát. Notak kluci,nekažte si to zbytečně.
– Tohle není tak úplně mínus, ale lehce mě zklamal Rodrigues. Ten odehrál skvělou první třetinu, ale pak se trochu propadl a zneviditelněl. Snad se proti Chicagu vrátí v té lepší formě.

Pozápasové rozhovory:

„Dnes jsme hráli dobře. Sice jsme darovali Coloradu momentum utkání díky našim vyloučením, ale jejich šance byly dobře čitelné.“ Robin Lehner

„Bylo to setsakra velké vysvobození. Trefovali jsme tyčky, netrefovali prázdné branky, puky se nám odráželi hokejek. Dnes jsme to ale prolomili a dali potřebné góly.“ Robin Lehner

„Pro příště se musíme vyvarovat tolika vyloučení. Je vidět, že jako tým rosteme. Dobře jsme dokázali Colorado zatlačit, když byla potřeba.“ Jake McCabe

„Dnes jsme hráli jako tým. Evan Rodrigues i Scott Wilson byli dobrými posilami. Lehner předvedl solidní výkon.“ Phil Housley

„Dělal všechny ty malé a nenápadné věci správně tak, jak měl,“ Phil Housley na adresu Scotta Wilsona

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Fasching
Wilson-Rodrigues-Okposo
Nolan-Larsson-Reinhart

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Antipin

Lehner

Video pro Hanyho: