St. Louis Blues vs. Buffalo Sabres 3:2pp

1. třetina:
STL – 00:40  Brayden Schenn (Edmundson, Steen)
2. třetina:
STL – 36:18  Paul Stastny (Tarasenko, Edmundson)
3. třetina:
BUF – 41:42  Evan Rodrigues (Reinhart-Kane) PP
BUF – 58:33  Evan Rodrigues (O’Reilly, Scandella)
Prodloužení:
STL – 64:24  Vladimir Tarasenko (Parayko, Stastny)

Allen 22/24     Lehner 42/45

 

Kdyby někdo před tripem řekl, že si ze tří zápasů odneseme čtyři body, bral bych to všemi deseti a ještě bych tomu člověku koupil jízdenku přímo do pražských Bohnic. Nakonec se to ale povedlo. Buffalo s těžkými soupeři sehrálo kvalitní utkání, plné nasazení, odhodlání a boje, za což jsme byli také odměněni.

Buffalo stejně jako proti Blackhawks tahalo od počátku utkání za kratší konec. Blues hráli svůj klasický, fyzicky náročný hokej. Šavle se příliš k ničemu nedostávali, přesto bylo pozitivní, že nedělali zbytečné chyby, kterými by Blues darovali vstřelení gólu zadarmo. Naopak se jim to snažili jak jen bylo možné ztížit. St. Louis na tom byli po dvou třetinách lépe, když po brankách Schenna a Stastnyho vedli 2:0. Buffalo však ve třetí třetině zavelelo k obratu.

Hned v úvodu třetiny se během přesilové hry prosadil Rodrigues, který se dostal k puku, který k němu doputoval po ose Eichel-Kane-Reinhart. Rodrigues pak již pouze musel trefit prázdnou bránu. Před dvěma týdny by to po této šanci bylo stále ještě 2:0, teď však kotouč skončil v odkryté síti. Rodrigues se dokázal prosadit ještě v závěrečném náporu Šavlí bez brankáře a dostal tak utkání do prodloužení. Tam to ale dopadlo zcela klasicky.

Plusy z utkání:
+ Šavle opět bojovaly prakticky celé utkání. Snažili se nenechat St. Louis nic zadarmo, což se jim také vyplatilo. Jak proti Chicagu, tak proti St.Louis se jednalo o dva tvrdě vybojované body.
+ Rasmus Ristolainen odehrál skvělé utkání, co se týče obrany. Po konci zápasu měl na kontě hned sedm zablokovaných střel. Nikdo jiný se mu nepřiblížil ani na tři míle.
+ Ač mohl Lehner některé situace vyřešit lépe, lze prohlásit, že druhý zápas po sobě chytal poměrně jistě a spolehlivě. (musím ale hodně přihmouřit oči nad tou brankou v prodloužení).
+ Eichel zapracoval na své slabině a proti Blues vyhrál 69 % všech vhazování. I tohle je podstatné.
+ Samozřejmě zde musí být Evan Rodrigues. Ten se snaží, bojuje, občas proklouzává jako štírek, což mu pomohlo k oněm dvěma brankám. Jen si to udržet.
+ Jak přesilové hry, tak oslabení se podstatně zlepšili.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Ač nehráli Kane s Eichelem špatný zápas, byli na ledě u všech tří vstřelených branek St. Louis, a to o něčem svědčí.
– Nesmíme nechat soupeře tolik střílet. Lehner opět musel čelit 45 střelám. Takhle to nejde do nekonečna. Chce to přistupovat k hráčům více na tělo.
– Příliš dobré utkání neodehrál Justin Falk. Ten byl dvakrát zbytečně na trestné lavici a občas nestíhal rychlejší Blues.
– Vše se dohánělo na poslední chvíli. Chtělo to střílet víc v průběhu zápasu. Hráči se už naučili, že mají lézt před bránu a znepříjemňovat to brankáři.

Pozápasové komentáře:

„Jeden bod je dobrý, to že jsme prohráli je naprd. Je super, že Rodrigues vstřelil dvě branky.“ Robin Lehner.

„Nechtěl jsem ho (Tarasenka) nechat vystřelit. Snažil jsem se mu vypíchnout puk, ale udělal jsem to o sekundu dříve, než jsem měl,“ Robin Lehner ohledně vítězného gólu.

„Já nevím, myslel jsem, že tam mám pomoc. Snažil jsem se Tarasenka natlačit k hráči, který tam měl v ten moment být. Musím se na to znovu podívat. Měli jsme získat šest ze šesti bodů.“ Jack Eichel

„Myslím, že jsme svého soupeře na začátku příliš respektovali. Třetí třetina byla naopak velmi slušná. Musíme začínat zápasy tak, jako jsme hráli tuhle třetí třetinu.“ Phil Housley

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Wilson-Rodrigues-Reinhart
Girgensons-Larsson-Fasching

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Gorges

Lehner

Video: