Buffalo Sabres vs. New Jersey Devils 2:6

1. třetina
NJD – 06:28  Stefan Noesen (Gibbons)
NJD – 18:56  Brian Gibbons (Hischier, Johansson)

2. třetina
BUF – 25:02  Evander Kane (Ristolainen)
NJD – 25:23  Jesper Bratt (Henrique, Mueller) SH
NJD – 27:49  Marcus Johansson
NJD – 32:19  Jesper Bratt (Hall, Greene)
NJD – 38:56  Marcus Johansson (Bratt)

3. třetina
BUF – 57:03  Evander Kane (Pominville)

Johnson 16/22  Lehner 9/9     Schneider 23/25

 

Dovolte mi, abych tento review podal více osobně a spíše vyjádřil své pocity a postřehy, protože popisovat jak jsme dostali naklepáno jak řízek na Vánoce nemá cenu.

Pojďme rovnou na plusy a mínusy utkání s tím, že body trochu rozepíšeme.

Plusy z utkání: 
+ Dobře sehrané oslabení
+ Ofenzivní chuť Kanea – Kane hraje dopředu velmi solidně dravě, snaží se. Takhle kdyby hráli všichni
+ Nikdo se nezranil (mám obavy, aby tady za chvíli nezůstalo jen tohle)
+ Během komerční přestávky jsem slyšel písničku od mé oblíbené skupiny Papa Roach
+/- Neberte to úplně jako plus ale pár hráčů bych do mínusu úplně nedal. Jacob Josefson odehrál slušné utkání, nechyboval, vyhrával souboje. Podobně tak i Renhart, Girgensons, Antipin, Scandella a Griffith, kterého bych označil snad za nejlepšího hráče.

Chad Johnson dnes zůstává nehodnocen, jelikož čelit snad 8x 2 na 1 je prostě věc, která nelze hodnotit.

Mínusy z utkání:
Uf, tak pojďme na to.
– První lajna – Je hezké, že kluci myslí na útok, ale na obranu ti kluci úplně kašlou. Jako by neexistovala. Tento bod jde ruku v ruce s mínusem číslo dva
– Rasmus Ristoainen – Loni jistě nejlepší zadák vstoupil stejně jako mnoho jiných hráčů do třetiny levou nohou. Už uplynulou sezonu byl Ristolainen hodně laděný do ofenzívy, teď je snad ještě více a úplně tak zapomíná na obranu. Většina branek, které jsme inkasovali padli potom, co se Ristolainen vydal dopředu jako čtvrtý útočník, ztratili jsme puk a dva na jednoho nebylo pro Devils těžké zvládnout
– Nathan Beaulieu – Jestli je někdo Kulikov na druhou, je to právě Beaulieu. Ten kluk má sem tam světlé záblesky při podpoře útoku, avšak jinak je zcela mizerný. Rozehrávku má takovou, že by ho za to seřvali ve druhé maďarské dorostenecké lize, nehledě na to, že zavinil dva góly ve dvou utkáních v řadě. A tím zavinil je myšleno, že prostě nalil soupeři do brejku. Co se týče bránění, chvíli mi připadá, že je slepý a nevidí hráče kolem sebe. O tom, že při situaci dva na jednoho je zcela marný netřeba mluvit.
– Druhá lajna – O’Reilly nehraje špatně, jenže oproti minulému roku je to jako nebe a dudy. Není to ani 30 % výkonu, co podával uplynulou sezonu. To se musí zvednout. Okposo připomíná Moulsona v době, kdy mu to jakž takž šlo, čili menší bída. Girgensons v lajně byl lepší než Pouliott, přesto to zázraky nevytvořilo.
– Jake McCabe – Ač je McCabe můj velký oblíbenec, je nutno přiznat, že společně s mnoha dalšími obránci hraje tragicky. Zapříčinil několik turnoverů, není důrazný u mantinelu, stejně jako Ristolainen zcela zapomněl výkony uplynulé sezony.
– Matt Tennyson – Tennyson je na hraně s Gorgesem a nebýt toho, že je sedmým bekem právě Gorges, už by ze sestavy vypadl. Je pomalý, soupeřovi útočníci jej přebruslují, špatně přihrává, nezvládá pokrýt hráče v předbrankovém prostoru… Už aby se vrátil Bogosian.
– Matt Moulson – Nolan byl pro tým aspoň nějak platný. Moulson je prostě pomalá verze Drewa Stafforda v jeho nejhorší formě. Buyout se zřejmě blíží.
-Benoit Pouliott – Viděl ho někdo na ledě?
– Přesilové hry – 4 obdržené góly během vlastních přesilových her ve třech utkáních… k tomu není třeba moc co dodávat. Po ofenzivní stránce to nevypadá zle, problém však je, že je na ledě se v ten moment pohybuje pět útočníků, nikdo nemyslí na obranu a podle toho to dopadá. Stačí jeden vypíchnutý puk a je konec.
– Jsem z toho hokeje tak mimo, že jsem zapomněl ještě určitě mnoho věcí. Můžete je klidně napsat do komentářů.

Co s tím? Těžko říct. Buffalo má před sebou pauzu a následný trip po západním pobřeží. Ten čas je třeba velmi dobře využít a opravdu něco provést s obranou, která je na tom příšerně. Je tu jedno řešení ale je velmi rizikové. Pořád máme v ruce horké zboží, kterým je Evander Kane. Je možnost ho vyměnit za nějakého elitního obránce a vylepšit tak to, co tým nejvíc trápí. Zvedlo by se pak ale Buffalo? Toť otázkou kterou těžko hodnotit… Co bych všem poradil? Pokud vám bylo 18, dejte si pořádného panáka, vyspěte se z toho a začněte se modlit třeba k Poseidónovi, aby to na západě vypadalo setsakra jinak.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Griffith
Pouliott-Reinhart-Okposo
Larsson-Josefson-Moulson

Ristolainen-Beaulieu
Antipin-McCabe
Scandela-Tennyson

Johnson (od 40. min Lehner)

Video z utkání: