Buffalo Sabres vs. Ottawa Senators 3:2

1. třetina:

2. třetina:
BUF – 24:13  Benoit Pouliot (Scandella, Ristolainen)
BUF – 25:25  Kyle Okposo (O’Reilly, Gorges)
BUF – 32:33  Evander Kane (Ristolainen, Eichel)
3. třetina:
OTT – 46:43  Cody Ceci (Stone, Thompson)
OTT – 59:08  Derick Brassard (Karlsson, Hoffman)

Lehner 24/26     Condon 22/25

Ono to jde a ne že ne. Buffalo předvedlo poměrně jistý výkon. Co se týče defenzívy tak navázalo na poslední odehraná střetnutí, v ofenzívě pak předvedly Šavle přesně to,co potřebovaly. Kouč Housley jak je jeho dobrým zvykem na poslední chvíli poměrně zajímavě protočil lajny, ty se na začátku utkání trochu hledaly. První třetina tedy byla spíše taková oťukávaná. Buffalo zjišťovalo, jak moc to Ottawě nešlape a do ničeho se moc nepouštělo. Největší šance přišla ke konci periody. Girgensons poslal nádherný pasem Okposa tváří v tvář Condonovi. Buffalský střelec však branku přestřelil. Ve druhé třetině přišel už zcela jiný kolotoč.

Celý kolotoč nastartoval Benoit Pouliot, který předvedl další skvělou fenomenální sóloakci, kterou zakončil trochu ušmudlaným bekhendem, který však Condon nečekal. Takřka minutu po Pouliotově gólu skvěle zabrala lajna Girgensons-O’Reilly-Okposo, která zamkla soupeře v obranném pásmu. O’Reilly poslal kotouč na Okposa, který se z mezikruží prosadil přesně za Condova záda. Absolutorium si na této brance zaslouží Zemgus Girgensons. Ten předvedl fenomenální práci, když nejprve odtlačil od branky Hoffmana, jenž mohl teoreticky překazit Okposovi palebnou pozici, následně zakotvil své pozadí přesně před Condonem, který tak z Okposovy střely neviděl vůbec nic.

Obrovskému zlepšení hry dostála hra v oslabení. Nevím, jestli je to návratem Girgensonsem do sestavy, to by bylo zřejmě až příliš subjektivní tvrzení. Faktem je, že oba zápasy, kdy v sestavě nebyl při této disciplíně Šavle tápaly a s ním se jim zase dařilo. Wilson s Girgensonsem ubránili takřka minutu oslabení 5 na 3. To dost možná rozhodlo celé utkání. Třetí a nakonec rozhodující branku zaznamenal Evander Kane, který potvrdil zlepšující se formu přesilové hry Sabres. Buffalo mělo své šance i ve třetí třetině, Condon však pokaždé dokázal udržet kotouč mimo Ottawskou svatyni.

Buffalo ve třetí třetině poněkud polevilo a nechalo Ottawu trochu více hrát. Málem se jim to vymstilo, přesto bych řekl, že si Buffalo výhru spíše pohlídalo. Ottawa tedy jen potvrdila, že je cosi shnilého ve městě Ontarijském. Dám příklad toho, co je špatně v týmu Ottawy a jaký je rozdíl mezi Sabres a Senators. Když bylo Buffalo na dně a někdo by nějakým ošklivým hitem trefil Reinharta, Eichela atd. Kdokoliv by je hned zastoupil. Několikrát se to stalo. Buffalo mohlo hrát jak jen mohlo špatně, ale hráči při sobě drželi. Ke konci tohoto utkání Nolan ukázkově trefil Bobbyho Ryana. Nolana se nikdo ani nedotkl. To je setsakra velký problém.

Plusy z utkání:
+ Buffalo hrálo sebevědomě. Vypadalo to, že si opravdu zápas hlídá, že ví, kdo je šéfem tohoto utkání. To je nesmírně dobře.
+ Nově sestavené lajny vypadaly poměrně slušně. Velkou pochvalu si zaslouží Pouliot a Girgensons, kteří oba předvedli skvělý zápas. Pouliot je dlouhodobě velmi konzistentní a ač občas je nenápadný, stále odvádí veškerou práci, kterou má. Girgensons naopak začal hrát to, co se od něj očekávalo. Být hráčem před brankou, získávat puky u hrazení a v případě potřeby dobře bránit.
+ Další velmi dobrý zápas Lehnera. Dnes mu nemohu nic vytknout.
+ Zlepšení obou speciálních formací bylo značné. Oslabení i přesilová hra vypadali podstatně lépe.
+ Slušný zápas odehrála celá obrana. Bojím se návratu Beaulieho.
+ Krásný hit Nolana
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– I když Buffalo kontrolovalo zápas, mohlo si odpustit ty nervy v jeho závěru.
– Dnes nebudu kritický. Nevím, co bych vytýkal. Snad jen to, že díky Buffalu má v sobě člověk pocit, že to dlouho nevydrží

Pozápasové komentáře:

„Cítím se opravdu dobře. Bylo tu pár zápasů, kdy jsem byl mimo ale snažím se být na ledě s tím, abych odevzdal maximum. Je dobré, jak to jde a je to pozitivní pro celý tým,“ Benoit Pouliot ohledně faktu, že již vyrovnal počet branek z minulé sezony.

„To bylo ohromné. Dalo nám to všem obrovské povzbuzení.Kluci makali a zablokovali několik důležitých střel, “ Benoit Pouliot ohledně ubráněného oslabení 5 na 3.

„Musí to být nastaveno v našich hlavách. pálit co nejvíc puků na branku a dostat před ní naše těla. Dnes jsme měli nějaké pár velkých hitů, velkých gólů. Fanoušci jsou tu hladový po vítězstvích a my se je snažíme nakrmit.“ Kyle Okposo

„Myslím, že jsme měli opravdu dobrý start do zápasu. Celkově to byl velmi dobrý výkon. Larssonova lajna nám dnes dala opravdu hodně energie. Naše speciální týmy dnes zabraly. Robin dnes předvedl opět skvělý výkon. Je dobré vyhrát. Dlužíme to fanouškům. Získali jsme body ve čtyřech zápasech po sobě. Myslím, že opravdu bojujeme. Jsme tři body za Ottawou a snažíme se šplhat po žebříku.“ Phil Housley

Sestava:
Pouliot-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Kane-Rodrigues-Reinhart
Nolan-Larsson-Wilson

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Falk-Gorges

Lehner

Video: