Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres 2:1

1. třetina
BUF – 01:29  Ryan O’Reilly (Girgensons)
PHI – 04:02  Travis Sanheim (Weise, Weal)
2. třetina
PHI – 37:27  Valteri Filppula (Voráček, Raffl)
3. třetina

Eliott 19/20     Lehner 25/27

 

Škoda, škoda, převeliká škoda. Buffalo opět nesehrálo  vůbec špatné utkání, přesto jeho čtyřzápasová bodová série končí. Philadelphii stačili k výhře dvě vstřelené branky, avšak stáli při ní všichni svatí. První třetina začala trochu zmateně. Brankáři nebyli ve formě. Eliott vyrobil chybu za brankou, které svým důrazem využil Girgensons, jenž zachytil Eliottovu rozehrávku a poslal kotouč před branku na zcela osamoceného O’Reillyho, jenž dal jeden z nejlehčích gólů své kariéru. O pár minut později vyrobil Eliott za brankou další minelu. Sam Reinhart se snažil obtočit kolem branky, avšak obětavý zákrok jednoho z obránců pokazil buffalksou radost.

Takřka z protiútoku vyrovnali utkání Flyers. Falk špatně rozehrál kotouč za brankou, ten se dostal až k Sanheimovi, který překonal Lehnera, jenž nepředvedl úplně jistý zákrok, jelikož vypadal, že spíše viděl na zemi balík bonů, a na zneškodnění střeli jaksi pozapomněl. Celkově však patřila první třetina spíše Šavlím z Buffala. Ty totiž předváděli vytažený a velmi nepříjemný forcheking, který donutil Flyers ke spoustě chyb.

V prostřední periodě se již situace pomalu ale jistě obrátila. Po pěti minutých převzali taktovku hry Flyers, kteří dali Šavlím zabrat. Ve druhé třetině vypálili na Lehnera více střel, než za první a třetí třetinu dohromady. Přesto z toho dokázali vitěžit pouze jednu branku, obrana Buffala zaslouží pochvalu. Opět hrála velmi slušně. Ristolainen i McCabe dokázali naprosto skvěle ubránit přečíslení dva na jednoho a tím ještě zápas zachránit.

Třetí třetina byla opět trochu hektická. Ke konci se Buffalo opět snažilo utkání vyrovnat, ale dnes mu to opět nelepilo a z několika tutovek nedokázalo podruhé překonat Eliotta. Celkově co se týče předvedené hry zřejmě zasloužený výsledek, avšak kdybychom měli přihlížet pouze k vyloženým šancím, mělo si Buffalo odvést alespoň bod.

Plusy z utkání:
+ Obrana dnes hrála opět velmi slušně. Nebýt jedné chyby Falka, dalo by se říci, že hrála bez chyb. McCabe s Bogosianem si začínají opravdu rozumět a McCabe zaznamenal největší výkonnostní posun ze všech zadáků.
+ Je skvělé, kolik výborných šancí jsme si vytvořili… jejich proměňování je však už pro jinou kolonku.
+ Nově sestavené lajny vypadají dobře a kompaktně. Girgensons předvádí na křídle O’Reillyho formace nejlepší hokej sezony. Je tam opravdu platný. Dnes si konečně připsal i asistenci, každý zápas se na něm soupeři aspoň jednou vyfaulují, navíc předvedl dva ukázkové a tvrdé hity. Těch měl celkem na kontě sedm. Opravdu velký posun směrem kupředu. Jen si to udržet.
+ Obecně Buffalo předvedlo krásný fyzický hokej. Bylo na co koukat. Zajímavý zápas.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Notak Evandře! Tři tutovky pro Kanea a vše minuto. Tohle musí Kane dávat. Kdyby se netrefil jednou, ale třikrát?
– Kluci, střílejte víc sakra! Čas strávený v útočném pásmu není vůbec špatný, ale ten počet střel byl opět žalostný.
– Reinhart s Rodriguesem spolu asi byli mentálně na nějaké pěkně procházce, když dali Flyers vítězný gól. Obránci vše dobře pokryli, ale tohle se nesmí útočníkům stát… ono se také brání hoši!
– Je opravdu škoda, že jsme z tolika tutovek nedokázalo dát Eliottovi dvě branky. Dnes byl opravdu z formy.

Sestava:
Pouliot-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Kane-Rodrigues-Reinhart
Nolan-Larsson-Wilson

Scandella-Ristolainen
Bogosian-McCabe
Gorges-Falk

Lehner

Video