New York Islanders vs. Buffalo Sabres 3:2 pp

1. třetina

2. třetina
NYI – 23:41  Jason Chimera (Clutterback, Cizikas)
BUF – 29:43  Zemgus Girgensons (Eichel, Scandella)
3. třetina
BUF – 51:33  Kyle Okposo (Kane)
NYI – 58:51  Josh Bailey (Tavares)
prodloužení
NYI – 61:08  Matthew Barzal (Bailey, Tavares)

Halák 35/37     Lehner 31/34

 

A zase to prodloužení. Taková Buffalská klasika posledních zápasů. Velmi slušný a bojovný výkon, několik zahozených tutovek, prohra v prodloužení. Šavle od počátku drželi s Islanders krok. Šlo o poměrně atraktivní duel, který nabídl mnoho příležitostí. Oba brankáři však předvedli slušné výkony.

Střelecky se začali oba týmy prosazovat až ve druhé třetině. Chimera využil menšího nedorozumění mezi obránci, kteří nepokryli vyražený kotouč Lehnera, který proti Clutterbackově střele hodně vyjel. Beaulieu si hlídal zadní tyč, Falk zase prostor před Lehnerem. Chimera tak zůstal zcela osamocený proti prázdné brance Buffala a nemýlil se. Skvělý pressing zajistil Buffalu vyrovnání. Eichel skvěle podržel kotouč za brankou, poslal jej na Girgensonse, který poslal puk za pomalu se přemisťujícího Haláka.

Bojovnost předváděla i druhá lajna, za kterou jim byla nakonec po právu darována odměněna. Po Kaneově střele dokázal kotouč lehce záhadnám způsobem protlačit do branky Okposo. Velmi sporný moment přišel při závěrečném tlaku Islanders. Bailey poslal po Tavaresově křižné přihrávce kotouč na branku. Zprvu se zdálo, že Lehner předvedl zákrok roku. Hra pokračovala a najednou se ozvala siréna. Toronto se na akci podívalo, zastavilo hru a rozhodlo, že kotouč přešel brankovou čáru. Ač se Lehner po zápase hodně zlobil, nutno říci, že tentokrát měli v Torontu pravdu. Viz obrázek. Puk je v lapačce vidět a vše je jasně za brankovou čarou. No a jak to dopadlo v prodloužení ani říkat nemusím. Tam je to jako přes kopírák.

Plusy z utkání:
+ Další povedený výkon. Buffalo hrálo solidní nátlakový hokej, drželo krok s ofenzivně velmi dobrými Ostrovany. Na hokej se dalo koukat, neboleli z něj oči a člověk by se snad ani nestyděl za to, že fandí Buffalu.
+ Jsem rád, že Housley zatím drží současné složení lajn. Kluci si takhle na sebe musejí trochu zvyknout, ale celkově se mi tato sestava líbí. Lajny jsou aktivní, bojují, celkem si rozumí. Snad tomu dá Housley ještě chvíli šanci.
+ Ač obrana udělala několik minel, nepustila Ostrovany k jejich klasickému řádění.
+ Solidní počet střel na Halákovu branku.
+ Je dobře, že se kluci naštvali po uznání branky. Snad je to zdravě naštve do dalších duelů.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Těch přečíslení Islanders bylo opět trochu moc.
– Z těch šancí mohlo padnout minimálně pět branek. Dvě jsou přeci jen celkem málo.
– 3 na 3 se prostě v Buffalu musí trénovat 24/7. Statistika 1 Výhra a 7 Proher v OT je příšerná.
– Lehner by si měl přeci jen více hlídat pusu.

Pozápasové komentáře:

„V Torontu byli přesvědčení, že to bude gól ještě před tím než Bailey vystřelil. Takhle to prostě v téhle lize funguje. Stejně tak to bylo i proti Bills v jejich posledním zápase. Je to prostě něco proti Buffalu. Je to hovadina.“ Robin Lehner

„Pokud Toronto rozhodne, musí si být na 100 % jisté.“ Kyle Okposo

„Myslím, že jsme odehráli opravdu dobrou třetí třetinu. Je to vidět i v poměru střel. Bohužel tam měli kluka, který to poslal do brány. Když se podíváte z jiného úhlu, můžete vidět, že to gól byl. Phil Housley

 

Sestava:

Girgensons-Eichel-Reinhart
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Rodrigues-Pominville
Nolan-Josefsson-Larsson

Scandella-Ristolainen
McCabe-Bogosian
Beaulieu-Falk

Lehner

Video: