St. Louis Blues vs. Buffalo Sabres 4:1

1. třetina

2. třetina
STL – 22:03 – Robert Thomas (Dunn, Bozak)
STL – 30:01 – Jay Bouwmeester (Perron, Steen)
STL – 30:55 – Patrick Maroon (Thomas, Bortuzzo)
BUF – 37:25 – Jack Eichel (Ristolainen, Reinhart) PPG
3. třetina
STL – 53:47 – Ryan O’Reilly (Steen, Perron)

Jake Allen 30/31
Carter Hutton 28/32

Šavl neměly úplně špatný start do utkání. Snažili se hrát dominantní hokej, chtěly být více na puku, což se i dařilo. Co se ovšem nedařilo bylo nějak nebezpečně ohrozit Jakea Allena, který nečelil žádné těžké střele. Naopak Blues hrozili z protiútoků a Buffalo mělo místy velké štěstí, že se kotouč nedostal do Huttonovy sítě. Největší šanci Buffala v první třetině si vytvořilo duo dvou puberťáků. Mittelstadt ujel s Dahlinem do přečíslení dvou na jednoho, avšak Allen se stihl skvěle přemístit a Dahlina vychytat. První třetina tak skončila bez branek.

Před tou druhou snad vhodili Šavlím do pití rohypnol. Na led vkročil naprosto jiný celek. Sabres byli hned v úvodu pod tlakem a navíc inkasovali naprosto smolný gól. Kotouč se po skrumáží zasekl kdesi pod Huttonem. Ten nic netušíc pohnul loktem a kotouč si touto částí těla srazil do branky. Jediný, kdo v prostřední části hry trochu hrozil brance soupeře byla skvělá čtvrtá lajna, ale nic stěžejního z toho pro Allena nevyplývalo. Naopak Blues se podařilo udeřit podruhé. Pilut prohrál svůj souboj v rohu kluziště, kotouč se z hole Perrona dostal až k Bouwmeesterovi, jenž svým projektilem překonal svého bývalého spoluhráče.

Tříbrankové vedení zajistil Blues Robert Thomas. Ten totiž projel mezi statickými hráči Sabres, jako by to snad byly sloupy pouličního osvětlení, přihrál kotouč na číhajícího Maroona, který se již po svém bekhendovém plácnutí mohl radovat. Ke konci druhé části hry to ještě vypadalo, že by se mohl celý duel lehce zamotat. Buffalo totiž využilo přesilovou hru, když se díky skvělé cloně Reinharta prosadil Jack Eichel. To však byla planá naděje. St. Louis mačkalo Šavle i ve třetí třetině, jako by snad šlo o kanárka v rukách Arnolda Scharzeneggera. Nedopadlo to jinak než gólem. Do brejku ujel Ryan O’Reilly, který byl sice zatlačen do mírného úhlu, avšak ani to mu nedělalo problém, aby zavěsil kotouč do horního růžku svatyně Sabres.

Buffalo se k ničemu dalšímu nezmohlo a ze St. Louis si odvezlo poměrně ostudnou porážku. Zajímavým faktem ze zápasu je, že jediný hráči Sabres, kteří nebyli na ledě při vstřelených brankách St.Louis byli Thompson se Sobotkou.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Sobotka-Rodrigues
Elie-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Larsson-Thompson

Pilut-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-McCabe

Hutton

Highlights: