Abych pravdu řekl, trochu mě celé utkání zklamalo. Nedovedu vám přesně říct proč, ale když se ohlédnu na minulé zápasy pod širým nebem, panovala v nich dle mého lepší atmosféra. Navíc jsem takový významný moment sdílel s rodinou, která odmítala anglický komentář utkání a výkony komentátorů Nova Sportu pro mě byli ještě tragičtější, než výkony Sabres v úvodu sezony. Tak či tak mám pocit, že by si utkání pod širým nebem zasloužilo hostit spíše Buffalo, protože dle mého názoru panovala lepší atmosféra na utkání U.S.A. vs. Kanada, než v New Yorském Queensu.

Nechme ale mé subjektivní názory a vraťme se k samotnému střetnutí. Buffalo mělo katastrofální vstup do utkání a určitě jsem nebyl jediný, kdo se obával, aby tento duel neskončil debaklem. Rangers tlačili Sabres jak jen mohli. Buffalo se prakticky nedostalo ze třetiny a nebýt přesilových her, momentum zápasu bylo po celou dobu v rukách borců z New Yorku.

Naštěstí ale přišly fauly, které dodali Šavlím druhý dech. Buffalo konečně začalo bruslit a vzpamatovalo se z bídného výkonu. Zlepšená aktivita dala Sabres první odměnu. V úvodu první třetiny se během přesilové hry prosadil Sam Reinhart, který bojoval před brankou a dokázal protlačit kotouč za Lundqvistova záda. Druhá třetina přinesla zajímavý hokej, který byl líbivý pro oko. Diváci viděli mnoho šancí, ale i nepřesností, které k utkáním pod širým nebem patří. Hlavními hvězdami utkání byli ale brankáři, kteří zastavovali jednu šanci za druhou.

Až v úvodu třetí třetiny se Buffalu podařilo propálit Krále po druhé. Ristolainen poslal jedovatý projektil, který si našel milimetrovou cestičku až k pavučinám svatyně Jezdců. Ač měly oba týmy šanci zápas ukončit, dospěl až do prodloužení. Je známo, že hra 3 na 3 není zrovna oblíbenou disciplínou v Buffalu. Poslední výhra nad Devils ale dávala Buffalským fanouškům špetku naděje. Marně. Ač rozhodčí ke konci třetí třetiny nevylučovali za jasné fauly, ve prodloužení již Josefsona za drobný faul potrestali. Přesilovka 4 na 3 je dle slov hráčů nebezpečnější, než klasická přesilová hra. To se také potvrdilo. J.T. Miller se stal hrdinou utkání, když tzv. na Moulsona doťukl kotouč do zcela odkryté branky.

Buffalo tak jako domácí tým (což pořád beru jako hroznou kravinu, ale nedá se nic dělat), podlehlo Rangers 3:2. Z utkání si tak bere alespoň bod a můžeme říci, že Sabres ve všech utkáních pod širým nebem bodovali.

Plusy z utkání:
+ Buffalo se dokázalo po katastrofálním úvodu vrátit do utkání.
+ Nakonec se jednalo o velmi vyrovnaný duel, který nebyl pro oko zlý.
+ Reinhart se trefil. Pro něj je tato branka důležitá, jelikož potřebuje trochu povzbudit na křídle Eichelovi formaci. Zatím tam byl lehce do počtu.
+ Zdá se, že Risto Rocket je zpět. Jeho góly nám také zatraceně chyběly.
+ Alespoň bod pod širým nebem je akceptovatelný
+ Lehner se sice chvílemi motal jako nudle v bandě, když byl kotouč za naší brankou, přesto jinak svů tým opět podržel.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Takhle katastrofální úvod do utkání, obzvlášť tak důležitého se nesmí stát. Nebýt faulů Rangers, mohl duel opravdu skončit pořádným debaklem.
– Ale že tam zase bylo dost šancí, aby Buffalo bralo dva body?
– Prostě to nejde Beaulieu je tragický a já bych ho postavil maximálně do třetího páru na farmě.
– Nelze se na to vymlouvat, ale výhoda domácího týmu přinesla Lehnerovi moc pěkných prvních patnáct minut zápasu, kdy chytal střídavě ve stínu a sluníčku. Proto nemám rád baseballové stadiony.
– Po Comebacku to mohla a i měla být výhra. Všechny okolnosti v Buffalu pro to vyzývaly. Škoda.

Pozápasové komentáře:

„Výsledek je naprd, ale byla to ohromná zkušenost. Byl to vážně hustej zápas. Byla pěkná zima, ale v té atmosféře na to člověk zapomene.“ Robin Lehner

„Jsem na kluky hrdý, Našli jsme si cestu zpět do utkání. Prošli jsme si špatnými časy, ale teď hrajeme kvalitnější a lepší hokej.“ Phil Housley