San Jose Sharks vs. Buffalo Sabres 2:3

1.třetina
SJS 02:15  Tomáš Hertl (Labanc, Boedker) PP
BUF 12:26  Jason Pominville (Eichel, Girgensons)
SJS 15:11 Chris Tierney (Donskoi, Meier)

2. třetina
BUF 26:50 Jason Pominville (Eichel, Girgensons)
SJS 34:30 Timo Meier (Donskoi, Tierney)

3. třetina

Jones 23/25     Lehner 23/26

 

Buffalo se utkalo se San Jose s jasným cílem. Odrazit se odedna, protože přesně tam Šavle po dvou mizerných duelech byly. Hlavní cíl byl jasný. Eliminovat chyby, které se kupily jako na běžícím pásu.

Vstup do utkání mělo Buffalo vlažný, hodně ho zbrzdilo vyloučení hned v úvodu, které také zapříčinilo první branku Sharks, jež do jisté míry ovlivnila vývoj první třetiny. Hokej to byl vskutku nehezký, žádný z týmů si neudržel delší čas kotouč na holi. Pokud nějaká akce přišla, byla to spíše rychlá nárazová hra, popřípadě brejk. Jeden takový dokázala nově složená první lajna perfektně zakončit. Girgensons nalezl skvěle Eichela, který ještě lépe vybídl k práci Jasona Pominvilla, jež opět nechal zvýšit populaci svého města.

Bohužel to netrvalo příliš dlouho a San Jose se opět ujalo vedení, když zaváhal Scandella a Lehner. Donskoi naznačil průjezd za brankou, avšak přihrál na přední tyč. Onen průjezd Lehner sežral i s navijákem, čekal na možné Donskoiovo obtočení, avšak to nepřišlo. Scandella pak před brankou neuhlídal Tierneyho, který poslal kotouč do odkryté klece. Nutno říci, že Scandella byl na hráči a znemožnil mu nějakou kvalitní střelu, byla to taková žába, která by pravděpodobně skončila na betonech Lehnera, kdyby však Lehner zoufale nečekal na druhé straně.

Spolupráce po ose Girgensons-Eichel-Pominville zafungovala znovu ve druhé třetině. Lotyšská lokomotiva výtečně zabojovala o kotouč a skvěle jej poslala Eichelovi do úniku 2 na 1. Normálně by snad Eichel zakončoval sám, avšak když je na druhé straně Pominville, nejde mu onu přihrávku neposlat. Bývalý kapitán pak s trochou štěstí kotouč za záda Jonese propasíroval. Šavle nedělaly tolik chyb, avšak stále mají problém s tím najít puk před brankou a odstavit soupeřovy hráče (čemuž příliš nepomáhá ani Lehner, pro kterého tyhle skrumáže nejsou zrovna šálek kávy), čehož využil Timo Meier.

Celkově se však nejednalo o zlé utkání, Buffalo sice ofenzivně nedominovalo, avšak dokázalo více vyztužit obranu, a hlavně se zbavit oněch zbytečných chyb, i když jich samozřejmě bylo pár vidět. Buffalo může litovat, že nevyužilo cca minutové přesilové hry 5 na 3. Eichela v ní skvělým zákrokem vychytal Jones. Škoda také, že Okposo neproměnil skvělý pas od Jordana Nolana a že skvělou přihrávku stejného hráče, která mířila na Larssona, který by měl před sebou prázdnou branku, zablokoval bránící Žralok o prsa vietnamské atletky. Podívejme se tedy na plusy a mínusy tohoto utkání.

Plusy z utkání:
+ Josh Gorges – samotného mě překvapuje, že jsem jeho jméno píšu, ale Gorges odehrál opravdu znamenitý zápas. Zblokoval pět střel, připsal si jeden hit a opravdu výborně hrál v oslabení, převážně když zasekl kotouč pod svými bruslemi u mantinelu a obral tak Sharks o cca 45 sekund přesilové hry.

+ První lajna – Ač si kluci nedokázali vždy vytvořit permanentní tlak, byli na ledě velmi nebezpeční. Girgensons doloval kotouče u mantinelů a následně hledal většinou Eichela, který buď založil nebezpečnou akci, nebo kotouč ztratil. Je to stále věc, na které musí pracovat, avšak ony dvě gólové přihrávky ukázali, jak šikovné ruce má. Nutno ale vážně pochválit Girgensonse, který se své role zhostil také skvěle.

+ Méně kiksů – Nelze úplně říci, že by se jednalo o utkání bez chyb, důležité však je, že jsme neudělali žádné ohromné minely, které by výrazně ohrozili Lehnera. Jedinou obrovskou chybu předvedl Nolan v první třetině, a stejně to nebylo tak děsivé, jako chyb Beaulieuho v předchozích duelech.

+ Dobrá blokace střel – Buffalo konečně pochopilo, že dávat hokejky před střelce není tak špatný nápad. Celkem hráči Šavlí zblokovali 16 střeleckých pokusů. Z obránců jich měli nejvíce na svědomí Gorges a McCabe (5 a 3),z útočníku pak Girgensons a Pouliot (oba 2)

+ Nolan namísto Moulsona – Nolan byl mnohem aktivnější, vyprodukoval dvě velké šance, bil se u mantinelu a z Burnse dokázal udělat takřka hadr na holi.

+Výrazně lepší výkon, než proti Devils a Islanders

+ Neinkasovali jsme gól ve vlastní přesilovce

+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:

– O’Reilly je těžce z formy, Okposo také – Kane lajnu oživit nedokázal, a naopak také nebyl vůbec vidět. Možná by nebylo od věci O’Reillyho a Okposa rozdělit, a druhého jmenovaného zkusit nahradit třeba Reinhartem. Své o tom vypovídá i to, že vždy střelecky velmi aktivní Kane zaznamenal pouze jeden střelecký pokus.

– Eichel a vhazování – Jack je v této činnosti tragický. Tento duel opět vyhrál pouze 25 % svých buly, a to velmi často obírá tým o možnost zamknout soupeře v útočné třetině nebo naopak nebýt pod tlakem v té obranné. Na tomhle by měla patnáctka výrazně zapracovat.

–  Málo střel – První duel jsme si pochvalovali, jak Buffalo pálí jednu ránu za druhou. Od té doby to není žádná velká hitparáda a 25 střel rozhodně není moc.

– Nikdo před brankou – Lehner se po utkání velmi zlobil, že pokaždé když stříleli hráči San Jose, byl před brankou někdo, kdo Lehnerovi clonil. Buffalo tam mělo někoho snad jen dvakrát. To je věc, která se musí změnit.

– Strach – Místy to vypadalo, že se Buffalo bojí zamknout San Jose a vytvořit si delší a permanentní tlak. To zřejmě pramení z toho, že Sabres dostali již dost branek poté, co během onoho zámku ztratili kotouč. Hráči nesmí dělat chyby a musí si navzájem důvěřovat.

– Marco Scandella – Jak jsem ho chválil, tak dnes nepředvedl dobrý výkon. Prohrával puky u mantinelů, blbě rozehrával. Snad se jednalo pouze o den blbec.

Sestava:
Girgensons-Eichel-Pominville
Kane-O’Reilly-Okposo
Pouliott-Larsson-Reinhart
Griffith-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Tennyson
McCabe-Gorges

Lehner