Buffalo Sabres vs. Colorado Avalanche 1:6

1. třetina
COL – 10:55 – Tyson Jost (Barrie, Rantanen) PP
COL – 13:20 – Colin Wilson (Girard, Compher) PP
COL – 16:30 – Carl Soderberg (Bourque)
2. třetina
BUF – 37:05 – Nathan Beaulieu (Dahlin)
COL – 17:33 – Nathan MacKinnon (Rantanen)
3. třetina
COL – 55:23 – Alex Kerfoot (Barrie)
COL – 57:01 – Nathan MacKinnon (Rantanen)

Carter Hutton 24/30
Semyon Varlamov 30/31

 

Larssonova kletba v akci? To, co jsem avizoval v preview, se vlastně také potvrdilo. Colorado opět zvítězilo a svému soupeři, kterým tentokrát byly Šavle, nasázeli pořádnou nálož branek. Buffalo si vybralo den blbec. Nic se nedařilo. Hutton sice ještě v počátku utkání držel naděje Sabres nad vodou, když předváděl parádní zákroky, z čehož ten absolutně nejlepší byl neskutečný semafor proti Miku Rantanenovi. Jenže pak už ani on nedokázal čelit nátlaku Lavin.

Šavlím neklapalo prostě vůbec nic. Přesilové hry, oslabení, souhra atd. Když už se Buffalu dařilo, zastavila je tyčka dobře postavené branky Semyona Varlamova, či kontroverzní rozhodnutí rozhodčího, který neuznal branku pro postavení Okposa v brankovišti, který se však snažil vyhnout kontaktu a byl do Varlamova natlačen Zadorovem. Tak či tak, na výsledku utkání by to patrně nic nezměnilo.

Řekl bych, že nemá úplně cenu, abych zde rozepisoval vývoj utkání. Ten uvidíte sami velmi dobře na highlightu. Přínosnější asi bude si říct, co vlastně konkrétně bylo špatně a chtělo by to změnit. Zaprvé, mít sebevědomí je dobré, avšak podcenit díky tomu utkání již tak dobré není. Přesně tak to totiž vypadalo. Šavle ještě neumí hrát se sebevědomím, a to se dnes potvrdilo. Avalanche dostáli svému jménu a nalítli na Buffalo jako lavina, na což neměly Šavle sebemenší odpovědi.

Zadruhé, Housley před utkáním řekl, že chce dát Larssonovi šanci se předvést, když už dlouho neodehrál jediné utkání. Larsson vyhořel, nebyl platný ani v oslabení a porovnání Larsson/Elie jasně vyhrává druhý jmenovaný. Budu zde citovat tweet Braytona J. Wilsona z WGR 550 (sportovního radia v Buffalu). „Být Jasonem Botterillem, posílám Johana Larssona po dnešním utkání do Timbuktu (město v Mali).“

Zatřetí, Nelson se nechytá. Beaulieu tropí hlouposti, ano vstřelil sice branku, ale v porovnání se zbytkem utkání je to dost chabé. Uvidíme co se sestavou provede Bogosian. Na farmě září Lawrence Pilut, který je jistě hladový po své šanci v NHL.
Začtvrté, mít talent v týmu je fajn, ale je potřeba s ním pracovat. To, že budou Dahlin, Mittelstadt nebo třeba i Thompson dělat chyby, je v rámci možností v pořádku. Ale hráči jako Nelson, Beaulieu a další experti si to již nemohou dovolit. Rozhodně ne v takové míře. S tím se musí něco udělat. Dneska si vybral pauzu i Ristolainen. U něj však doufám, že se jedná o výjimečný moment.

No a nakonec se ještě jednou zastavím u Larssona. V moment, kdy Housley oznámil jeho start v nočním duelu, vybuchla na twitteru bomba reakcí fanoušků. Prošel jsem jich asi 130 a jediný nebyl pozitivní. Po utkání pak byla tato vlna snad ještě větší. Pro pobavení vybírám pár vtipných.

„Larsson by měl být defenzivní forvard, ale jeho defenzivní práce s holí je prostě… příšerná.“
„Hej, Buffalo Sabres, v pondělí jedu do Rochesteru. Můžu vám tam odvést Larssona.“
„Obdivuji Mittelstadta, že během zápasu nenasimuloval zranění. Já bych na to neměl nervy.“

Pojďme doufat, že stejně jako po debaklu s Bostonem se Šavle zvednou a opět budou předvádět solidní výkony.
A ještě jedno malé pozitivum. Rasmus Dahlin si připsal první bod jako Buffalská Šavle a stal se tak historicky druhým nejmladším hráčem Sabres, který si připsal bod v utkání. Nejmladším stále zůstává Pierre Turgeon.

Pozápasové komentáře:

„Myslím, že jsme jim nabídli příliš dobrých šancí. Mají obrovskou rychlost. Popravdě si myslím, že bylo rozhodnuto po první třetině, když jsme jim dali vedení 3:0. Možná jsme se příliš uspokojili s tím, že jsme vyhráli dva zápasy. Musíme se vrátit do práce.“ Carter Hutton

„Včera jsme netrénovali dobře a dnes jsme dobře nehráli. Pro to není omluva.“ Nathan Beaulieu

„Nebyli jsme ve hře první třetinu. Oni ano. Jen jsme zahazovali puk. Nevím co víc říct. Nelíbil se mi náš včerejší trénink a pak tak vypadala i první třetina. Kyle Okposo

Sestava:
Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Berglund-Okposo
Larsson-Mittelstadt-Thompson
Girgensons-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton

Highlights: