Boston Bruins vs. Buffalo Sabres 2:1

1. třetina
BOS – 10:10 – Chris Wagner (Acciari)
2. třetina
BOS – 22:00 – Davi Backes (Rask)
3. třetina
BUF – 57:22 – Rasmus Ristolainen

Tuukka Rask 31/32
Linus Ullmark 39/41

Šavle nastoupily druhého utkání po sobě bez Jacka Eichela, a v tomto duelu s Medvědi to bylo více než citelně znát. Bruins se první polovinu utkání dělali s Buffalem co chtěli, a Sabres nebyli schopní alespoň nějakým malým způsobem kontrovat. Hned v úvodu zápasu byli domácí velmi aktivní a podařilo se jim vsítit branku, která však nebyla pro nedovolené bránění hry brankáři uznána. Bruins se i nadále tlačili do jedné akce za druhou, ale Ullmark opět chytal znamenitě. Po deseti minutách hry však již první branka konečně padla. Dahlin udělal obrovskou minelu během své rozehrávky, namazal Acciarimu, ten jej rychle přistrčil na Chrise Wagnera, jenž se tváří v tvář Ullmarkovi nemýlil.

Ani tato inkasovaná branka Šavle nikterak zásadně neprobrala. Všechny nesmělé pokusy zlikvidovat Rask a naopak to byl Boston, který zatápěl Ullmarkovi pod kotlem. Buffalo nakonec úvodní třetinu přestálo, avšak stejný hokejový scénář se udával i v další části hry. Boston si dělal s Šavlemi co chtěl, což nakonec velmi záhy vyústilo v další branku. Rask prudce vyrazil střelu jednoho z hráčů Sabres, Medvědi se zmocnili kotouče a ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, které Backes zakončil nekompromisní střelou pod břevno Ullmarkovy svatyně. Ani pak Boston ze svého tempa nepolevil a Sabres mohli nadále líbat chodidla Ullmarkovi, který stále ještě držel pomyslné akcie Buffala nad vodou.

Polovina zápasu znamenala menší zlom. Šavle přestaly tolik chybovat a místy nebezpečně ohrožovaly Raska. V solidních šancích se objevili třeba Mittelstadt s Shearym, ale na domácího brankáře si nepřišli. Do svých rukou se to ke konci prostřední periody pokusil vzít také Jeff Skinner, jehož bekhendový pokus ale ztoskotal na Raskově lapačce. Podobně dopadl i Skinnerův únik na startu třetí části hry. Tentokrát si však nepřišel na betony finského brankáře. Boston chodil do nejrůznějších protiútoků a přečíslení, které byly velmi nebezpečné, ale Švédská věž v brance Sabres stála opět zcela pevně. S koncem utkání začal hrát egoisticky (v pozitivním slova smyslu) Rasmus Ristolainen, který nuceně začal vše brát více na sebe a nakonec se mu to i vyplatilo. Ve středním pásmu si sebral kotouč, prokličkoval s ním až ke pravému kruhu v útočné třetině a svižnou střelou překonal Raska.

Šavle to pak ještě zkoušely bez brankáře, zde se však nesmírně ukazovala nemohoucnost týmu podržet kotouč a překvapit brankáře soupeře, když chybí Jack Eichel. Buffalo tak nakonec zaslouženě prohrálo, i když Ullmark dal týmu naději až do posledních vteřin.

Sestava:
Skinner-Rodrigues-Reinhart
Sheary-Sobotka-Thompson
Elie-Mittelstadt-Pominville
Smith-Larsson-Okposo

Pilut-Ristolainen
Scandella-Dahlin
Bogosian-McCabe

Ullmark

Highlights: