Buffalo Sabres vs. Florida Panthers 4:3

1. třetina:
BUF – 04:43 – Jeff Skinner (Reinhart)
BUF – 7:15 Tage Thompson (Sobotka, Sheary)
2. třetina
FLA – 33:42 – Frank Vatrano (Sceviour)
3. třetina
BUF – 41:20 – Reinhart (Pilut, Bogosian)
FLA – 52:15 – Mike Hoffman (Barkov, Huberdeau)
BUF – 56:14 – Jeff Skinner
FLA – 58:31 – Aleksandr Barkov (Yandle, Ekblad)

Linus Ulmark 35/38
Roberto Luongo 29/33

Buffalo nastoupilo do utkání s Floridou bez zraněného Jacka Eichela, což byla pro Sabres velká výzva. Navíc Panthers vyhráli nad Buffalem posledních 8 zápasů. Snad i proto nastoupily Šavle na svého soupeře poměrně zostra, což se navíc dokázalo i potvrdit. Jeff Skinner totiž zužitkoval své dovednosti z krasobruslení, krásně protancoval kolem hráčů Panthers a zavěsil náramně pod břevno Luongovi branky. Vsadím se, že kdyby u sebe měli rozhodčí ceduli s desítkou, tak jí všichni vytáhli.

Sabres ze svého tlaku nepolevili, což jim přineslo dvoubrankové vedení. Sobotka nalezl svým pasem do útočné třetiny najetého Tage Thompsona, který nic nevymýšlel a vypálil kotouč na Luongovu svatyni. K překvapení všech fanoušků znající Luongovy výkony v Buffalu kotouč propadl legendárnímu brankáři mezi betony a KeyBank Centre se podruhé rozjásala. Buffalo pak bylo i nadále nebezpečnějším týmem, ale žádná střela v první třetině již do branky neprošla, i když střela Dahlina v šestnácté minutě k tomu neměla daleko.

Druhá třetina byla tradičně daleko horší. Její úvod ještě Sabres zvládli poměrně slušně, ale poté musel začít úřadovat Linus Ullmark, který o té doby nečelil žádné závažnější situaci. Floridě se podařilo po kontroverzním momentu snížit vedení Buffala. Dahlin byl zcela evidentně nedovoleně bráněn Yandlem, avšak rozhodčí tento moment přehlédl, díky tomu vzniklo přečíslení dva na jednoho, které úspěšně zakončil Frank Vatrano. To Floridě dodalo druhý dech a tým ze Sunrise začal zavářet Ullmarkovi o to více. Nechával za sebou však okénka, které ale Buffalo odmítalo využít. Například Conor Sheary se dostal do úniku tváří v tvář Luongovi, ale ztroskotal na lapačce veterána v brance Panterů. Na samém konci prostřední periody ještě nebezpečně vypálil Okposo, ale jeho šance shořela jako naděje na ukončení jeho kontraktu. Puk trefil pouze tyč a šlo se do kabin.

Zápas se začínal více vyhrocovat. Původ to mělo již v posledním duelu, kdy se duo Yandle-Ekblad chovalo dosti nevybíravě a dnes pokračovalo i v tomto duelu. Pilutova střela letěla směrem na Ekbladovi hlavu, Reinhart jí stačil tečovat a puk propadl do svatyně hostů. Yandle po tomto gólu nesmyslně vystartoval po Pilutovi, ale na brance to nic nezměnilo. Buffalu se pak podařila vsítit i další branka, jenže nebyla uznána, jelikož Okposo podrazil Luongovi nohy, načež Scandella poslal kotouč nad bezradně ležícího Luonga. Ani bych se nedivil, kdyby byl gól uznán, jelikož Okposo byl do brankáře Floridy natlačen.

Buffalu ale nesvědčí tyto ostré a vyhrocené zápasy, týmu chybí šerif, bijec, koho by se tihle fracci báli. Bogosian si uvědomil, že být zdraví je pro něj větší priorita, a tak jsme hrozně měkký tým, což Floridě svědčilo. Stejně to ale bylo Buffalo, které mohlo zatlouct hřebíček do rakve Panthers, jenže to by se po krásném pasu Sobotky nesměl k puku dostat Conor Sheary, který ani napodruhé zcela osamocen nedokázal zakončit. Doporučuji se složit a koupit mu karton Clavinu, protože Sheary je neskutečně impotentní a sotva dokáže zasunout do prázdné branky. Floridě se během přesilové hry podařilo snížit stav zápasu, když se prosadil Hoffman.

Situaci však vzal do svých rukou opět Jeff Skinner, který si skočil pro puk v obranném pásmu, o zadek „Ekblblada“ si jej posunul kupředu a nakonec z poměrně velkého úhlu překvapil Luonga. Ještě že se tak stalo, jelikož Saša Barkov dokázal ještě vynervovat fanoušky Buffala, když vstřelil třetí gól Panterů. Ullmark ale již svou svatyni do konce utkání uhájil a město dobrých přátel si tak připsalo veledůležitou výhru.

Sestava:
Skinner-Rodrigues-Reinhart
Sheary-Sobotka-Thompson
Smith-Larsson-Okposo
Elie-Mittelstadt-Pominville

McCabe-Ristolainen
Scandella-Dahlin
Pilut-Bogosian

Ullmark

Highlights: