Buffalo Sabres vs. New Jersey Devils 5:1

NJD – 01:28 – Blake Coleman (Wood, Zajac)
BUF – 24:14 – C.J. Smith (Larsson, Okposo)
BUF – 30:42 – Casey Mittelstadt (Bogosian, Dahlin)
BUF – 36:00 – Jake McCabe (Rodrigues, Sobotka) SHG
BUF – 37:45 – Lawrence Pilut (Sheary, Ristolainen)
3. třetina

Carter Hutton 20/21
Keith KInkaid 28/33

Ten název článku neberte příliš vážně. Každopádně Sabres K O N E Č N Ě dokázali podpořit svou hru takzvaným secondary scoringem, tedy brankami od někoho jiného, než první lajny. Sabres dominovali nad soupeřem od úvodních minut. C.J. Smith byl blízko své premiérové trefě v NHL takřka po 40 vteřinách hry, avšak nejprve ztroskotal na betonu Kinkaida a pak minul branku. Devils se takřka za minutu na to dostali do útočného pásma. Wood od mantinelu poslal kotouč před brankou, kde byl zcela volný Coleman, který se štěstím dostal puk do Huttonovy svatyně. Pořádný pohlavek zasloužil na střídačce Vladimír Sobotka, který měl Colemana hlídat avšak na něj naprosto pozapomněl.

Poté to však bylo opět Buffalo, které svému soupeři dominovalo. Do slušné příležitosti se dostal po Sobotkově povedené žabce Tage Thompson, který však o pár milimetrů minul šibenici Kinkaidovy branky. Už to vypadalo, že se dočkáme klasického duelu druhé čtvrtiny sezony, kdy Šavle dokáží zabrat, ale složí se poté, co ve vyložených šancích selžou. Jenže ono ne! Do druhé třetiny snad rozdával Housley hráčům Clavin, protože impotence byla ta tam! První branku Sabres vsítil po necelých dvou odehraných minutách prostřední části Jeff Skinner, který si opět vzpomněl na své krasobruslařské časy, nádherně tím zmátl Bena Lovejoye a pak vyslal pod břevno banky Ďáblů naprosto nechytatelnou bombu, která rozjásala KeyBank Centre.

Další stránku z trhacího kalendáře jménem New Jersey Devils sebral, zmačkal a zahodil C.J. Smith. Ten se dostal po Larssonově obloučku a velkém zaváhání Santiniho ke kotouči a vyslal střelu směrem na Kinkaidovu branku. Tento projektil sice nevypadal nějak výrazně nebezpečně, avšak Kinkaidovi propadl tzv. tepoloměrem a došoural se o milimetr za brankovou čáru. Tato lajna zůstala na ledě a hned vzápětí se jí málem podařilo opět skórovat. Bekhendový pas Smitha na zcela volného Larssona však švédský forward zahodil střelou do loga Devils na Kinkaidově dresu. Zlomový moment utkání přišel v dalším střídání. Thompson se absolutně nedohodl s Dahlinem, to zapříčinilo ztrátu puku na modré čáře a brejk Colemana, který však skončil na spojnici Huttonovy svatyně.

Být to 2:2, mohly by Šavle začít zmatkovat. Takhle však vše dopadlo dobře a tým z Queen City dokázal utrhnout z kalendáře další měsíc. Konkrétně to byl Casey Mittelstadt, který si udělal ze dvou obránců Devils dobrý den a nadvakrát procpal kotouč do sítě hostů. Devils posléze na chvíli zamkli Sabres, avšak žádná nebezpečná akce se z toho nezrodila. Celý ten tlak se vlastně zastavil díky přesilové hře. Skinner se sice provinil sekáním, avšak Devils nebyli absolutně schopní něco kloudného vymyslet, až to nakonec dopadlo ta, že Sobotka sebral kotouč a rychle vyslal do útoku Rodriguese. Jake McCabe to celé viděl a ani sekundu neváhal, aby podpořil tento kontr. Rodrigues si jej všiml, naznačil střelu a pak právě poslal puk na svého obránce, který pouze nasměroval puk na jeho cestu do odkryt sítě. Evan Rodrigues si pak sám mohl vychutnat chvíli slávy, když mu Reinhart poslal přenádhernou přihrávku, avšak Rodrigesova snacha byla zastavena svižnou lapačkou Kinkaida.

Přesto to však nebylo z druhé třetiny všechno. Lawrence Pilut dostal přihrávku od Shearyho a jelikož viděl před brankou dobře postaveného Reinharta, rozhodl se švihem vypálit jedovatou střelu. Třiadvacítka v dresu Sabres tuto ránu netečovala, avšak skvěle zastínila brankáři Ďáblů výhled, což bohatě stačilo na to, aby se Pilut konečně poprvé prosadil v NHL. Jeho střeli byli vždy nějak tečované, ale tentokrát mu nikdo tento prim nesebral. V posledních vteřinách prostřední části mohl Tage Thompson urvat z kalendáře již půlrok, jenže po jeho přenádherných kličkách již nedokázal usměrnit kotouč do sítě. A stejně na tom byl i Conor Sheary, kterému v posledních deseti vteřinách zápasu opět skvěle přihrál Sam Reinhart, avšak ani Clavin Shearymu nepomohl ke gólu.

Poslední třetina byla ze strany Sabres již spíše symbolická. Hlavním cílem hráčů Sabres bylo se prostě nezranit. Povedené zákroky pak přidal i Carter Hutton a Šavle si tak i díky dvěma premiérovým trefám v NHL připsaly cenné body do tabulky.