Buffalo Sabres vs. Winnipeg Jets 4:7

1. třetina
WIN – 06:43  Patrick Laine (Wheeler, Connor) PP
BUF – 14:51  Jack Eichel (Okposo, O’Reilly)
WIN – 15:40  Dustin Byfuglen (Perreault, Enström)
2. třetina
WIN – 21:26  Nikolaj Ehlers (Perreault, Morrissey)
WIN – 32:49  Kyle Connor (Wheeler, Trouba)
WIN – 35:42  Nikolaj Ehlers (Myers, Little) PP
BUF – 38:42  Ryan O’Reilly (Eichel, Okposo) PP
3. třetina
WIN – 47:08  Kyle Connor (Trouba)
BUF – 48:31  Jason Pominville (Scandella, O’Reilly)
BUF – 54:53  Jack Eichel (Okposo, Ristolainen)
WIN – 58:55  Joel Armia (Copp) EN

Lehner 14/17, Johnson 16/19     Mason 30/34

 

I mistr tesař se někdy utne. Lehner dlouhodobě prokazoval stabilnější a velmi solidní výsledky. V tomto utkání se však sekl. Obrana mu také příliš nepomohla, Johnson je špatný od začátku roku, a tak to dopadlo tak jak to dopadlo. Ani solidní útočný výkon nepomohl Šavlím k výhře a od Jets dostali pěknou nakládačku.

První třetina ještě vypadala poměrně vyrovnaně. Laine propálil během přesilové hry Lehnera, který neměl úplně čisté svědomí. Na jeho branku však odpověděl Jack Eichel, který během ponechané výhody parádně trefil prostor za Masonovými zády. Pouhé dvě branky v sezoně vsítil zadák Winnipegu Dustin Byfuglen. Bohužel obě proti Buffalu. Jeho druhý přesný zásah znamenal vedení Jets ke konci první třetiny.

O vítězi utkání rozhodla hlavně prostřední perioda. Winnipeg v ní totiž dokázal vsítit hned tři branky. Po té první se z branky stěhoval Lehner, který vážně neměl svůj den. Ani Johnson však nezářil a po chvíli inkasoval hned dvakrát. Alespoň minimální naději vykřesal pro Buffalské fanoušky O’Reilly, který se prosadil po Eichelově přihrávce během přesilové hry.

Winnipeg ale opět dokázal získat tříbrankové vedení, když se v osmé minutě poslední třetiny prosadil Connor. Buffalo ještě dokázalo utkání alespoň trochu zdramatizovat. Kotouč za Masonova záda protlačili Pominville a Eichel. Do prázdné branky ale potvrdila vítězství Jets Buffalská volba v prvním kole draftu 2011 Joel Armia.

Plusy z utkání:
+ Ač Guhle dělal chyby, bylo ho na ledě opravdu hodně vidět. Je to velmi dobrý bruslař a svým pohybem způsoboval v útočném pásmu velké zmatky. Musí ale zapracovat na tom, aby nevyjížděl až tak často, protože po něm zůstávaly díry, které ale hráči Jets nevyužívali. Každopádně velmi sympatický ofenzivní výkon Guhleho, který také zapříčinil první branku Jacka Eichela. Mám pocit, že něco takového si Buffalo slibovalo od Beaulieho… inu marně.
+ Jack hraje ve skvělé formě a je jen škoda, že ho zbytek týmu příliš nepodporuje.
+ I Pominville a vlastně celá třetí lajna se rozehrála do slušné formy. Wilson jí přidal trochu grády. „Pommer“ má na kontě čtyři body v posledních čtyřech duelech.

Mínusy z utkání:
– Buffalo prostě nedokáže, aby se mu sešlo vše najednou. Když to šlape první lajně, nešlape zbytek. Když to táhnou spodní dvě lajny, nejde to vrchním dvěma. Když hraje dobře útok, je tragická obrana nebo brankář. Prostě si to tuhle sezonu sedlo všechno dohromady asi jen sedmkrát? To je málo.
„Den 93. Pořád si mě nikdo nevšímá. Nevím, jak to dělám, ale je to super. Asi mám neviditelný plášť Harryho Pottera.“ Nathan Beaulieu
– Nemá cenu vypisovat mínusy v předvedené hře. Furt dokola. Nedůraz před brankou, horší napadání, málo důrazu u hrazení… špatný práce s pukem… klasika.
– Někdo se zranil – Josefson to schytal pukem a je nejisté, zda nastoupí do dalších zápasů. Ani Scandella nevypadal dobře po krkolomném pádu. Naštěstí by měl být v pořádku.

Pozápasové komentáře:


„Je to vina nás všech. Musíme hrát lepší obranu. Musí být těžké proti nám hrát. Důležitá věc, kterou potřebujeme zlepšit, je lepší bránění v obrané zóně. Musíme najít konzistentnost výsledků.“
Ryan O’Reilly

„Všichni musíme zapracovat na našem výkonu v obranné zóně. Musíme více pomáhat brankářům, a to včetně mě. Musím zlepšit svou hru v obranné zóně.“ Jack Eichel

„Je to nedostatek respektu a ostražitosti v naší obranné zóně. Nemáme nutkání ubránit danou akci. Mám pocit, že naši hráči si hru hodně zjednodušují a vlastně podvádějí v obranných úkonech. Mají pocit, že sbírat body je důležitější, než hrát dobrou obranu.“ Phil Housley

„Musíme hrát doma lépe. Musíme dát fanouškům nějaký důvod k radosti. Vždyť oni utrácejí na hokej své těžce vydělané peníze, a my pak předvádíme tohle.“ Phil Housley

Sestava:
Girgensons-Eichel-Okposo
Kane-O’Reilly-Pominville
Wilson-Rodrigues-Reinhart
Larsson-Josefson-Nolan

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-Bogosian
Guhle-McCabe

Lehner (od 22. Johnson)

Video: