Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets 3:1

1. třetina
BUF – 11:41  Benoit Pouliot (Okposo, Eichel)
2. třetina

3. třetina
BUF – 47:18  Kyle Okposo (Kane, Guhle)
CBJ – 53:45  Artemi Panarin (Werenski, Jones) PP
BUF – 59:54  Jack Eichel (O’Reilly) EN

Ullmark 44/45     Bobrovsky 27/29

 

Tak by se nám to líbilo. Buffalo si vzalo Housleyho slova k srdci a před domácím publikem se předvedlo. Velký podíl na tom měl Linus Ullmark, který ve svém letošním debutu předvedl heroický výkon a dal mi vzpomenout na výkony Ryan Millera. Opravdu mi ho připomněl i svým stylem. Klidný, jistý, málokdy z něj vypadl puk. Opravdu Columbus to neměl proti Ullmarkovi jednoduché, což se ukázalo jako hlavní faktor tohoto duelu.

Buffalo se dostalo do vedení po skvělé práci Okposa. Ten zachytil Harringtonovo vyhození na modré čáře, posunul kotouč na Eichela, najel si do palebné pozice a poslal kotouč na Bobrovskyho. Ten se sice proti jeho střele vytáhl, avšak u jeho pravého betonu číhal Benoit Pouliot, který tak nějak na Moulsona dostal kotouč do branky hostů. Šavle měly podobných příležitostí během první třetiny poměrně dost. Coumbusští hokejisté je však málokdy pouštěli k dorážkám.

Prvních patnáct minut druhé třetiny patřilo Columbusu. Blue Jackets měli převahu, avšak nedostali se do vyložené šance. Všechno ostatní pak pochytal Ullmark. Sabres se dostali do akce až závěrem třetiny. Eichel a spol. několikrát velmi nebezpečně pozlobili Bobrovskyho, který však celou situaci ustál. Do třetí třetiny vstupovali týmy stále za velmi otevřeného stavu. Columbus opět tlačil na Buffalo, které však mělo v brance svou švédskou zeď.

A toho také Šavle nakonec využili. Skvělý forčekink předvedl opět Kyle Okposo, který nedal klid Jonesovi a Bobrovsému za brankou. Puk se k němu se štěstím dostal a Okposo pak jen poslal puk do zcela odkryté klece. Asistenci si u této branky připsal i Brandon Guhle, pro kterého to byl první bod v NHL. Tento šťastný moment se ukázal jako klíčový. Blue Jackets totiž využili jedinou přesilovu hru utkání, a tak byl právě Okposův gól tím vítězným. Výhru Buffala pečetil trefou do prázdné branky Jack Eichel.

Šavle nyní čeká delší odpočinek. Zpět do akce se Sabres podívají až příští čtvrtek. Ullmark a Guhle tak putují zpět do Rochesteru, aby se udrželi v zápasovém tempu.

Plusy z utkání:
+ Na prvním místě nemůže být nikdo jiný než Linus Ullmark. Ten ve svém letošním debutu zazářil. 44 zákroků je parádní výkon. Když bych ho měl srovnat s Lehnerem, Ullmark vykazuje větší jistotu. Oproti Lehnerovi se hlavně o dost lépe orientuje v předbrankovém prostoru. Ve skrumážích si dokáže najít puk a když ho nevidí, leží v brankovišti natažený, aby znemožnil průchod puku za brankovou čáru.
+ Guhle opět ukázal, že jeho kvality jsou na velmi vysoké úrovni. Musí se ještě v některých věcech rozhodně zlepšit, ale i tak je na led velmi platný a velmi viditelný. Zdá se mi také, že McCabe po jeho boku pookřál.
+ Dnes musím pochválit Nolana. Často se na ledě potkal právě s Guhlem a když Guhle vyjel do role útočníka a hra se obrátila, byl to právě Nolan, který byl vždy připravený na pozici obránce a celou hru zpomalil, čímž dal Guhlemu čas se vrátit zpět. A nutno podotknout, že Guhle byl zpět natotata.
+ Beaulieu dnes nebyl prakticky vidět, což je jen dobře.
+ Obrana Ullmarkovi pomáhala a snažila se čistit prostor před brankou. Tak by to mělo být pokaždé.
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Falk dneska dělal více chyb, než by bylo vhodné.
– Pokud chtějí Šavle vyhrávat pravidelněji, musí si prostě odpustit ty části hry, které patří soupeřům. Nebýt dnes Ullmarka, mohlo být o výsledku opět rozhodnuto ve druhé třetině.
– Kane se trápí a ne a ne mu to tam teď padnout.
– Těžko říct, pro koho je tohle mínus, ale Guhle (a vlastně i Eichel) jsou až příliš rychlý. Pokud táhnou puk směrem k útočnému pásmu, popřípadě najíždějí jako podpora do útočného pásma, jsou tam vždy daleko rychleji a musí na ostatní čekat na modré čáře, což zbrzdí obrovskou řadu akcí.

Pozápasové komentáře:

„Myslím, že jsme předvedli opravdu dobrou defenzivní hru, která nám zajistila vítězství. V obraném pásmu jsme byli tvrdší a rychlejší. Linus v brance udělal ohromný kus práce. Byl klidný a jistý. Bylo to poprvé, co jsem ho viděl chytat naživo. Každopádně jsme rozhodně nechtěli,aby musel čelit 45 střelám. Celkově jsme se dnes ale dobře podporovali.“ Kyle Okposo

„Vždycky jsem se snažil být klidným gólmanem, o kterého se může tým opřít. Vždy se snažím být klidný a v pozoru. Jsem moc rád, že jsme to dnes dokázali. Pro hráče tady je to velmi náročné.“ Linus Ullmark

„Nohy se hýbaly, rychle jsme se vraceli, vsítili jsme ten veledůležitý první gól. Věděli jsme, že nás zatlačí, ale myslím, že jsme se s tím celkem vypořádali. Linus nás ve třetí třetině podržel opravdu klíčovými zákroky.“ Phil Housley.

„Snaží se o útočnou hru v dobrém slova smyslu. Vše co dělá se snaží dělat správně. To je přesně co potřebujeme od našich obránců.“ Phil Housley na adresu Brandona Guhleho.

Sestava:
Pouliot-Eichel-Okposo
Kane-O’Reilly-Pominville
Girgensons-Rodrigues-Reinhart
Nolan-Larsson-Wilson

Scandella-Ristolainen
McCabe-Guhle
Falk-Beaulieu

Ullmark