New York Rangers vs. Buffalo Sabres 4:3

1. třetina
NYR – 01:24  Rick Nash (Buchnevich)
BUF – 18:41  Kyle Okposo (Reinhart, Eichel) PP
2. třetina
NYR – 28:26  J.T. Miller (Desharnais)
BUF – 37:10  Justin Falk (Rodrigues, Reinhart)
3. třetina
NYR – 46:49  Rick Nash (McDonagh, Holden)
BUF – 54:59  (prozatím) Rasmus Ristolainen (Okposo, Eichel) PP
NYR – 56:02  Pavel Buchnevich (Zibanejad, Nash)

Lundqvist 34/37     Lehner 30/34

A jak už to tak bývá, když jsem konečně začal Lehnerovi důvěřovat, poslední duely mě utvrzují v mé původní myšlence, že by se ho mělo Buffalo zbavit, dokavaď za něj může získat solidní protihodnotu. Duel mezi Rangers a Sabres byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se střídali v pasážích hry, kdy se dařilo jednomu či druhému celku.

Do vedení se dostali Rangers, a to po hrubé chybě McCabea, který si ještě prodloužil volno a zůstal doma v obýváku na gauči. McCabe chtěl zachytit vyražený kotouč ve středním pásmu. Byl posledním bekem Buffala na ledě, kotouč netrefil a Nash kolem něj proletěl jako uragán. V zakončení pak nedal Lehnerovi šanci. Buffalo však v závěru třetiny srovnalo. Krásnou akci během přesilové hry zakončil po ose Eichel – Reinhart mezi Lundqvistovy betony Okposo.

Jezdci se opět ujali vedení ve druhé periodě. Rangers sice nevyužili přesilovku po vyloučení Nelsona, následný tlak však přinesl ovoce, když se z pravého kruhu prosadil J.T. Miller. Buffalo pak mohlo odpovědět během dvou přesilových her, jenže vyloučení Zuccarella nedokázalo Buffalo využít a u dalšího vyloučení Shattenkirka rozhodčí zcela nesmyslně odpískal Reinhartovi simulování. Samson dostal krosček do zad a hlavou letěl na mantinel. Naprosto žádná známka přihrání pádu.

Buffalo však na Millerův gól dokázalo opět nalézt odpověď. Poprvé od března roku 2015 se trefil mezi tři tyče Justin Falk, První branka ve třetí třetině opět patřila New Yorku. Robin Lehner klasicky zbytečně agresivně vyjel proti střele McDonagha. Ta branku minula, avšak kotouč se od mantinelu dostal zpět před brankoviště a vzhledem k tomu, že Lehner byl naprosto mimo pozici, neměl Nash problém doťuknout kotouč do prázdné branky.

Další přesilová hra Buffala přinesla další srovnání stavu. Ristolainenova střela prošla až za Lundqvistova záda. Rozhodčí sice přisoudili gól finskému zadákovi, avšak O’Reilly potvrdil, že kotouč tečoval. Očekávejme korekci střelce. Rangers ale opět strhli vedení a nakonec i dva body na svou stranu. Další zcela nesmyslné vyjetí Lehnera dalo dostatek prostoru pro Zibanejada a Buchneviche, kteří se kolem mrskající ryby na suchu jednoduše prosmýkli a opět poslali kotouč do zcela odkryté klece. Na tento gól již Buffalo nedokázalo odpovědět. Rozhodně nevyhrál lepší tým. Vyhrál šťastnější tým s lepším brankářem. Buffalo pětkrát trefilo tyčku a třikrát obránci Rangers zachraňovali situaci na poslední chvíli před brankovou čarou. Inu škoda škoda.

Plusy z utkání:
+ Přesilovky byly sehrané parádně. Je vidět, že za ten týden se Buffalo v této herní situaci značně zlepšilo.
+ Celkově ofenzivní výkon nebyl vůbec zlý. Při Lundqvistovi stáli všichni svatí. Moc se tu nedá něco forwardům Buffala vyčítat.
+ Je dobře, že se Šavle snažily pálit z každé pozice. 37 střel směrem na Lundqvista je rozhodně kvalitní počin
+ Celková hra opět nebyla vůbec špatná. Na hokej se dalo rozhodně koukat
+ Reinhart měl opět jeden z těch povedenějších zápasů
+ Nehrál Beaulieu
+ Nikdo se nezranil

Mínusy z utkání:
– Ač nehrál Beaulieu, zastoupil ho Case Nelson. Tragické utkání. Dvě nesmyslná vyloučení, turnovery, špatná obranná hra obecně. No prostě hrůza.
– O Lehnerovi jsme si už povídali, tak jen prostě: Lehner
– Magnetické pole kolem Lundqvistovy branky mě v noci nepotěšilo. Královi zřejmě ještě teď zvoní v uších.
– Ten Kane se prostě ne a ne prosadit.
– Klasické výpadky ve hře dělali opět velmi pěkný nápor na naše nervy

Pozápasové komentáře:

 

„Nikdy v životě jsem nesimuloval. Poté jsem si s rozhodčím promluvil. Respektuji jej ale opravdu nevím, co tam viděl,“ řekl Sam Reinhart na adresu přihraného pádu.

„Pořád jsme se snažili o ten zápas bojovat. Tahle prohra se těžko polyká. Myslím, že jsme dobře pálili směrem na branku a hlavně i obránci. My jsme se pak snažili to brankáři znepříjemnit.“ Sam Reinhart

Je to velké zklamání. Myslím, že kluci odehráli velmi dobrý zápas ale byli až moc úzkostní. Ty dva poslední góly toho byly důkazem. Naše přesilovky vypadaly nebezpečně, dnes to bohužel bylo nešťastné. Phil Housley

 

Sestava:
Pouliot-Eichel-Okposo
Kane-O’Reilly-Pominville
Girgensons-Rodrigues-Reinhart
Wilson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Falk
Nelson-Gorges

Lehner