Calgary Flames vs. Buffalo Sabres 4:3

1. třetina
CGY – 19:59 – Johny Gaudreau (Lindholm, Giordano)
2 .třetina
BUF – 29:45 – Evan Rodrigues (Mittelstadt)
3. třetina
CGY – 46:49 – Matt Tkachuk (Lindholm, Gaudreau)
BUF – 47:34 – Rasmus Dahlin (Reinhart, Eichel)
BUF – 50:56 – Jake McCabe
CGY – 51:34 – Sean Monahan (Hanifin, Anderson)
prodloužení
BUF – 61:10 – Jack Eichel (Ristolainen)

David Rittich 19/23
Linus Ullmark 30/33

Calgary je momentálně druhým nejlepším celkem ligy a zdá se, že to Šavle na takové týmy celkem umí. Proto mohl jít jistý skepticismus stranou a dalo se pouze čekat na to, jak se situace ohledně tohoto zápasu vyvine. A ona se vyvíjela od počátku velmi solidně. Vždyť Eichel ujel takřka po dvaceti odehraných vteřinách do brejku a ačkoliv Ritticha překonal, trefil pouze tyč jeho svatyně. I Calgary mělo po chvilce hry obrovskou příležitost. Lindholm si udělal z Dahlina „dobrý den“, natlačil se před Ullmarka, který jej nějakým způsobem zastavil. Puk pak různě poskakoval brankovištěm a Ullmark se motal dokola jako Lehner v dobách své největší slávy. Nakonec se po nějakých pokusech Gaudreaua kotouč dostal až před branku, kde číhal najetý Derek Ryan, avšak Bogosian byl perfektně připravený a kotouč na poslední chvíli odpálil.

Tak to v podstatě vydrželo celou první třetinu. Hra se postupně přelévala z jedné strany na druhou, ale brankáři byli vždy dobře připravení. Už to vypadalo, že první třetina skončí bez branek, avšak zdání pouze klamalo. Calgary dostalo možnost přesilové hry minutu před koncem první části. V posledních vteřinách této herní pasáže se totiž napřáhl z ostrého úhlu Lindholm. Ullmark jeho střelu pouze vyrazil, a to tak nešťastně, že se od nohy Bogosiana zastavila přímo na hokejce Gaudreaua, na kterého zívala odkrytá brána.

Hned na startu druhé periody mohlo být zaděláno na velké problémy, když si Ullmark zahrál na Huttona, když zaváhal při rozehrávce za brankou. Rychle se však vrátil do branky a jak široký, tak dlouhý se natáhl po střele Frolíka, která mu efektně zapadla do lapačky. Calgary pak ještě několikrát ohrozilo Ullmarkovu klec, avšak Buffalský brankář si se všemi pokusy dokázal poradit a Šavle tak díky němu přestály ne úplně kvalitní pasáž hry. Sabres nakonec z této mizérie vytěžili maximum. Mittelstadt totiž uzmul puk ve vlastním pásmu a milimetrovou přihrávkou vyslal do samostatného nájezdu Evana Rodriguese. Ten si počítal jako zkušený mazák a efektním způsobem překonal Ritticha.

Největší sranda se začala odehrávat až ve třetí třetině. Po takřka čtyřech odehraných minutách měl Ullmark štěstí, když mu za jeho záda propadla střela Czarnika, která se ale šourala pomalu a Ullmark tak po ní stačil skočit. Ve 47 minutě se však již Flames ujali vedení, když během přesilové hry vyšachovali obranu Buffala. Na trestné lavici v ten moment seděl Rasmus Dahlin. Ten se však patrně zdravě naštval a za necelou minutu to byl právě on, kdo opět srovnal stav utkání. Eichel zatáhl kotouč do útočného pásma. Za brankou jej pak v tlaku předal Reinhartovi, který jen po mantinelu prodloužil směrem na modrou čáru. Tam již byl připraven najetý osmnáctiletý zadák, který se napřáhl ke stropu haly v Calgary a směrem na Ritticha vyslal jedovatý projektil, který zastavila až síť v domácí svatyni. Nutno však podotknout, že Dahlinova střela byla šťastně tečována Frolíkovou hokejkou.

Tento moment Buffalo nakopnul a celý zápas začal být o něco více vyrovnanější. V 51 minutě se puk po důrazu Scandelly a Okposa za Rittichovou brankou šťastně odrazil směrem k osamocenému McCabeovi, který se na rozdíl od Dahlina rozhodl vypálit švihem, a ono se to vyplatilo. Puk zasvištěl do šibenice domácí branky. Pochvalu zaslouží Kyle Okposo, který absolutně znemožnil Rittichovi vidět cokoliv jiného, než nádhernou zadnici s modrými kraťasy. Calgary ale hned vzápětí vyrovnalo, a šlo o totožný gól, jako dali Sabres. Od modré čáry totiž vypálil švihem Sean Monahan, který měl před brankou clonu v podobě Eliase Lindholma. Ve stejné minutě se mohli Flames ujat vedení, avšak Ullmark si neuvěřitelně zahrál na Haška a v jakémsi parakotoulu vyrážečkou zastavil jasný gól Tkachuka.

Celý zápas se nakonec dostal do prodloužení. V něm byl po půl minutě velmi blízko brance Jack Eichel, který však bekhendem trefil pouze tyč. Už to vypadalo, že Calgary z přečíslení rozhodne o bodu navíc. Tak se ale nestalo a kotouče se opět zmocnil Jack Eichel. Už to vypadalo, že kotouč pouze někomu předá a odjede na střídačku. Hnal se šnečím tempem do středního pásma a následně i do toho útočného. V něm však zařadil o tři rychlostní stupně navíc, dostal se před hráče Plamenů a najel si do své oblíbené střelecké pozice ve středu pravého kruhu, Odtud vyslal milimetrově přesnou ránu, která ideálně trefila prostor nad levým ramenem Huttonovy branky. Bylo vymalováno. Šavle získaly o bod navíc a jak řekl Jack Eiche: „Snad je tohle to, co jsme potřebovali, abychom se zase nakopli.“

Highlights: