Nádherný atraktivní a moderní hokej, který se musí líbit každému milovníkovi tohoto sportu. Tak přesně to jsme dnes nad ránem neviděli. Calgary chtělo hrát se svým týmem klasický moderní styl hokeje, který měl svou rychlostí Šavle zdevastovat. To se však Plamenům nepovedlo. Buffalo zachytilo tento nápor a od počátku utkání si plnilo svou agresivní a tvrdou roli. Hokej trochu vypadal jako střet počátku nového milénia a současného moderního hokeje. Tento duel nakonec  dotáhli do úspěšného konce „Old Schoolové Šavle.

Hned v úvodu utkání se po „rvačce“ s Curtisem Lazarem zranil Nathan Beaulieu, což zásadně zvýšilo naděje Šavlí na úspěch v tomto utkání. O pár chvil později Beaulieu nešťastně zakopl a při té příležitosti podrazil projíždějícího protihráče. Přesilovou hru pak Flames využili, když Matthew Tkachuk šikovně tečoval Gaudreauovo střílené nahození nad ramena Johnsona. Neuteklo ani půl minuty od Tkachukovy branky a Šavle srovnaly stav zápasu. Scott Wilson zachytil chybné vyhození Flames a puk poslal rovnou na Smithovu branku. S tím domácí brankář příliš nepočítal, což zapříčinilo vyrovnávací branku.

Od té doby oba brankáři zamkli své svatyně na sedm západů. Johnson i Smith předváděli skvělé zákroky. Hra nikterak pohledná nebyla. Chvíli tlačil jeden tým, chvíli druhý, nejčastěji se však o kotouč bojovalo ve středním pásmu. Šavle měly ke konci základní hrací doby šance na zisk dvou bodů po základní hrací době. Své přesilové hry ale nevyužily. Díky faulu pár sekund před koncem třetiny si však Šavle užily početní převahy i v prodloužení. V něm sice branku vsítit nedokázali, avšak povedlo se jim to pár sekund po skončení této výhody. Jack Eichel propálil Smitha a zařídil tak Buffalu vydřené dva body.

Plusy z utkání:
+ Buffalo přinutilo Calgary hrát jejich styl hokeje, což se nakonec ukázalo jako klíčové.
+ Ristolainen je robot. Po zranění Beaulieho nastupoval snad každé druhé střídání. Celkem strávil na ledě něco málo přes 32 minut, což je teda setsakra úctyhodná porce.
+ Buffalo se opět nebálo pálit na Smitha. Nick Baptiste svou dravostí dost oživil čtvrtou lajnu, která působila nebezpečí pro Smitha. Ani Wilson se ve druhé lajně neztratil a celý zápas odváděl velmi slušný výkon. Šťastný gól tomu dal korunu.
+ Chad Johnson snad poprvé v sezoně předvedl výkon, pro který jej GM Botterill přivedl právě z Calgary. Lehner se musí vzchopit.
+ Výhra v prodloužení je vždy plusem.
+ Velké plus si zaslouží i Phil Housley, který zariskoval, když nechal čtveřici Okposo-O’Reilly-Eichel-Ristolainen na ledě celou dobu v prodloužení. To nakonec přineslo týmu ovoce.
+ Někdo se sice zranil, ale když jde o Beaulieho, náleží to do plusu.

Mínusy z utkání:
– Šavle by měly více pokrývat předbrankový prostor. Johnsonovi jeho spoluhráči několikrát zbytečně zavařili.
– Všichni co jsou na ledě s Eichlem se musí naučit jednu věc. Eichel je génius a dokáže vykouzlit zpoza branky neuvěřitelnou přihrávku směrem před soupeřovu svatyni. Tam ale nikdo není. Eichel alespon třikrát naprosto nečekaně přihrál před Smithovu bránu. Puk se ale jen prošoural k nějakému obránci, popřípadě si jej Smith všiml. Pokud by tam někdo byl, byla to opravdová tutovka. Hráči se musí naučit, že by se měli stahovat před branku kdykoliv je Eichel za brankářovými zády.
– Ten pocit, že Buffalo naposled vyhrálo dvě utkání v řadě před třemi měsíci, je opravdu ubíjející.

Sestava:

Girgensons-Eichel-Reinhart
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Kane-Larsson-Pominville
Nolan-Rodrigues-Baptiste

Scandella-Ristolainen
Beaulieu-McCabe
Falk-Nelson

Johnson