Columbus Blue Jackets vs. Buffalo Sabres 4:5

1. třetina
BUF – 02:14 – Evan Rodrigues (Mittelstadt, Sheary)
CBJ – 03:17 – Pierre-Luc Dubois (Murray, Atkinson)
BUF – 07:59 – Samson Reinhart (Ristolainen, McCabe)
BUF – 09:39 – Tage Thompson (Dahlin, Bogosian)
2. třetina
CBJ – 20:21 – Nick Foligno (Panarin, Dubois)
BUF – 20:42 – Jeff Skinner (Eichel, Dahlin)
CBJ – 36:52 – Brandon Dubinsky (Harrington, Anderson)
CBJ – 39:27 – Cam Atkinson (Murray, Panarin)
3. třetina
BUF – 02:12 – Conor Sheary (Rodrigues, Bogosian)

Sergey Bobrovsky 29/34
Carter Hutton 33/37

Sabres se po velmi dlouhé pauze opět vrátili do akce a všichni očekávali, jak budou Šavle po tak dlouhé době vypadat. No a víte co, nebylo to vůbec špatné! Duel s Columbusem byl opět velmi ofenzivní. Stejně jako v prvním utkání padlo celkem devět branek. Buffalu se podařilo svého soupeře poměrně slušně zaskočit. Takřka po dvou minutách začala opět úřadovat druhá lajna, která byla před přestávkou ve slušné formě. Celá trojice ujela do zajímavého brejku, Sheary přihrál Mittelstadtovi, ten sice Bobrovskyho nepřekonal, ale dojíždějící Evan Rodrigues již ano. Pro Rodriguese to byl čtvrtý gól v řadě. Blue Jackets však záhy vyrovnali. Larsson zapomněl před vlastní brankou svázat Duboise, který šikovně tečoval střelu za záda Huttona.

Buffalo však své Šavle nezbořilo, ba naopak je nabrousilo. Druhá lajna byla blízko další brance, avšak proti byl Bobrovsky. Na konci osmé minuty se Šavle již ujaly vedení. První formace předvedla další kolotoč v útočném pásmu, který si nakonec vzali do parády obránci. Ristolainen našel McCabea, který si všiml šikovně postaveného Reinharta, jenž se přesnou ranou nemýlil. Po necelých dvou minutách se Sabres těšili z dvoubrankového náskoku. Dahlin si vzal kotouč do parády a se štěstím jej dostal na Tage Thompsona. Tomu se otevřel prostor do kterého pavoukovitý forward najel a naprosto nekompromisním projektilem rozvlnil síť v domácí svatyni. Ani poté Buffalo nepolevilo, ale Bobrovsky je prostě velmi kvalitní gólman, který nedá milimetr prostoru v brance zadarmo.

Ve druhé třetině si oba týmy prohodili role. Po pár sekundách hry se před branku natlačil Nick Foligno, který byl důraznější než dvojice našich beků, což zapříčinilo snížení skóre. Na tuto branku ještě dokázalo Buffalo reagovat. Pár vteřin po vhazování vyslal Eichel do samostatného úniku Jeffa Skinnera, který se štěstím dostal kotouč za brankovou čáru. Utkání pak bylo poměrně vyrovnané. Oba celky měly nebezpečné šance, ale zužitkovat je dokázal pouze Columbus. V sedmatřicáté minutě zaváhal Scandella, který si převzal špatného hráče což dalo Dubisnkymu dostatek prostoru na to dostat kotouč za Huttona. Půl minuty před koncem prostřední části hry bylo vyrovnáno. Reinhart nezpracoval přihrávku, Eichel šourající se kotouč minul, a tak se puku zmocnil Cam Atkinson, který naprosto osamocený neměl problém s překonání Huttona.

Na startu druhé třetiny opět Buffalu pomohla druhá lajna. Bogosian nabil Rodriguesovi, který sice ještě Bobrovskyho nepropálil, ale dobře postavený Sheary již kotouč do odkryté klece dostal. Ani přesto se Šavle nezastavily v obranném pásmu a nečekaly jen útoky Blue Jackets. Velmi blízko další vstřelené brance byla čtvrtá lajna, ale kotouč se ve skrumáži za brankovou čáru nedostal. Reinhartovi zase chybělo pár centimetrů, aby dostal kotouč nad Bobrovskyho beton. Koncovka utkání sice patřila Columbusu, ale Hutton již v sezoně těšil daleko více těžkých situací. Šavle tak nakonec poměrně zaslouženě braly dva body. Velkou pochvalu zaslouží i Matt Hunwick, který svou situaci zvládl na jedničku. Ten, kdo by si měl sednout na tribunu je Scandella. Kéž by Housley dostál prozření.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Rodrigues
Thompson-Sobotka-Pominville
Girgensons-Larsson-Okposo

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Dahlin
Scandella-Hunwick

Hutton

Highlights: