Vancouver Canucks vs. Buffalo Sabres 0:4

1. třetina:
BUF – 04:27  Samson Reinhart (Wilson, Baptiste)
2. třetina:
BUF – 32:49  Nick Baptiste (Pouliot, Rodrigues)
3. třetina:
BUF – 56:37  Kyle Okposo (Scandella, Ristolainen) PP
BUF – 57:40  Johan Larsson SH EN

Jacob Marsktröm 22/25     Robin Lehner 30/30

Znáte ty pocity, kdy nevíte co se životem, a tak se rozhodnete vyrazit na nějakou delší cestu abyste si pročistili hlavu? Tak asi takhle zafungovala cesta Buffala po západní Kanadě. Šavle zde předvádějí hru, která od nich byla očekávaná od startu sezony. Opravdu je ale ta hra tak rozdílná?

Mé osobní hledisko je takové, že Šavle nehrají až tak jinak oproti zbytku sezony. Daří se ale ty nejpodstatnější věci, které tvoří finální výsledek ve prospěch Šavlí. Hlavním důvodem úspěchů je zvýšená střelecká produktivita. Buffalo konečně nabrousilo své ostří, a tak místo rozdrcených rajčat vhodných maximálně do kečupu krájí milimetrově přesné plátky. To je zásadním bodem číslo jedna na celém seznamu úspěchu. Bodem číslo dva je nechybování v obraně. Šavle vyrobí za utkání jednu, možná dvě větší chyby. Nejsou to však rozsudky smrti a své chyby se snaží poctivě ubránit. V minulých zápasech byl počet chyb daleko větší a jejich náprava prakticky neexistovala.

Třetím bodem je nehrající Nathan Beaulieu. Ano, prostě to tak je a o tom ani popel. Buffalo vyhrálo 90 % svých utkání, když nebyl Beaulieu v sestavě. to o něčem vypovídá. Antipin se vrátil do sestavy ve velké parádě a už i Nelson se trochu otrkal. Každopádně obrana funguje kompaktně, snaží se pomáhat útočníkům, což jim značně ulehčuje práci. Ristolainen zase hraje tak, jak to od něj očekáváme a navíc co se týče práce před vlastním brankářem dostáli Šavle enormního zlepšení. Bodem číslo 4. jsou výkony brankářů. Buffalo Sabres byli vždycky týmem, který se opíral o výkony maskovaných mužů. Od svých gólmanů se v Buffalu vyžaduje jistota a klid. To Johsnon a Lehner konečně v posledních třech duelech dokázali.

No a za páté bych přičítal zlepšení také Philu Housleymu, který se v poslední době začal o něco více ozývat na adresu jeho svěřenců. Ne, z Housleyho nikdy nebude trenér typu Johna Tortorelly. Housley je v podstatě jeho opakem. Ale v poslední době začal být trochu více ostrý a kritický ke svým svěřencům a možná i to přineslo své ovoce. Každopádně Šavle svůj trip po západní Kanadě zvládly více než na výbornou. Mám takový pocit, že Terry Pegulla začne lobovat za to, aby se Buffalo přesunulo do konference k těmto týmům, nebo aby aspoň NHL v rámci expanze přijala ještě Reginu, Saskatoon, Prince George, Red Deer a Kelownu. I když on ani ten Seattle není zrovna daleko od Vancouveru.

Buffalo se ujalo vedení nad Vancouverem hned v úvodu zápasu.Reinhart si našel Markströmem vyražený kotouč a zkušeně jej v nelehké pozici poslal do svatyně domácího celku. Poctivý výkon celého týmu potvrdil ve druhé třetině Baptiste, který se po dobré práci celé čtvrté formace dostal do úniku tváří v tvář brankáři Kosatek, z něhož nádherným manévrem udělal školáka. Buffalo si výsledek zápasu kontrolovalo prakticky od začátku do konce. Perfektní formu potvrdil v poslední periodě také Kyle Okposo, jenž si našel puk po ráně Scandelly, který zůstal pár milimetrů před brankovou čarou a jako správný gentleman jej za tuto metu doprovodil. Johan Larsson pak jen do prázdné branky potvrdil jasnou výhru Šavlí.

Plusy z utkání (a obecně):
+ K samotnému duelu: Ač mělo Buffalo méně vystřelených projektilů, byly to právě Šavle, které nad svým soupeřem dominovaly. Dá se s klidem říct, že Šavle předvedly sebejistý výkon, během kterého zcela kontrolovaly svého soupeře a dovolily mu pouze to, co bylo přijatelné. Všichni hráči makali na 120 %. Právě to, že na ledě nebyla jediná výjimka v tomto výkonu dalo za vznik třetí výhře v pořadí.
+ Sedmizápasová bodová šňůra Jacka Eichela se sice zastavila. Podívejme se ale, jak se některým hráčům v poslední době daří:
Jack Eichel – v posledních 8 zápasech zaznamenal 5 branek a devět asistencí.
Kyle Okposo povstal z popela a začíná zase řádit. Bodoval pětkrát z posledních sedmi duelů. Na konto si v těchto utkáních připsal 3 branky a 7 asistencí.
Sam Reinhart se také našel. Už dříve se mi Samson líbil během přesilovek. Teď mu to šlape také po boku Wilsona a O’Reillyho. Reinhart nasbíral v posledních pěti zápasech 7 bodů za tři góly a čtyři asistence.
+ Back to back shutout pro Lehnera a celkově pouze jeden obdržený gól z 95 střel!

Mínusy z utkání:
Dnes toto pole ponechám volné. Uvidíme, jak dlouho bude moci takto zůstat.

Sestava:
Girgensons-Eichel-Okposo
Wilson-O’Reilly-Reinhart
Kane-Larsson-Pominville
Pouliot-Rodrigues-Baptiste

Scandella-Ristolainen
McCabe-Antipin
Nelson-Falk

Lehner

Video: