Arizona Coyotes vs. Buffalo Sabres 0:3

1. třetina
BUF – 02:45 – Rasmus Dahlin (Skinner, Rodrigues)
BUF – 18:06 – Conor Sheary (Reinhart, Eichel) PPG
2. třetina

3. třetina
BUF – 56:29 – Jeff Skinner (Ristolainen)

Anti Raanta 20/23
Linus Ullmark 36/36

 

Že by to byl nějak jednoznačný a naprosto dominantní výkon Sabres, to se úplně říct nedá. Přesto Buffalo získává z utkání plný počet bodů a nutno dodat, že vlastně i zaslouženě. Pestrá základna fandů Buffala se v Glendale dočkala několika velkých premiér, a o tu první se postaral po necelých třech minutách Rasmus Dahlin. Tedy lépe řečeno, postaral se o ni Jeff Skinner. Ten obdržel ve středním pásmu kotouč právě od Dahlina, projel s ním s lehkostí kolem tří hráčů a jednoho brankáře Coyotes, načež jej předložil před odkrytou branku, kde již byl připravený, celou akci podporující Rasmus Dahlin, jenž v podstatě jen „zasmečoval“ do sítě Kojotů. Pro Skinnera to byl premiérový bod za Buffalo, pro Dahlina pak premiérová trefa v NHL.

Na nové akvizici z Caroliny bylo obecně velmi dobře vidět, jak si nového spoluhráče v lajně užívá. Celý tým díky tomu pookřál. Ono hrát s dvěma ofenzivně nebezpečnými lajnami je přeci jen lepší, než pouze s jednou. Arizona se pak chtěla rychle vrátit do utkání, jenže proti byl senzační Linus Ullmark, který předvedl životní výkon. Chytal naprosto v klidu a s rozvahou po celou dobu klání. Ani jednou se nenechal rozhodit. Stále si hlídal svou práci, kterou bylo deptat střelce Arizony. Opravdu, Ullmark je v brance ohromný a navíc je nesmírně rychle na zemi. To jsou prostě obrovské předpoklady k tomu, aby se v budoucnu stal hvězdou NHL. Umět pracovat se svou výškou je základním stavebním kamenem úspěšného brankáře NHL. Viz Pekka Rinne, Ben Bishop nebo Devan Dubnyk.

Na konci první třetiny se Šavlím opět podařilo skórovat, když znovu zafungovala spolupráce během přesilové hry mezi trojicí Sheary-Eichel-Reinhart. Eichel s Reinhartem si tak dlouho vyměňovali puk, až se konečně uvolnilo pro Shearyho asi 10 cm. prostoru před brankou, kam si také ex-tučňák najel, a kde jej také milimetrově našel Sam Reinhart. Šavle pak ještě bojovaly zhruba do poloviny druhé třetiny. Od té doby však dominovali Coyotes a Buffalo se snažilo ubránit výsledek a nenechat Coyotes opravdové tutovky. Plusem pro Sabres může být, že opravdu vyloženou tutovku Coyotes nenabídli. V utkání jsme neviděli jediný brejk soupeře, což se stalo patrně poprvé v této sezoně.

Ano, Arizona měla velké šance, řekl bych, že jich bylo tak pět, možná šest. Nešlo ale o tutovky. Minulou sezonu jsme ovšem inkasovali i z velkých šancí, místy vlastně i z těch malých, nebo prakticky žádných. To už je ale za námi. Naše brankářská dvojice je nad veškeré pochyby před sezonou poměrně dost kvalitní, a to také Ullmark potvrzoval, když všechny tyto velké šance zlikvidoval. Trápící se Arizona se pak ještě ke konci zápasu zapomněla a nechala ujet Jeffa Skinnera tváří v tvář Raantovi. Rodák z Markhamu v Ontariu pak naznačil rameny, udělal blafák do bekhendu a poslal kotouč pod „víko“ domácí svatyně. Skinner tak zaznamenal kromě prvního bodu i první branku s šavlemi a bizonem na hrudi. Buffalo nakonec zápas ubránilo až do konce. Linus Ullmark vychytal své první čisté konto v kariéře a Sabres se tak opět dostaly nad 50% úspěšnost výher.

Pozápasové komentáře:

„Musím zajít za Jeffem a poděkovat mu.“ Rasmus Dahlin

„Snažil jsem se zasunout ten puk dovnitř, ale potřebovalo to ještě trochu jeho (Dahlinovu, poznámka autora) pomoct. Měl jsem z toho radost. Jeho první. To je jen jeden z mnoha.“ Jeff Skinner

„Vždycky je zábava si zachytat a předvádět různé zákroky. Obzvlášť, když jich uděláte dostatečný počet na to, aby váš tým zvítězil.“ Linus Ullmark

Sestava:
Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Berglund-Thompson
Girgensons-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Ullmark

Highlights: